Szwecja – Korea Płd. 1:0 (koniec) | Belgia – Panama 3:0 (koniec) | Tunezja – Anglia 1:2 (koniec)
Szwecja
1:0 (0:0)
Korea Południowa
Poniedziałek 18.06.2018, 14:00 • Stadion Striełka, Niżny Nowogród • Mistrzostwa Świata • Grupa F

Koniec meczu w Niżnym Nowogrodzie! Szwedzi zagrali lepiej od Koreańczyków i zasłużenie zwyciężyli 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego w 65. minucie Granqvist. Kolejne mecze tych drużyn w sobotę. Szwecja zmierzy się z Niemcami, z kolei Korea będzie rywalizować z Meksykiem. Dziękuję za uwagę! (15:56:10)
    Komplet puntów dla Szwedów!

Koreańczycy bez celnego strzału na bramkę rywali!

90+4
    Domagali się odgwizdania zagrania piłki ręką przez jednego ze Szwedów, ale arbiter nie decyduje się na odgwizdanie jedenastki.

90+3
    Jeszcze rzut rożny będą wykonywać Azjaci. Cche Hjon-u nie wbiega w pole karne rywali, aby wspomóc kolegów, ale i tak może być groźnie!

90+1
    Ależ niewiele brakowało! Dośrodkowanie w pole karne Szwecji, odegranie do Hwanga, który głową uderzył obok słupka!

90+1
    O cztery minuty przedłużony zostaje ten mecz!

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Berg fauluje w środku pola. Korea całym zespołem na połowie rywali.

89
    Płaska centra w szesnastkę Szwedów, ale bez kłopotów wybija futbolówkę Svensson.

88
    Forsberg dał się sfaulować blisko własnego pola karnego. Koreańczycy tracą okazję do dokończenie akcji, a Szwedzi zyskują niezwykle cenny czas.

87
    Kiese Thelin skutecznie zatrzymywany na dwudziestym piątym metrze. Koreańczycy szybko próbowali przejść do ataku, ale dali złapać się w pułapkę ofsajdową.

86
    Cztery minuty pozostały do końca regulaminowego czasu gry. Z pewnością doliczy jeszcze co najmniej trzy arbiter.

84
    Akcja Koreańczyków lewym skrzydłem przerwany przez arbitra, który dopatrzył się jakiegoś przewinienia.

83
    Coraz mocniej atakują Koreańczycy. Nie mają nic do stracenia Azjaci, a takie zmasowane ataki mogą przynieść upragnionego gola.

81
    Tak jest, zmiana w reprezentacji Szwecji. Larssona zastępuje Svensson.

80
    Ucierpiał w jednym ze starć Larsson. Niestety bardzo możliwe jest, że będzie musiał opuścić murawę.

79
    Jeden z defensorów Szwecji głową wybija piłkę na aut po dośrodkowaniu w pole karne.

78
    Nie czują się zbyt dobrze w ataku pozycyjnym Azjaci. Wiedzą o tym Szwedzi, którzy jeśli mieliby zdobyć drugą bramkę, zapewne zrobiliby to z kontry.

Gole: 65. Granqvist (kar.)

Kartki:   61. Claesson (SWE) – 13. K. Shin-wook (KOR), 55. Hwang Hi-čchan (KOR)

Strzały celne: 4:0. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 1:0. Foule: 20:23.
    Szwecja: Olsen – Augustinsson, Granqvist, P. Jansson, Lustig – Claesson, Seb. Larsson (81. Svensson), Ekdal (71. Hiljemark), Forsberg – Berg, Toivonen (77. Kiese Thelin).
    Zmiany: Johnsson, Nordfeldt – Durmaz, Guidetti, Helander, Hiljemark, Kiese Thelin, Krafth, M. Olsson, Rohdén, Svensson.

Korea Południowa: Čche Hjon-u – L. Yong, Čang Hjon-su, K. Young-gwon, P. Joo-ho (28. Kim Min-u) – I Če-song, K. Sung-yong, K. Ja-cheol (72. I Sung-u) – Hwang Hi-čchan, K. Shin-wook (66. Čong U-jong), S. Heung-Min.
    Zmiany: Kim Čin-Hjon, K. Seung-gyu – Hong-čchol, Ču Se-čong, Čong Song-hjon, Čong U-jong, Kim Min-u, Ko Jo-han, I Sung-u, Mun Son-min, O Pak-suk, Jun Jong-Sun.