RB Lipsk – Hoffenheim 2:5 (koniec) | Eintracht – Hertha 0:3 (koniec) | Hamburg – Freiburg 1:0 (koniec)
Hannover – Bayern 0:3 (koniec) | Stuttgart – Werder 2:0 (koniec) | Borussia D. – Bayer 4:0 (koniec)
Hannover 96
0:3 (0:0)
Bayern Monachium
Sobota 21.04.2018, 15:30 • HDI-Arena, Hannover • Niemiecka Bundesliga • Runda 31

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:24:53)

Trzy bramki mistrza Niemiec!

Mistrz Niemiec nie zwolnił tempa w Hanowerze. Dzięki bramkom zmienników Thomasa Muellera i Roberta Lewandowskiego, a także Sebastiana Rudy'ego, pokonał 3:0 Hannover 96. Zwyciężyła drużyna wyraźnie lepsza, która wzięła na swoje barki odpowiedzialność za obraz widowiska i prowadziła grę. Bayern Monachium udokumentował swoją przewagę w drugiej połowie. Ciekawe jakby potoczyło się spotkanie, gdyby nie świetna interwencja Ulreicha w najlepszej sytuacji podbramkowej gospodarzy. Można tylko gdybać, a fakty są takie, że kolejne punkty zdobył hegemon Bundesligi.

90
    89. Sebastian Rudy (BAY) - 0:3

89
    Gol dla Bayernu!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN RUDY.

Rudy dołożył gola do asysty, a Mueller asystę do gola. Ostatnie trafienie w tym spotkaniu to efekt uderzenia Rudy'ego z kilkunastu metrów. Bayern zadowolony z coraz bardziej okazałego rezultatu!

87
    Sędzia trochę irytuje gospodarzy swoimi decyzjami. Najpierw zasygnalizował spalonego, a następnie odgwizdał przewinienie.

85
    Sorg zapracował na kartonik niebezpiecznym wślizgiem w nogi Javiego Martineza.

85
    Maier przypomniał o istnieniu Ulreicha na boisku. Uderzenie z dystansu nie sprawiło problemu bramkarzowi mistrza Niemiec.

83
    Uciekła piłka odrobinę za daleko Thiago Alcantarze po podaniu Roberta Lewandowskiego. Dzięki temu defensor zdążył z rozpaczliwym wślizgiem.

82
    Po bramce Roberta Lewandowskiego dzieje się stosunkowo niewiele. Drużyna z Hanoweru próbuje czymś odpowiedzieć, ale została skutecznie zdemobilizowana przez przeciwnika.

81
    Zmiana w drużynie Hannover 96: z boiska schodzi Pirmin Schwegler, na boisku pojawia się Sebastian Maier.
    Tak cieszył się Lewandowski!

78
    Lewandowski zabrał piłkę na połowie przeciwnika, po czym domagał się odgwizdania jego faulu. Sędzia nie podzielał zdania Polaka.

77
    Tymczasem na murawie przewinienie Thiago Alcantary w bocznym sektorze placu. Ponownie bez kartki od Martina Petersena.

75
    O formę strzelecką Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze można być zatem w stu procentach spokojnym. Może jeszcze jedna sztuka od Polaka? Został kwadrans, a na poprzedniego gola potrzebował zaledwie sześć minut.
    73. Robert Lewandowski (BAY) - 0:2

Gole: 57. Müller, 73. Lewandowski, 89. Rudy

Kartki:   85. Sorg (HAN)

Posiadanie piłki: 25 % : 75 %.
    Strzały celne: 2:8. Strzały niecelne: 1:5. Rzuty rożne: 2:7. Spalone: 1:0. Foule: 11:19.
    Hannover 96: Tschauner (C) – Hübers, Sané, Elez – Sorg, Schwegler (81. Maier), Bakalorz (69. Fossum), Albornoz – Harnik (64. Sarenren-Bazee), Füllkrug, Bebou.
    Zmiany: Esser – Fossum, Korb, Karaman, Sarenren-Bazee, Ostrzolek, Maier.

Bayern Monachium: Ulreich – Rafinha, Boateng, Mai, Süle – Rudy – Robben (C) (46. Müller), Alcántara, James Rodríguez (72. Javi Martínez), Bernat – Wagner (67. Lewandowski).
    Zmiany: Starke – Hummels, Kimmich, Lewandowski, Javi Martínez, Müller, Ribéry.

Sędziowie: Martin Petersen