Everton – Bournemouth 2:0 (koniec) | Tottenham – Man Utd 0:1 (koniec)
Tottenham Hotspur
0:1 (0:1)
Manchester United
Niedziela 13.01.2019, 17:30 • Wembley Stadium, Londýn • Angielska Premier League • Runda 22

Niezwykle interesujące spotkania za nami! Manchester United notuje piąte zwycięstwo ligowe z rzędu i zrównuje się punktami w tabeli z Arsenalem! Jedynego gola strzelił dziś Rashford, jednak prawdziwym bohaterem Czerwonych Diabłów jest fenomenalny de Gea. Dziękuję za uwagę! (19:28:39)

90+4
    Bardzo pewnie piąstkuje de Gea po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

90+3
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Paul Pogba, na boisku pojawia się Scott McTominay.

90+2
    Przejęli piłkę goście i atakami starają się zabrać czas swoim rywalom.

90
    Cztery minuty doliczył arbiter!

89
    Llorente uderza w sam środek bramki i de Gea notuje kolejna skuteczną interwencję.

87
    Na pozycji spalonej złapany został Heung-Min. Cenny czas zyskują przyjezdni.
    86. Harry Kane (TOT)

86
    De Gea jest niemożliwy! Harry Kane świetnie zwiódł jednego z defensorów gości w ich polu karnym, ale jego płaskie uderzenie znów nogą wybronił Hiszpan!

85
    Tylko pięć minut pozostało do końcowego gwizdka arbitra! Wszystko wskazuje na to, że Manchester będzie w stanie utrzymać prowadzenie!

83
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Jesse Lingard, na boisku pojawia się Diogo Dalot.

82
    Ostro ucierpiał Young w starciu z rywalem. Długo nie podnosił się z murawy zawodnik Manchesteru, ale wygląda na to, że wszystko jest już z nim w porządku.

81
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Harry Winks, na boisku pojawia się Fernando Llorente.

79
    Skiksował przy próbie uderzenie zza linii pola karnego Harry Kane. Zupełnie nieudany strzał.

78
    Alli trafiony łokciem w twarz przez Pogbę i sędzia pokazuje Francuzowi żółtą kartkę.

76
    Umiejętnie nabity został Eriksen i przyjezdni rozpoczną od własnej bramki.
    74. Dele Alli (TOT)

74
    Ależ było niebezpiecznie! Dele Alli znalazł się w wymarzonej sytuacji, ale po raz kolejny fenomenalnie broni de Gea!

73
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Anthony Martial, na boisku pojawia się Romelu Lukaku.

71
    Bezpośrednie uderzenie Kane'a z rzutu wolnego, ale efektowną paradą wyłapuje piłkę de Gea.

70
    De Gea jeszcze raz wyśmienicie interweniuje po strzale z bliska! Znakomicie spisuje się dziś hiszpański golkiper!

69
    Rośnie napór Tottenhamu. Koguty wiedzą, że na odrobienie strat zostaje coraz mniej czasu.

67
    Mocne uderzenie Eriksena z rzutu wolnego, ale piłka mija słupek bramki Manchesteru.

67
    Rzut wolny dla Tottenhamu na wysokości dwudziestego metra.
    66. Dele Alli (TOT)

66
    To powinien być gol! Długo biegł z piłką na bramkę rywali Dele Alli, ale w sytuacji sam na sam z de Geą lepszy okazał się Hiszpan!

65
    Po uderzeniu Eriksena z dystansu piłka skozłowała tuż przed de Geą, ale ten nie dał się zaskoczyć.

63
    Wysokie dośrodkowanie w szesnastkę Kogutów i przytomne piąstkowanie Llorisa.
    62. Paul Pogba (MAN)

62
    Huknął na bramkę rywali Pogba, ale znakomicie interweniuje Lloris!
    59. Harry Kane (TOT)

59
    Dośrodkowanie idealnie na głowę Kane'a, jednak po raz kolejny broni de Gea!

58
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne gości i rzut rożny dla Kogutów.

57
    Zupełnie niedane uderzenie Rashforda z 25. metra.

56
    Próbował przelobować Llorisa Pogba, ale jakimś cudem wybronił to golkiper Tottenhamu! Tylko korner dla United.
    54. Paul Pogba (MAN)

54
    Po centrze ze skrzydła głową uderzał Pogba, jednak na posterunku był dobrze ustawiony Lloris.

53
    Czerwone Diabły wywalczyły rzut rożny z prawej strony boiska.

51
    Taktyczny faul Alliego na Pogbie i arbiter bez wahania sięga po kartkę.
    50. Dele Alli (TOT)

50
    De Gea po raz kolejny znakomicie interweniuje! Tym razem nieskutecznie próbował pokonać go Dele Alli.

50
    Przy piłce Tottenham. Koguty wyglądają na podrażnione utraceniem gola w końcówkę pierwszej połowy.
    49. Harry Kane (TOT)

49
    To powinien być gol! Znakomitą sytuację miał Harry Kane, ale jego płaski strzał nogą wybronił de Gea!

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46
    Druga połowa rozpoczęta.
    Rashford jak na razie bohaterem Manchesteru!

Do przerwy Manchester United prowadzi na Wembley z Tottenhamem 1:0! Gola do szatni po wyśmienitej asyście Pogby strzelił Rashford. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za niecały kwadrans. Zostańcie z nami!

45+2
    Pierwsza połowa skończona.

45
    O dwie minuty przedłużona pierwsza część tego pojedynku.
    44. Marcus Rashford (MAN) - 0:1

44
    Gol dla United!
    Goście obejmują prowadzenie! Błąd Trippiera i goście wyprowadzają kontrę. Pogba długim zagraniem uruchomił MARCUSA RASHFORDA, który w sytuacji sam na sam z Llorisem umieszcza piłkę w siatce!

43
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Moussa Sissoko, na boisku pojawia się Érik Lamela.

42
    Zawrzało przed momentem między zawodnikami obydwu drużyn, ale sędziemu dość szybko udało się zaprowadzić porządek.

40
    Niestety wygląda na to, że konieczna będzie zmiana w ekipie Kogutów. Szykowany do wejścia jest Lamela.

39
    Ucierpiał bez kontaktu z rywalem Sissoko. Potrzebna pomoc masażystów.

37
    Kolejne nieudane wykończenie akcji przez ekipę ze stolicy. Długo zwleka z wybiciem piłki de Gea.

35
    Niecelne uderzenie na bramkę Manchesteru i od bramki rozpocznie golkiper Czerwonych Diabłów.

34
    Długo wymieniają podania w środkowym sektorze boiska zawodnicy Manchesteru.

33
    Koguty od autu na wysokości linii środkowej boiska.
    31. Harry Kane (TOT)

31
    Nieuznany gol Tottenhamu! W zamieszaniu pod bramka United piłkę do bramki rywali wepchnął Harry Kane, który jednak znajdował się na ofsajdzie!

30
    Pół godziny gry za nami. Jak na razie nie zapowiada się na grad goli w tym meczu. Miejmy nadzieję, że obie ekipy zaczną grać nieco żywiej.

28
    Spokojniejszy fragment gry na Wembley. Przy piłce defensorzy Tottenhamu.

26
    Na pozycji spalonej złapany Trippier. De Gea wznawia grę od rzutu wolnego.

25
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na 12. metr do Kane'a. Napastnik Tottenhamu włożył w uderzenie sporo sił, ale został zablokowany!

23
    Przejęli piłkę miejscowi, ale jakby stracili pomysł na rozgrywanie akcji. Gra toczy się w środku pola.

22
    Goście wznawiają grę od wrzutu z autu na własnej połowie boiska. Z każdą kolejna minutą to Czerwone Diabły częściej znajdują się w posiadaniu futbolówki.

20
    Dwadzieścia minut gry na Wembley już za nami. Póki co bez bramek, chociaż okazji nie brakowało.
    18. Anthony Martial (MAN)

18
    Z ostrego kąta uderzał Martial, ale przytomnie broni Lloris! Tylko korner dla Manchesteru.

17
    Obiecująca okazja przyjezdnych, jednak na pozycji spalonej złapany został Rashford.

15
    Nabity przez Alderweirelda Pogba. Błędna decyzja arbitra, który nakazuje grać Manchesterowi od rzutu rożnego.

14
    Okres gry, gdy przy piłce znajdują się podopieczni Solskjera.

12
    Rashford uderzał z trudnego położenia. Strzał zbyt lekki i pewnie broni Lloris.

11
    Szansę mieli teraz goście! Lingard wszedł w posiadanie futbolówki na siódmym metrze, jednak uderzał z woleja bardzo niecelnie!

11
    Inicjatywa w pierwszych dziesięciu minutach z całą pewnością po stronie Kogutów. Najlepszej okazji nie wykorzystał Winks.

10
    Winks uderzał teraz z dystansu, ale zabrakło precyzji. Od bramki rozpocznie de Gea.
    9. Harry Winks (TOT)

9
    Bardzo dobra okazja Tottenhamu! Wparował w pole karne United Winks, ale uderzył minimalnie obok bramki!

7
    Faulował w ataku Harry Kane. Napastnik reprezentacji Anglii nie zgadza się z decyzją arbitra, jednak ten pozostaje nieugięty.
    Sympatyczne przywitanie się obu szkoleniowców:

5
    Nie zdołali opanować piłki miejscowi i Manchester rozpocznie od autu na połowie rywali.

3
    W pierwszych minutach częściej przy piłce znajdują się miejscowi. Czerwone Diabły póki co nie stosują zbyt wysokiego pressingu.

2
    Zbyt mocne zagranie Trippiera w pole karne Manchesteru. Nie zdołał sięgnąć piłki Harry Kane i od bramki rozpocznie de Gea.

1
    Od środka rozpoczęli londyńczycy. Miejmy nadzieję, że będą to znakomite zawody w wykonaniu obu drużyn!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął.

Skład wyjściowy:

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Winks – Moussa Sissoko, Alli, Eriksen – S. Heung-Min, Kane.
    Rezerwowi: Gazzaniga – Rose, D. Sánchez, Foyth, Lamela, Skipp, F. Llorente.

Manchester United F.C.: de Gea – Young (C), Lindelöf, P. Jones, Shaw – A. Herrera, N. Matić – Lingard, P. Pogba, Martial – Rashford.
    Rezerwowi: Romero – Dalot, Mata, Pereira, Fred, McTominay, Lukaku..

Bukmacherzy faworyzują gospodarzy tego starcia, co zresztą dziwić nie może. Ciężko z Wembley Stadium wywieźć w tym sezonie punkty. Za gośćmi przemawia seria czterech zwycięstw pod wodzą Solskjaera, ale uczciwie trzeba przyznać, że rywalami United nie był ekipy z ligowego szczytu. Niemniej jednak zapowiada się emocjonująca batalia o ligowe punkty!

Tottenham w przypadku zwycięstwa może wskoczyć na fotel wicelidera i czekać na poniedziałkową odpowiedź Manchesteru City. United z kolei w przypadku piątej wygranej z rzędu zrównają się punktami z piątym w tabeli Arsenalem, który uległ West Hamowi.

Również Czerwone Diabły wydaje się, że wracają tam, gdzie ich miejsce. United pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera wygrał wszystkie, cztery ligowe mecze, ale prawdziwy sprawdzian czeka ich właśnie w niedzielnym szlagierze przeciwko Tottenhamowi.

Koguty po wpadce w 20. kolejce z Wolverhampton wrócili na właściwe tory. Podopieczni Mauricio Pochettino w ostatniej rundzie pokonali pewnie ekipę Cardiff 3:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno Kane, Eriksen oraz Son.

W przedostatnim spotkaniu 22. kolejki Premier League, domykający ligowe podium Tottenham Hotspur podejmie Manchester United. Na Wembley Stadium szykują się nie lada emocje!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Jarek

Gole: 44. Rashford

Kartki:   51. Alli (TOT) – 78. P. Pogba (MAN)

Strzały celne: 11:8. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 4:1. Foule: 8:8.
    Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Moussa Sissoko (43. Lamela), Winks (81. F. Llorente), Eriksen – Alli – S. Heung-Min, Kane.
    Zmiany: Gazzaniga – Rose, D. Sánchez, Foyth, Lamela, Skipp, F. Llorente.

Manchester United: de Gea – Young (C), Lindelöf, P. Jones, Shaw – A. Herrera, N. Matić – Lingard (83. Dalot), P. Pogba (90+3. McTominay), Martial (73. Lukaku) – Rashford.
    Zmiany: Romero – Dalot, Mata, Pereira, Fred, McTominay, Lukaku.