Dania – Australia 1:1 (koniec) | Francja – Peru 1:0 (koniec) | Argentyna – Chorwacja 0:3 (koniec)
Francja
1:0 (1:0)
Peru
Czwartek 21.06.2018, 17:00 • Jekaterynburg Arena, Jekaterynburg • Mistrzostwa Świata • Grupa C

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:58:47)

Sześć punktów i awans Francji.

Francja już w fazie pucharowej mistrzostw świata, a jej przeciwnik żegna się z turniejem. O zwycięstwie 1:0 podopiecznych Didiera Deschampsa zdecydowała bramka Kyliana Mbappe Lottina w 34. minucie. Przez cała drugą połowę podopieczni Ricardo Gareci próbowali dogonić Trójkolorowych, jednak mieli problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych, a uderzenia z dystansu nie były w światło bramki. Los Incas byli ambitni, ale nie zdobywając gola przez 180 minut, trudno myśleć o sukcesie w fazie grupowej.

90+4

90+2
    Blaise Matuidi dopadł do zbyt krótko wybitej z pola karnego futbolówki i uderzył z powietrza. Wyglądało to świetnie, jednak Pedro Gallese nie musiał interweniować.

90+1
    Inteligentnie zachował się Ousmane Dembele i wywalczył na prawym skrzydle korner dla będącego na prowadzeniu zespołu.

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

89
    Zmiana w drużynie Francja: z boiska schodzi Paul Pogba, na boisku pojawia się Steven N'Zonzi.

88
    Tym razem czysta i skuteczna interwencja Paula Pogby w okolicy chorągiewki.
    87. Guerrero nie wykorzystał rzutu wolnego!

87
    Odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego wziął na siebie kapitan reprezentacji Peru. Jose Paolo Guerrero strzelił celnie, jednak zbyt delikatnie, żeby zaskoczyć takiego bramkarza jak Hugo Lloris.

86
    Pogba dostał żółtą kartkę za uderzenie w twarz nadbiegającego Farfana.

85
    Niscy reprezentanci Peru nie mają dużo do powiedzenia w pojedynkach w powietrzu z Francuzami. Dwóch Trójkolorowych pilnuje Jose Paolo Guerrero.

83
    Pogba nie miał innego pomysłu na zatrzymanie Carillo niż sfaulowanie go. Peru wznowiło grę szybko dośrodkowaniem z rzutu wolnego.

82
    Ruidiaz ostatnim zmiennikiem w reprezentacji Peru.

81
    Korekta dzięki interwencji z centrum VAR. Kartka niesłusznie pokazana Floresowi trafiła do Aquino.

80
    Flores napomniany żółtym kartonikiem za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

Gole: 34. Mbappé

Kartki:   16. Matuidi (FRA), 86. P. Pogba (FRA) – 23. Guerrero (PER), 81. Aquino (PER)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 6:6. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 0:1. Foule: 11:15.
    Francja: Lloris (C) – Pavard, Varane, Umtiti, Hernández – P. Pogba (89. N'Zonzi), Kanté – Mbappé (75. O. Dembèlé), Griezmann (80. Fékir), Matuidi – Giroud.
    Zmiany: Mandanda, Aréola – Kimpembe, Lemar, O. Dembèlé, Tolisso, N'Zonzi, Rami, Fékir, Sidibé, Thauvin, Mendy.

Peru: Gallese – Advíncula, Ch. Ramos, A. Rodríguez (46. Santamaría), Trauco – Aquino, Yotún (46. Farfán) – Carillo, Cueva (82. Ruidíaz), E. Flores – Guerrero (C).
    Zmiany: Cáceda, Carvallo – Corzo, Santamaría, Araujo, Hurtado, Farfán, Ruidíaz, Tapia, Polo, Cartagena, Loyola.

Sędziowie: Mohammed Abdulla (Zjednoczone Emiraty Arabskie)