FC Toruń – Jagiellonia 3:2 (koniec) | AZS UŚ – Szczecin 5:0 (koniec) | Rekord – Wieliczka 5:1 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
5:1 (2:1)
MKF Solne Miasto Wieliczka
Niedziela 22.04.2018, 18:00 • Hala w Cygańskim Lesie, Bielsko-Biała • FOGO Futsal Ekstraklasa • 22. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:35:20)

Następne zwycięstwo Rekordu Bielsko-Biała stało się faktem. Po pierwszej połowie lider Futsal Ekstraklasy miał skromna zaliczkę. Po przerwie stopniowo ją powiększał i dokumentował swoją przewagę umiejętności. Mistrz Polski triumfuje 5:1, a jego przeciwnik musi się ponownie pogodzić z niekorzystnym rezultatem. Dwa gole strzelił Bondar, a po jednym dołożyli Franz, Popławski i Janovsky. Honorowe trafienia dla Solnego Miasto to dzieło Skórskiego.

40:00

39:20
    Michał Kałuża interweniował w sytuacji sam na sam i w ten sposób zapracował na swoje czyste konto.

37:45
    Żadna z drużyn nie przekracza limitu przewinień. Na początku drugiej połowy było sporo nieczystości, ale kiedy Rekord Bielsko-Biała powiększył swoje prowadzenie, powrócił respekt na boisko.

36:50
    Rekord Bielsko-Biała zatrzymany blisko linii pola karnego przeciwnika. Za moment spróbuje skonstruować atak od nowa.

35:30
    Powoli zbliża się do końca spotkania Rekord Bielsko-Biała. Młodsi podopieczni Andrzeja Szłapy mają szansę na pokazanie się.

34:20
    Cichy miał szansę na zdobycie gola błyskawicznie po zameldowaniu się na boisku. Po podaniu Budniaka zabrakło mu reakcji i dał się zablokować Wiewiórze.

32:30
    Seidler nie pokusił się o swojego gola, a postanowił uruchomić podaniem Biela. W ostatnim momencie wmieszali się przeciwnicy w akcję lidera Futsal Ekstraklasy.

31:45
    Solne Miasto na połowie przeciwnika. Nie zrobiło użytku z rzutu rożnego i Nawrat stara się wygonić z tego miejsca wszystkich obecnych poza nim.

31:05
    Po golu przerwa na żądanie trenera Solnego Miasta.

31:00
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki OLEKSANDR BONDAR.

100. bramka Bondara na polskich boiskach. Beznadziejnie wyprowadzali piłkę przyjezdni, za co dostali karę od doświadczonego przeciwnika.

30:45
    Świetna interwencja Bartłomieja Nawrata. Po stracie Budniaka w niebezpiecznym miejscu boiska Solne Miasto miało szansę na zdobycie drugiego gola.

30:40
    Rekord Bielsko-Biała ma już bezpieczne prowadzenie i może kontrolować wydarzenia na swoim parkiecie.

29:25
    Sędzia wymaga od trenera Solnego Miasta, żeby nie wchodził na boisko.

28:40
    Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego huknął jak z armaty Michał Gąsior. Nawrat nie miał stuprocentowej pewności, że piłka przeleci obok jego bramki.

28:15
    Szczepański napomniany kartonikiem za faul na połowie przeciwnika.

27:46
    Strzelcem bramki JAN JANOVSKY.

Dobre rozegranie stałego fragmentu poskutkowało czwartym golem Rekordu. Przed bramkę przyjezdnych podał piłkę z woleja Biel i Janovskiemu nie wypadało zmarnować takiej asysty.

27:25
    Skórski nie miał komu podań, dlatego zakończył swoją akcję indywidualną uderzeniem z dystansu. Pechowo dla zawodnika Solnego Miasta zdążyli wrócić gospodarze.

Gole: 5. Franz, 13. Popławski, 25. Bondar, 28. Janovsky, 31. Bondar – 13. Skórski

Kartki:   29. Szczepański (MKF)

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Kałuża) – Popławski, Budniak, Bondar, Marek – Surmiak, Biel, Gąsior, Franz, Cichy, Kubik, Janovsky, Seidler.

MKF Solne Miasto Wieliczka: Zachariasz (Wiewióra) – Mroczka, Gąsior, Myszor, Cebula – Hady, Bieda, Daniliuk, Szczepański, Futrak, Skórski.

Sędziowie: Jaruchiewicz, Śliwa – Konieczny