Chorwacja
Środa 11.07.2018, 20:00 • Łużniki, Moskwa • Mistrzostwa Świata • Półfinał

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrej nocy! (22:44:35)
    Waleczni Chorwaci zagrają w niedzielę o złoty medal Mistrzostw Świata!

Doczekaliśmy się rozstrzygnięcia w drugim półfinale bez potrzeby rzutów karnych! W finale melduje się Chorwacja, która wydaje się zasłużyła na ten awans, gdyż po bramce wyrównującej wyglądała znacznie lepiej niż Anglicy. Ci przez ostatnie dwadzieścia minut i całą dogrywkę nie potrafili realnie zagrozić bramce Subasicia, a także momentami dali się zdominować. Wydaje się, że kluczowym w tych minutach okazało się doświadczenie piłkarzy z Bałkanów. Nie wytrzymali presji podopieczni Garetha Southgate i muszą pogodzić się z porażką.

120+5

120+4
    Alli nabija Badelja na rękę i blisko ustawiony arbiter to dostrzega. Będzie stały fragment gry dla Anglików w ostatniej minucie dogrywki.

120+3
    Długie podanie Stonesa w szesnastkę w poszukiwaniu kolegów. Było ono przeciągnięte, dzięki czemu futbolówkę spokojnie wyłapał Subasić.

120+2
    Jeszcze sprzeczka pomiędzy Rakiticiem, a Allim. Musiał ich rozdzielać sędzia i całe szczęście dla nich obyło się bez kartek.

120+1
    Arbiter dorzuca cztery dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

120
    Chorwaci wychodzą z kontrą! Kramarić przedziera się w pole karne i zamiast podawać wolał sam zakończyć ten rajd! Była to zła decyzja, gdyż niepilnowany był Perisić!

119
    Czwarta roszada w drużynie Chorwacji. Za Modricia pojawia się Badelj.

118
    Rashford centruje na dalszy słupek do Maguire, który walczył z Lovrenem. Ostatni piłki dotknął drugi z nich, pomimo to zacznie Subasić.

117
    Jeszcze Rose szarżował na lewej flance i tam został powalony na murawę. Dobrze ustawiony był sędzia, odgwizdując faul.

116
    Brozović niespodziewanie huknął z dystansu po krótkim rozegraniu rzutu rożnego! To była bardzo dobra próba, jednak wybronił to Pickford!

115
    Trzecia zmiana w ekipie "Vatrenich". Za zmęczonego Mandzukicia wbiega Corluka.

114
    Niespodziewanie ruszają jeszcze do przodu Chorwaci. Pivarić szarżuje na lewym skrzydle, gdzie z łatwością mija dwóch rywali.

113
    Dośrodkowanie w pole karne w poszukiwaniu Kane bądź Vardy'ego. Doskonale zachował się Subasić, który zaliczył świetne wyjście.

112
    Ostania roszada w zespole z Wysp. Za Walkera melduje się Vardy. Bardzo ofensywna zmiana.

111
    Momentalnie do przodu ruszyli podopieczni Garetha Southgate. Nie ma się co dziwić, gdyż zostało im już bardzo mało czasu do końca dogrywki.
    109. Mario Mandžukić (CRO) - 1:2

Mateusz Nyka

Gole: 5. Trippier – 68. Perišić (Vrsaljko), 109. Mandžukić (Perišić)

Kartki:   54. Walker (ENG) – 48. Mandžukić (CRO), 96. Rebić (CRO)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 11:6. Rzuty rożne: 8:4. Spalone: 1:3. Foule: 23:14.