Wisła K. – Lech P. 1:1 (koniec) | Legia – Górnik Z. 2:0 (koniec) | Zagłębie L. – Jagiellonia 1:2 (koniec)
Wisła Pł. – Korona 4:1 (koniec)
Legia Warszawa
2:0 (1:0)
Górnik Zabrze
Niedziela 13.05.2018, 18:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • Grupa Mistrzowska

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (20:06:36)

Garść statystyk:
    Strzały na bramkę: 6:3
    Strzały niecelne: 5:2
    Rzuty rożne: 9:4
    Spalone: 1:2
    Faule: 14:11

Legia tym razem oszczędziła kibicom emocji i spokojnie rozegrała ostatnie minuty tego meczu. Jeszcze jednak nie może się cieszyć z mistrzowskiego tytułu. Jagiellonia wygrała w Lubinie i o wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka. Warszawiacy potrzebują do mistrzostwa punktu w starciu z Lechem.

90+3

90+3
    Dośrodkowanie w pole karne Legii, próbował uderzyć przewrotką Kądzior, lecz przyblokował go Vesović.

90+2
    Na uderzenie z dystansu zdecydował się Kadzior, lecz nie było ono zbyt dokładne.

90+1
    Na pozycji spalonej złapany Kucharczyk.

90
    Trzy minuty doliczone przez arbitra.

89
    Gospodarze mimo gry w osłabieniu częściej mają piłkę Zabrzanie nie mają okazji już od dłuższego czasu by rozegrać jakąś akcję. Nie zanosi się na to by mogli odrobić straty.

87
    Legia ponownie długo przetrzymuje piłkę na połowie przeciwnika. Szuka kolejnego trafienia.
    86. Zmarnowana setka przez Fina!

86
    Ależ zmarnował teraz okazję Hamalainen! Vesović się przedarł na prawej stronie i następnie zagrał na wolne pole do Fina a ten w idealnej sytuacji strzelił wysoko nad bramką!

84
    Warszawiacy przejęli piłkę i przez dłuższy czas utrzymywali się z nią na połowie Górnika. Wszystko kończy się jednak stratą i potem faulem Phillipsa.

83
    Utrzymują się teraz przy piłce zabrzanie i szukają kolejnych okazji do zagrania piłkę w pole karne Legii.

82
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Dani Suarez, na boisku pojawia się Daniel Liszka.

81
    Niezła akcja zabrzan na lewej flance. Po dośrodkowaniu strzelał głową Angulo, ale wprost w Malarza.

80
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Cafú, na boisku pojawia się William Rémy.

79
    Legia wywalczyła korne. Po centrze nic nie wynikło, ale dalej miała piłkę. Zagranie na lewą stronę boiska do Antolicia, ten jednak był na pozycji spalonej.

Jarosław Kowalski

Gole: 22. Szymański, 75. Bochniewicz (sam.)

Kartki:   35. Broź (LEG), 45. Philipps (LEG), 47. Jędrzejczyk (LEG) – 35. Urynowicz (GOR), 44. Wolniewicz (GOR)   77. Broź (LEG)

Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 9:4. Spalone: 1:2. Foule: 14:11.
    Legia Warszawa: Malarz – Broź, Astiz, Pazdan, Jędrzejczyk – Philipps, Cafú (80. Rémy) – Vešović, Radović (71. Hamalainen), Szymański (63. Antolić) – Kucharczyk.
    Zmiany: Cierzniak – Hloušek, Rémy, Antolić, Hamalainen, Pasquato, Eduardo.

Górnik Zabrze: Loska – Wolniewicz, Suarez (82. Liszka), Bochniewicz, Koj – Kądzior, Matuszek (C) (73. Smuga), Żurkowski, Kurzawa – Urynowicz (61. Hajda), Angulo.
    Zmiany: Pawłowski – Wieteska, Olszewski, Liszka, Hajda, Ambrosiewicz, Smuga.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock) – Paweł Sokolnicki, Radosław Siejka

Widownia: 29 809