Piast – AZS Gdańsk 4:5 (koniec)
Piast Gliwice
4:5 (1:3)
AZS UG Gdańsk
Niedziela 16.09.2018, 18:00 • Arena Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • 1. runda

Dziękuję za wspólne emocje i życzę spokojnego wieczoru! (20:00:21)

Za nami ciekawe spotkanie, które zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem Akademików z Gdańska! Choć prowadzili oni już po pierwszej połowie, to gliwiczanie zdołali odrobić straty. W końcówce lepsi okazali się jednak gdańszczanie, mimo że przez większą część czasu bronili się przed atakami Piasta.

39:57
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki MICHAŁ LEBIEDZIŃSKI, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i z minimalnej odległości zmniejszył rozmiary porażki Piasta.

39:46
    Przerwa dla trenera przyjezdnych.
    Faule: 5:5.

39:45
    Źle rozegrali rzut wolny gliwiczanie. Cenne sekundy uciekły, a od bramki rozpocznie teraz Kacper Sasiak.

39:29
    Piąty faul AZS-u!

39:26
    Goście pudłują z dystansu na pustą bramkę.

39:03
    Gol dla AZS-u UG!
    Strzelcem bramki JAKUB DOMŻALSKI, który przejął piłkę i z własnej połowy skierował ją do pustej bramki.

37:59
    Minimalnie chybiony strzał Franza.

37:05
    Bez bramkarza zagrają teraz gliwiczanie. Ze znacznikiem na parkiecie bodajże Sebastian Szadurski.

37:02
    Czas dla trenera Piasta Gliwice.
    Faule: 5:4.

36:48
    Po raz kolejny gliwiczanie domagali się uznania faulu, jednak arbiter znów pozostał niewzruszony.

35:54
    Zdaje się, że faulował jeden z graczy z Gdańska, lecz sędzia nie dopatrzył się tam przewinienia.

35:43
    Kolejna ofiarna interwencja Sasiaka!

35:36
    Sasiak broni strzał z ostrego kąta!

35:08
    Przejął piłkę Piotr Wardowski, lecz rozpoczynając kontrę, poślizgnął się o piłkę. Zdaje się, że nabawił się jakiegoś urazu nogi. Zawodnik AZS-u jest opatrywany poza linią boczną.

34:14
    Poźniak tuż przed strzałem miejscowych przerwał ich akcję wślizgiem!

33:45
    Mocny strzał z dystansu gospodarzy, ale piłka trafiła w jednego z przyjezdnych.

Paweł

Gole: 16. Grecz, 22. Franz, 24. Grzywa, 40. Lebiedziński – 3. Poźniak (Domżalski), 10. Osiński, 15. Osiński, 29. Kreft (10 m rzut karny), 40. Domżalski

Kartki:   3. Gutierrez (PIA) – 13. Poźniak (GDA)

Piast Gliwice: Widuch, Steindor – Gutierrez, Camacho, Bonilla, Omylak, Grzywa, Franz, Dewucki, Grecz, Lebiedziński, Szadurski.
    AZS UG Gdańsk: Sasiak, Burglin – Osiński, Kreft, Olszewski, Wesserling, Poźniak, Horbacz, Kawka, Szmydki, Wardowski, Domżalski.