Szczecin – Rekord 1:5 (koniec) | AZS Gdańsk – Jelcz-Laskowice 3:6 (koniec) | FC Toruń – Piast 0:6 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
1:5 (0:3)
Rekord Bielsko-Biała
Sobota 16.02.2019, 19:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 17

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:35:54)

Rekord Bielsko-Biała był faworytem meczu i wywiązał się ze swojego zadania. W pierwszej połowie konfrontacja była momentami wyrównana, jednak mistrz Polski i lider Futsal Ekstraklasy potrafił przyspieszyć i był zdecydowanie skuteczniejszy od przeciwnika. Rekord pokazał najgorszemu klubowi ligi, że jest po prostu lepszym zespołem, a wynik 5:1 nie powinien nikogo dziwić. Kluby zostają na swoich "ulubionych" miejscach w tabeli. Rekord jest coraz bliżej mistrzostwa Polski, a jego przeciwnik przybliża się do spadku.

40:00

39:42
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki KONRAD PRAWUCKI.

W ostatnich sekundach spotkania honorowe trafienie najlepszego snajpera Pogoni. Krótki moment radości gospodarzy, ale nic nie zmienia w kontekście całego meczu.

39:25
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki ALEX VIANA.

Beznadziejne rozegranie Pogoni. Alex Viana zabrał gospodarzom piłkę i strzałem po ziemi skierował ją do opuszczonej przez Daniela Szklarza bramki.

38:34
    Daniel Maćkiewicz napomniany żółtą kartką za pierwsze przewinienie Pogoni w drugiej połowie.

38:30
    Nieudane rozegranie pozycyjne Pogoni 04 Szczecin i wyczekiwanie na ostatnią syrenę.

37:15
    Przerwa na żądanie szkoleniowca.

37:10
    Trzecie przewinienie bielszczan po przerwie.

36:30
    Ołeksandr Bondar nie jest w stanie dokończyć meczu z powodu kontuzji, która wygląda na groźną.

36:05
    Bardzo niebezpieczne dla zawodnika Rekordu zderzenie przed polem karnym. Pomoc lekarska.

34:15
    Sprawnie powędrowała piłka do szeroko ustawionego zawodnika Pogoni 04 Szczecin, jednak jego anemiczne uderzenie nie mogło sprawić kłopotu bramkarzowi Rekordu.

33:30
    Nic przełomowego nie przyniosła druga połowa w Szczecinie. Jedna bramka Rekordu tylko powiększyła jego przewagę.

32:40
    Zablokowane uderzenie z ostrego kąta i Rekordzistom pozostało egzekwować korner.

30:50
    Alex Viana przebiegł się po połowie przeciwnika. Jego akcja została zatrzymana chwytem przez Daniela Szklarza. Bramkarz Pogoni 04 Szczecin próbował szybko uruchomić wyrzutem kompana z pola.

29:20
    Szarżował Kamil Surmiak, jednak wpadł na lepiej ustawionego i dysponującego lepszymi warunkami fizycznymi Konrada Prawuckiego.

28:30
    Karolowi Czyszkowi nie udało się przedostać pod bramkę przeciwnika, atakując prawym skrzydłem. Dobrze ustawieni Rekordziści nie pozwalają rywalom na efektywny pościg.

27:21
    Jan Janovsky dostał żółtą kartkę za przewinienie w środkowej strefie boiska.

25:50
    Spokojnie powiększają swoje prowadzenie niedawni uczestnicy Ligi Mistrzów. Zero-czwórka ma wynik adekwatny do nazwy klubu.

Gole: 40. Prawucki – 6. Dudek, 14. Bondar, 20. Biel, 26. Surmiak, 40. Viana

Kartki:   11. Gepert (SZC), 39. Maćkiewicz (SZC) – 28. Janovsky (BIE)

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilczek) – Maćkiewicz, Kondiuch, Gepert, Jakubiak – Sobieraj, Sapon, Dąbrowski, Czyszek, Prawucki, Przygórzewski, Czepielewski, Ładziak.

Rekord Bielsko-Biała: Kałuża (Nawrat) – Biel, Budniak, Bondar, Janovsky – Surmiak, Dudek, Gąsior, Alex Viana, Łasak.

Sędziowie: Jagodziński, Łuczak – Musiał, Sobinek