Warta – Stomil 0:1 (koniec) | ŁKS – Chrobry 2:0 (koniec) | Stal M. – Garbarnia 6:1 (koniec)
Bytovia – Termalica 2:2 (koniec) | Sandecja – Chojniczanka 2:0 (koniec) | Podbeskidzie – GKS K. 0:2 (koniec)
Wigry – Jastrzębie 1:3 (koniec)
Stal Mielec
6:1 (3:0)
Garbarnia Kraków
Sobota 10.11.2018, 16:00 • Stadion MOSiR, Mielec • Fortuna 1 Liga • 18. kolejka

Pogrom w Mielcu! Stal Mielec pewnie pokonuje ostatnia w tabeli Garbarnię Kraków aż 6-1. Worek z bramkami rozsypał się w 30 minucie, kiedy po wielu próbach Stal otworzyła wynik meczu. Bramkę zdobył, po rzucie rożnym, Grzegorz Kuświk. Od tej pory gra gości, szczególnie w obronie, totalnie się rozsypała. Mielczanie za sprawą Andreji Prokicia i ponownie Kuświka ustaliła wynik do przerwy – 3:0. po przerwie niewiele się zmieniło. Garbarnia nie znalazła recepty na zagrożenie bramce Seweryna Kiełpina. Z kolei Stal ponownie pokonywała Marcina Cabaja. Kolejne trafienia dołożyli Prokić i Kuświk. Szczególnie bramka Serba z polskim paszportem należała do tych przedniej urody. W 80. minucie honorowe trafienie dla "Garcy" zaliczył Krzysztof Kalemba, który pokonał źle ustawionego Kiełpina strzałem bezpośrednim z rzutu wolnego. Mecz jednak skończył się wyższym rezultatem. Swoje trzy grosze dołożył Kacper Sadłocha. To już drugie trafienie w I lidze tego niespełna 16-latka. Stal Mielec zalicza czwarte zwycięstwo z rzędu. Tymczasem Garbarnia wciąż znajduje się na dnie tabeli. (17:53:08)

90+1

90+1
    Kuświk przed szansą na czwartego gola, stracił jednak rytm biegu, a potem źle odegrał do Banaszewskiego.

90+1
    Sędzia doliczył jedną minutę.

90
    Banaszewski szukał miejsca do oddania strzału, ale w końcu zagrał prostopadle do Spychały. Ten nie zorientował się co do zamiarów kolegi i nie przejął podania.

89
    Tomasiewicz naciskał Cabaja i przyczynił się do błędu bramkarza gości. Piłka na aucie.

88
    Rzut rożny dla Garbarni Kraków.

87
    Kuświk mija bramkarza i oddaje strzał, który zatrzymuje głową, na linii jeden z obrońców Garbarni!

86
    Na spalonym złapany Dawid Nowak. Garbarnia próbowała wykorzystać luki na pozycjach w szeregach Stali.

84
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki KACPER SADŁOCHA. Co za historia. Kolejne ligowe trafienie tego niespełna 16-letniego zawodnika. Znakomite wyjście na pozycje i piekny gol po strzale z woleja.

84
    Stracił piłkę Marek Masiuda, a po chwili sfaulował wychodzącego z kontrą Banaszewskiego. Kartka!

83
    Kalema powstrzymał Prokicia. Stal dalej w ataku.

82
    Skromna grupa kibiców z Krakowa ożywiła się po bramce Kalemby i przez dłuższą chwilę, dopóki mielczanie nie wznowili dopingu, było ich słychać.

80
    Gol dla Garbarnii!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF KALEMBA. Piękne, honorowe trafienie kapitana Garbarni. Oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Błąd Seweryna Kiełpina, który był źle ustawiony i nie zdołał dobrze wypiąstkować uderzenia. Dziwna, choć ładna bramka.

79
    Faul Leandro i znów okazja dla Garbarni na dośrodkowanie w pole karne Mielca.

78
    Ostania zmiana w ekipie trenera Skowronka. Bartosza Nowaka zastępuje Kacper Sadłocha.

78
    Tylko jeden zawodnik Garbarni pozostał na tyłach. Do akcji wybiegało już trzech graczy Stali, ale Kobusiński był szybszy.

77
    Przemysław Lech dośrodkowuje w światło bramki. Dobrze ustawiony Grodzicki wybija na rożny.

Wiktor Strzelczyk

Gole: 30. Kuświk, 32. Prokić, 37. Kuświk, 50. Kuświk, 62. Prokić, 84. Sadłocha – 80. Kalemba

Kartki:   46. Soljić (SMI) – 84. Masiuda (GRB)

Stal Mielec: Kiełpin – Getinger (70. Leandro), De Amo Perez, Grodzicki, Spychała – Soljić, Tomasiewicz, Nowak – Prokić, Wroński (75. Banaszewski), Kuświk

Zmiany: Primel, Gąsior, Leandro, Sadłocha, Mendiguchia, Banaszewski, Bergier

Garbarnia Kraków: Cabaj – Czekaj (46. Wrześniewski), Pietras (70. Kobusiński), Masiuda, Ogar, Wróbel, Garzeł, Kostrubała (46. Lech), Nowak, Kalemba, Gawle

Zmiany: Kozioł, Kobusiński, Serafin, Wójcik , Nieśmiałowski, Wrześniewski, Lech

Sędziowie: Tomasz Wajda – Sławomir Kowalewski, Sebastian Szczotka – Daniel Kruczyński