Jagiellonia – Jelcz-Laskowice 1:6 (koniec) | Szczecin – Piast 0:3 (koniec) | AZS Gdańsk – Zduńska Wola 4:5 (koniec)
FC Toruń – AZS UŚ 3:2 (koniec)
Jagiellonia Białystok
1:6 (1:2)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Sobota 10.11.2018, 18:00 • VI LO ul. Warszawska 8, Białystok • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 7

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne. Do zobaczenia! (19:33:02)

Nie był to mecz najwyższej klasy, pełen emocji oraz akcji. Dużo gry w środku pola sprawiło, że momentami był on po prostu nudny. Goście dobrze zaczęli, a MOKS obudził się dopiero po 15 minutach, zdobywając bramkę kontaktową. Można było mieć nadzieję, że druga połowa będzie obfitowała w akcje i walkę do samego końca o zwycięstwo, ale wysoki pressing Acany oraz niedokładność gospodarzy połączona z grą z wycofanym bramkarzem sprawiła, że w drugiej połowie goście zdobyli jeszcze cztery bramki i nie pozostawili złudzeń, kto powinien zgarnąć trzy oczka.

39:51
    Szansę miał jeszcze MOKS, ale zawodnicy stojący w polu karnym nie wykończyli tej akcji.

38:22
    Futsaliści obu drużyn zdają już sobie sprawę, kto zgarnie trzy oczka w tym meczu. U gospodarzy widać już od dawna zniechęcenie i brak wiary w odrobienie wyniku, z kolei goście, pewni siebie, utrzymują piłkę, a gdy jest to niemożliwe, wybijają ją daleko do przodu.

34:40
    O czas poprosił trener gospodarzy, ale chyba niewiele to już zmieni. Niby jest dużo czasu, ale Acana wygląda dziś bardzo pewnie i nie powinni stracić takiego prowadzenia.

34:40
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Strzelcem bramki LUCHENA. I kolejna bramka stracona przez grę w przewadze! Niedokładnie piłkarze MOKSu rozgrywają piłkę, a po stracie strzał do pustej bramki to już formalność. Pogrom!

34:23
    Strzelcem bramki PASTARS. Zemściła się gra z wycofanym bramkarzem! Strzałem z własnego pola karnego Pastars zdobywa piątą bramkę dla swojej drużyny!

33:56
    Dobra szansa MOKSu, ale wycofany bramkarz nie zdobył bramki! Dużo gry jednak w środku pola, często piłka jest poza boiskiem, mało płynny i energiczny jest ten mecz.

29:56
    Po faulu na boisku leży Allyson Amantes, strzelec jednego gola. Będziemy mieli krótką przerwę w grze.

25:12
    Samobójcze trafienie zalicza MACIĄG. Nieporozumienie między zawodnikami MOKSu, bramkarz minął się z piłką, która powoli wtoczyła się do bramki. Coraz wyższe prowadzenie zawodników z Dolnego Śląska!

23:23
    Strzelcem bramki AMANTES. szybka akcja gospodarzy wykończona przez Brazylijczyka i goście uciekają z wynikiem!

22:36
    Atak prawą stroną przeprowadzony przez Osypiuka, ale nie dograł dokładnie piłki do partnera znajdującego się w polu karnym.

21:32
    Piłka została dośrodkowana w kierunku Pastarsa, ale ten nie sięgnął futsalówki głową.

20:01

To nie był typowy futsalowy mecz, który cieszy oko. Gra bardzo nam się przeciągała, szczególnie na początku – goście podchodzili wysokim pressingiem i wybijali piłkę spod nóg białostoczan i grę rozpoczynał bramkarz. Gospodarze przez pierwsze 15 minut byli mało aktywni pod bramką przeciwników, głównie za sprawą szczelnej obrony Acany Jelcz-Laskowice. W ostatnich minutach doszli do głosu i grając w przewadze zdołali doprowadzić do wyniku 1-2. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zobaczymy więcej zespołowych akcji!

20:00

17:46
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Strzelcem bramki FIRAŃCZYK. Grę w piątkę mają opracowaną do perfekcji! Dobre zagranie do środka i nim kibice się obejrzeli, mamy bramkę kontaktową!

17:33
    MOKS zagra z wycofanym bramkarzem – w tej roli Maciąg.

Maria Wyrzykowska

Gole: 18. Firańczyk – 5. Kędra, 18. Barbosa, 24. Amantes, 26. Maciąg (sam.), 35. Pastars, 35. Luchena

Jagiellonia Białystok: Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Wojtkielewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski, Jendruczek, Święciński
    FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn, Luchena, Pastars, Morozov, Hatakeyama, Charrier, Amantes, Barbosa, Kędra, Coelho

Sędziowie: Robert Podlecki, Jan Gawle – Mariusz Chrzanowski, Paweł Tokarewicz