Grecja – Austria 0:1 (koniec) | Polska – Portugalia 0:1 (koniec)
Piątek 16.11.2018, 18:00 • Arena Zabrze • Eliminacje Mistrzostw Europy U-21

Strzały niecelne: 3:0.
    Rzuty rożne: 5:5.
    Spalone: 4:0.
    Faule: 11:11.

Nie strzeliła gola seniorska reprezentacja i nie zrobiła tego ekipa młodzieżowa. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza jest w trudnej sytuacji przed rewanżem w Portugalii. Wynik 0:1 wyraźnie premiuje zespół z Półwyspu Iberyjskiego. W drugiej połowie Biało-Czerwoni przyspieszyli i kilkakrotnie groźnie zaatakowali, ale sposobu na pokonanie bramkarza przyjezdnych nie znaleźli.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

90
    Pierwsza część zakończyła się niecelnym strzałem i druga prawdopodobnie też. Mierzył Bartosz Kapustka, ale trochę precyzji zabrakło zawodnikowi Leicester City.

88
    Faul Kamila Jóźwiaka na Gedsonie Fernandesie. Już nawet naładowany energią zmiennik nie nadążył za gwiazdorem portugalskiej młodzieżówki.

87
    Po trzech zmienników wprowadzili selekcjonerzy obu młodzieżówek.

86
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Andre Horta, na boisku pojawia się Bruno Costa.

84
    Muszą wpaść na jakiś kreatywny sposób rozegrania ataku gospodarze. Portugalia radzi sobie, kiedy akcje reprezentacji Polski są schematyczne.

82
    Broni się reprezentacja Portugalii w ostatnich minutach regulaminowego czasu.

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu. Nie strzeliła gola drużyna Jerzego Brzęczka, nie zanosi się na trafienie podopiecznych Czesława Michniewicza.

78
    Dośrodkowanie Bartosza Kapustki z rzutu rożnego nie sprawiło problemu zawodnikom z południa kontynentu.

76
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Kownacki, na boisku pojawia się Świderski.
    76. Carvalh (POR)

76
    Tak niewiele działo się na początku drugiej części pod bramkami, a teraz jedna sytuacja strzelecka goni poprzednią. Kamil Grabara utrzymuje reprezentację Polski przy życiu w tym spotkaniu. Wygrał on pojedynek z Joao Carvalho.

75
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Joao Felix, na boisku pojawia się Rafael Leao.

Gole: 30. Diogo Jota

Kartki:   48. Kapustka (POL), 57. Gumny (POL)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 3:0. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 4:0. Foule: 11:11.
    Polska: Grabara – Gumny, Wieteska, Bielik, Pestka – Michalak (67. Jóźwiak), Dziczek, Żurkowski, Szymański (72. Jagiełło) – Kapustka – Kownacki (76. Świderski).

Zmiany: Loska – Piotrowski, Zawada, Bartosz, Świderski, Jagiełło, Jóźwiak.

Portugalia: Joel Pereira – Diogo Goncalves, Jorge Fernandes, Diogo Leite, Yuri Ribeiro – Andre Horta (86. Bruno Costa), Eustaquio, Gedson Fernandes – Joao Felix (75. Rafael Leao), Joao Carvalho, Diogo Jota (64. Tavares).

Zmiany: Joao Virginia – Fernando, Francisco Ferreira, Rafael Leao, Bruno Costa, Tavares, Pereira Lage.

Sędziowie: Georgi Kabakow (Bułgaria)