Chorwacja – Anglia 0:0 (koniec) | Belgia – Szwajcaria 2:1 (koniec)
Chorwacja
0:0 (0:0)
Anglia
Piątek 12.10.2018, 20:45 • Stadion HNK Rijeka (Rijeka). • Liga Narodów UEFA - dywizja A • Grupa 4.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Przed nami kolejne spotkania Ligi Narodów! Tym razem pora na pojedynek w grupie czwartej dywizji A. Chorwacji podejmą Anglików!

Niezwykle ciekawie zapowiada się ten pojedynek. Na wstępie warto dodać, że dla Anglików będzie to okazja na rewanż za niedawno rozegrany półfinał Mistrzostw Świata. Wtedy po dramatycznym meczu i dogrywce lepsi okazali się Chorwaci, którzy triumfowali 2:1.
    Fotki z treningu Anglików.

Po jednym rozegranym pojedynku w fazie grupowej Ligi Narodów obie reprezentacje są bez punktów. Na prowadzeniu w stawce są Hiszpanie, którzy ograli obie ekipy. Szczególnie rozczarowani mogą być Chorwaci, którzy ulegli Mistrzom Świata z 2010 roku aż 0:6! W trochę lepszych nastrojach mogą być Anglicy. "Synowie Albionu" przegrali z rywalami 1:2.
    Zdjęcia z odlotu Anglików do Chorwacji.

Zapowiada się przed nami bardzo emocjonujący pojedynek! Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na relację live z tego starcia od godziny 20:45 jedynie na lajfach! Do usłyszenia!

Skład wyjściowy:

Chorwacja: Livaković – Jedvaj, Lovren, D. Vida, Pivarić – Kovačić, Rakitić – Kramarić, Modrić (C), Perišić – Rebić.
    Rezerwowi: Sluga – Bartolec, Milić, Mitrović, Rog, Livaja, Bradarić, Pasalić, Santini, Badelj, Pjaca.

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Sterling, Henderson, Dier, Barkley, Chilwell – Rashford, Kane (C).
    Rezerwowi: Butland, Bettinelli – Trippier, Alexander-Arnold, Dunk, Joe. Gomez, Winks, N. Chalobah, Mount, Maddison, Sancho.

Sędziowie: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp – Dominik Schaal..

1

1
    Pierwszy gwizdek niemieckiego arbitra. Spotkanie zaczynają gospodarze!
    Anglicy podczas hymnu!

2
    Próba Anglików przed polem karnym przeciwnika. Pewnie w obronie jednak gospodarze i piłka ląduje w rękach Dominika Livakovicia.

4
    Pierwsze minuty pod dyktando "Synów Albionu", którzy cierpliwie konstruują swoje ataki pozycyjne. Chorwaci nieco cofnięci.

6
    Przewinienie w środkowej strefie boiska Jordana Hendersona. Od rzutu wolnego zaczynają Chorwaci, a pomocnik Anglików został ukarany żółtym kartonikiem.

8
    Dość spokojne pierwsze minuty spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

9
    Przerzut piłki na prawe skrzydło do Kyle'a Walkera. Prawy obrońca Manchesteru City nie zdołał jednak opanować futbolówki. Zaczyna od rzutu z autu zespół gospodarzy.

11
    Przypomnijmy, że dzisiejszy mecz odbywa się bez udziału publiczności.

12
    Było niebezpiecznie! Dośrodkowanie z lewego skrzydła Chilwella! Na futbolówkę w polu karnym czyhał już Raheem Sterling, jednak skrzydłowego Anglików uprzedził Domagoj Vida.

13
    Harry Kane był faulowany przez Ante Rebicia około trzydzieści pięć metrów od bramki rywali. Krótko rozegrany rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne, ale Stones nie zdołał sięgnąć futbolówki.

15
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego Luki Modricia. Udanie w obronie interweniuje jednak Eric Dier, który oddala niebezpieczeństwo.
    Ten komentarz wiele mówi o dotychczasowym poziomie tego spotkania.

18
    Świetne wyjście z piłką Domagoja Vidy, który podaje futbolówkę na skrzydło do Ante Rebicia. Dośrodkowanie z prawej flanki, ale udanie interweniują przyjezdni i wybijają piłkę.

19
    Tym razem będziemy oglądać korner dla gospodarzy. Po centrze Luki Modricia futbolówkę na korner zdołał wybić Kyle Walker.

19
    Szansa Chorwatów! Niekryty na trzynastym metrze był Ivan Perisić! Strzał zawodnika Interu Mediolan, ale zablokowany przez jednego z przeciwników!

21
    Długie zagranie futbolówki do Kyle'a Walkera. Obrońca Manchesteru City biegł co sił, aby sięgnąć futbolówkę. Ta opuściła jednak plac gry.
    21. Dobra sytuacja gospodarzy.

23
    Przerzut piłki na lewe skrzydło w kierunku Marcusa Rashforda. Gracz Manchesteru United znalazł się jednak na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego zaczynają gospodarze.

24
    Do tej pory z pewnością rozczarowuje dzisiejsze spotkanie. Na pewno o wiele więcej możemy wymagać od finalisty i półfinalisty niedawno rozegrano mundialu.

25
    Rajd z piłką Marcusa Rashforda. Angielskiego zawodnika bezpardonowo fauluje Mateo Kovacić. Żółta kartka dla Chorwata!

26
    Centra z rzutu wolnego Bena Chilwella. Piłka mija wszystkich zawodników i opuszcza plac gry. Dominik Livaković zaczyna od bramki.

27
    Faulowany w środkowej strefie boiska przez Lukę Modricia był Ross Barkley. "Synowie Albionu" zaczynają od rzutu wolnego.

29
    Anglicy w posiadaniu futbolówki. Spokojnie rozgrywana jest piłka. Brakuje jakiegoś przyśpieszenia w grze zespołu Southgate'a.

30
    To było niezłe. Po długim rozegraniu piłka trafiła na skrzydło do Kyle'a Walkera, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Korner dla gości.

32
    Dobry pressing na Domagoju Vidzie. Środkowy defensor gospodarzy pomylił się i wybił futbolówkę za linię boczną boiska.

33
    Zagranie na lewe skrzydło do Bena Chilwella, który nie zdołał jednak opanować piłki i utrzymać jej w boisku. Od rzutu autu zaczynają Chorwaci.

35
    Dwukrotnie po dośrodkowaniach Chorwaci byli w stanie przetransportować futbolówkę w pole karne rywali. Anglicy za każdym razem wybijali piłkę.

36
    Niebezpieczne dośrodkowanie Ivana Perisicia z lewego skrzydła, ale Anglicy ponownie udanie interweniowali w szesnastce.

37
    Groźna sytuacja! Zagranie z lewego skrzydła w pole karne. Piłkę przepuszcza Ante Rebić i do futbolówki dochodzi Andrej Kramarić! Ze strzałem Chorwata dobrze radzi sobie jednak Jordan Pickford!

39
    Ponownie w ataku pozycyjnym Anglicy, jednak Chorwaci nie dają się przedrzeć rywalom na własną połowę boiska.
    39. Udana interwencja Pickforda!

40
    Faulowany po przechwycie futbolówki był Luka Modrić. Chorwaci zaczynają od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

42
    Powoli zbliżamy się do końca pierwszej połowy spotkania. Nic nie zwiastuje tego, że będziemy oglądać jakieś bramki przed przerwą.

43
    Ależ było blisko! Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Chorwatów. Do piłki posłanej na bliższy słupek doszedł Erik Dier. Pomocnik Anglików trafił z główki w słupek.

45
    Na lewym skrzydle faulowany był Raheem Sterling przez Dejana Lovrena. Żółta kartka dla obrońcy Liverpoolu, który nawet nie protestuje.
    45. Słupek po główce Diera!

45
    Bezbramkowy remis do przerwy.

Pierwsza połowa spotkania za nami! Nie oglądamy w Rijece porywającego pojedynku. Miejmy nadzieję, że druga odsłona będzie ciekawsza i w końcu zobaczymy gole!

46

46
    Drugą połowę spotkania zaczyna reprezentacja "Synów Albionu".

46
    Kąśliwe zagranie na prawe skrzydło w kierunku Kyle'a Walkera. Zawodnik Manchesteru City nie zdołał udanie dośrodkować futbolówki.

47
    Próba z dystansu Marcusa Rashforda, ale nie był to udany strzał. Futbolówka poszybowała wyraźnie obok bramki strzeżonej przez Dominika Livakovicia.

49
    Centra z prawej flanki Andreja Kramaricia. Bez problemów z lecącą futbolówką poradził sobie golkiper reprezentacji Anglii.

49
    Strzał z dystansu Ivana Perisicia! Trochę problemów ze obroną strzału miał Jordan Pickford, który odbił przed siebie futbolówkę.

51
    Okazja Anglików! Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Do futbolówki dochodzi Harry Kane, który po uderzeniu z główki trafia w poprzeczkę!
    51. Uderzenie z główki w poprzeczkę!

51
    Tym razem centra z rzutu rożnego w pole karne Chorwatów. Po interwencji jednego z gospodarzy mamy kolejny korner dla Anglików.

52
    Pada w polu karnym gospodarzy Ross Barkley! Anglicy domagają się rzutu karnego, ale arbiter pozostał nakazuje grać dalej.

52
    Mamy kolejną żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Tym razem przez niemieckiego arbitra został karny Stones, który nieprzepisowo zatrzymał wyprowadzającego futbolówkę Chorwata.

54
    Kiepska centra z rzutu rożnego w pole karne Anglików. Futbolówkę łatwo wybija dobrze ustawiony w swojej szesnastce Harry Kane.

55
    Powinno być 0:1! Świetnie zagranie do Marcusa Rashforda. Zawodnik Manchesteru United był w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali, ale uderzył kiepsko i Dominik Livaković złapał futbolówkę.

57
    Kolejną świetną sytuację miał Marcus Rashford! Ponownie sytuacja sam na sam i jeszcze raz lepszy okazał się Dominik Livaković!
    57. Kolejna zmarnowana sytuacja przez Rashforda!

58
    Ostre wejście Tina Jedvaja w nogi Erica Diera. Arbiter nie mógł podjąć innej decyzji niż ukarać chorwackiego zawodnika żółtym kartonikiem.

60
    Trzeba przyznać, że nieźle zaczęła się druga połowa spotkania. Oglądamy o wiele ciekawsze zawody niż podczas pierwszej odsłony.

61
    Czujnie w obronie teraz Domagoj Vida, który uprzedził Marcusa Rashforda i wycofał futbolówkę do Dominika Livakovicia.

63
    W drugiej połowie meczu zarysowała się wyraźna przewaga Anglików. "Synowie Albionu" z pewnością bardziej zasłużyli na gola niż rywale.

65
    Po okresie zdecydowanej przewagi Anglików drugi oddech łapie zespół gospodarzy. Chorwaci teraz w ataku pozycyjnym.

67
    Zagranie w kierunku Ante Rebicia, który ładnie uruchomić Andreja Kramaricia. Ten z kolei miał okazję do oddania strzału, jednak nieczysto trafił w futbolówkę.

68
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Ivan Perišić, na boisku pojawia się Marko Pjaca.

69
    Walka o futbolówkę Pivaricia i Walkera. Prawy obrońca gości nieprzepisowo zatrzymywał rywala. Chorwaci zaczynają od rzutu wolnego.
    Może żałować zmarnowany okazji Rashford.

70
    To mogło się podobać! Uderzenie z dystansu Ante Rebicia i piłka niewiele mija bramkę strzeżoną przez Jordana Pickforda!

71
    Zagranie Marcusa Rashforda w kierunku Raheema Sterlinga, który faulował jednak w walce o piłkę. Później zawodnik Manchesteru City wykopał futbolówkę za co obejrzał żółtą kartkę.

73
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Mateo Kovačić, na boisku pojawia się Milan Badelj.

74
    Uderzenie z dystansu Luki Modricia. Piłka niebezpiecznie odbiła się przed Jordanem Pickfordem, ale nie był to na tyle groźny strzał, aby mógł sprawić problemy angielskiemu golkiperowi.

75
    Tymczasem mamy krótką przerwę w grze, ponieważ w jednej z bramek przerwana została siatka. Interweniują służby porządkowe.

78
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Raheem Sterling, na boisku pojawia się Jadon Sancho.
    78. Harry Kane na pozycji spalonej.

78
    Powoli zbliżamy się do końca spotkania. Czy zobaczymy jeszcze gole w Rijece? Najbliższe minuty dadzą nam odpowiedź na to pytanie!

80
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Ante Rebić, na boisku pojawia się Marko Livaja.
    Jadon Sancho jest dziesiątym najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował w reprezentacji Anglii!

82
    Próba uderzenia zza pola karnego jednego z zawodników gospodarzy. Strzał ten został jednak zablokowany przez Anglika.

83
    Dobre przejęciu futbolówki przez Bena Chilwella, który następnie wypuścił sobie piłkę, przebiegł kilkanaście metrów i został sfaulowany.
    Krótka prezentacja dzisiejszego debiutanta.

86
    Szansa Chorwatów, ale zabrakło wykończenia! Andrej Kramarić miał dobrą sytuację do oddania strzału, jednak zabrakło mocy w uderzeniu!

88
    Zagranie na prawe skrzydło do Sancho, który zrobił sobie miejsce do dośrodkowania, ale zagrożenie skutecznie oddalili przeciwnicy.

89
    Wyprowadzający piłkę skrzydłem Marko Pjaca był faulowany przez Jordana Hendersona. Zaczynają od rzutu wolnego Chorwaci.

90
    Jeszcze raz Sancho! Dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła. Z piłką minął się Dominik Livaković, ale nie wykorzystali tego przyjezdni.

90
    Felix Brych zdecydował się doliczyć cztery minuty do podstawowego czasu gry.

90+2
    Centra z głębi pola Erica Diera. Pewnie radzi sobie z tym zagranie golkiper Chorwatów – Dominik Livaković.

90+3
    Wydaje się, że bardziej na trzech punktach zależy Anglikom. To oni atakują w końcówce tego spotkania, a Chorwaci raczej skupiają się na obronie.

90+5

Koniec spotkania w Rijece! Z pewnością szczególnie rozczarowała nas pierwsza połowa gry, która była niesamowicie nudna. Druga odsłona była już ciekawsza, jednak nadal nie doczekaliśmy się goli. Mecz kończy się bezbramkowym remisem.

Faule: 15:14.

To już wszystko z Rijeki! Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfach! Do usłyszenia! (22:39:24)

Tomek

Gole:

Kartki:   25. Kovačić (CRO), 45. Lovren (CRO), 58. Jedvaj (CRO) – 6. Henderson (ENG), 52. Stones (ENG), 71. Sterling (ENG)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 3:2. Foule: 15:14.
    Chorwacja: Livaković – Jedvaj, Lovren, D. Vida, Pivarić – Kovačić (73. Badelj), Rakitić – Kramarić, Modrić (C), Perišić (68. Pjaca) – Rebić (80. Livaja).
    Zmiany: Sluga – Bartolec, Milić, Mitrović, Rog, Livaja, Bradarić, Pasalić, Santini, Badelj, Pjaca.

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Sterling (78. Sancho), Henderson, Dier, Barkley, Chilwell – Rashford, Kane (C).
    Zmiany: Butland, Bettinelli – Trippier, Alexander-Arnold, Dunk, Joe. Gomez, Winks, N. Chalobah, Mount, Maddison, Sancho.

Sędziowie: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp – Dominik Schaal.