Atletico Madryt
Środa 16.05.2018, 20:45 • Stade de Lyon, Lyon • Liga Europy UEFA • Finał

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:39:49)
    Atletico Madryt wygrywa Ligę Europy:

Atletico Madryt po raz trzeci w historii wygrywa Ligę Europy! W finale Rojiblancos pokonali 3:0 Olympique Marsylie. Bramki dla Los Colchoneros zdobywali dzisiaj Antoine Griezmann (dwie) oraz Gabi. Trzeba przyznać, że długo marsylczycy walczyli dzielnie ze swoimi rywalami, ale ich próby nie kończyły się celnymi strzałami. Najlepsze okazje marnowali Germain oraz Mitroglou. Niebawem więc spodziewamy się pięknego świętowania przez kibiców, piłkarzy oraz sztab trenerski Atletico Madryt!

90+2

90+1
    Finalnie sędzia Kuipers doliczył do tego spotkania zaledwie dwie minuty. Niebawem rozpocznie się fetowanie Atletico Madryt!

90
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Antoine Griezmann, na boisku pojawia się Fernando Torres.
    89. Gabi (ATM) - 0:3

89
    Gol dla Atlético!
    Strzelcem bramki GABI.

W samej końcówce Atletico Madryt wyprowadziło zabójczą kontrę! Griezmann i Costa najpierw ładnie wyszli z szybkim atakiem. Później szybko w szesnastce odegrał Koke i bez trudu Gabi trafił w dalszy róg bramki z dziewiątego metra!

88
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Ángel Correa, na boisku pojawia się Thomas Partey.

87
    Ależ skiksował w tej sytuacji N'Jie! Sanson przy próbie strzału wystawił piłkę idealnie partnerowi, ale ten fatalnie spudłował z dziesiątego metra!

86
    Łatwo pogubili się w ofensywnej akcji gracze Burgesa. Ostatecznie jeszcze okazję miał Diego Costa, ale jego strzał został zablokowany.

85
    Do końca spotkania pozostało już tylko pięć minut. Sędzia Kuipers zdecydowanie dorzuci jeszcze minimalnie trzy dodatkowe.

84
    Ładna akcja francuskiego teamu. Amavi ładnie huknął zza pola karnego, a piłkę po koźle pewnie wyłapał Oblak!

83
    Kibice Olympique starają się jeszcze zmotywować swoich ulubieńców i głośnymi śpiewami wspierają zawodników na boisku.

82
    To była zdecydowanie najlepsza okazja OM w tym meczu na zdobycie bramki. Podopieczni Rudiego Garcii jeszcze są w grze!
    81. Konstantínos Mítroglou (OMA)

81
    Kolejny raz w ofensywnej akcji pokazał się Sarr. Dośrodkowanie młodego obrońcy nie było jednak najwyższych lotów. Później mieliśmy zdecydowanie lepszą wrzutkę i piękny strzał głową Mitroglou, ale futbolówka odbiła się od słupka!

80
    N'Jie fauluje na własnej połowie Lucasa Hernandeza. Z rzutu wolnego centrować będzie z kolei Koke.
    Nadzieja OM w Mitroglou:

Dawid Czempisz

Gole: 21. Griezmann, 49. Griezmann, 89. Gabi

Kartki:   38. Amavi (OMA), 75. Luiz Gustavo (OMA), 78. N'Jie (OMA) – 23. Vrsaljko (ATM), 78. Hernández (ATM)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 1:6. Spalone: 0:3. Foule: 18:9.
    Olympique Marsylia: Mandanda – B. Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi – Anguissa, M. Sanson – Thauvin, Payet (C) (32. Maxime López), Ocampos (55. N'Jie) – Germain (74. Mítroglou).
    Zmiany: Pelé – H. Sakai, Kamara, Rolando, Mítroglou, N'Jie, Maxime López.

Atletico Madryt: Oblak – Vrsaljko (46. Juanfran), J. Giménez, Godin, Hernández – Á. Correa (88. Partey), Saúl Ñíguez, Gabi (C), Koke – Diego Costa, Griezmann (90. F. Torres).
    Zmiany: Werner – Filipe Luís, Partey, F. Torres, Savić, Juanfran, Gameiro.