Błękitni – Radomiak 1:0 (koniec)
Błękitni Stargard
1:0 (1:0)
Radomiak Radom
Poniedziałek 16.04.2018, 17:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 26. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W rundzie jesiennej tego sezonu jeden gol zdecydował o zwycięstwie 1:0 Radomiaka z Błękitnymi. Zdobył go w 31. minucie Dariusz Brągiel. Później przyjezdnym nie udało się odpowiedzieć i wyrównać, choć zorganizowali się do ataku.

Radomiak w środku minionego tygodnia zdemolował Gwardię Koszalin. Drużyna Jerzego Cyraka poprawiła się w ten sposób po trzech porażkach z rzędu. W rundzie wiosennej radomianie wygrali dotychczas jedno spotkanie na wyjeździe z ROW 1964 Rybnik.
    Tak Radomiak przygotowywał się do meczu.

Stargardzianie wygrali trzy poprzednie mecze, więc widać po wynikach, że są w niezłym rytmie. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Kapuścińskiego pokonała kolejno GKS 1962 Jastrzębie, Wisłę Puławy oraz Olimpię Elbląg. Dwie z tych trzech drużyn są w górnej połowie tabeli.

Oba kluby plasują się w górnej połowie tabeli i oba mogą w poniedziałek podskoczyć w niej. Błękitni mają szansę na wyprzedzenie szóstej Siarki Tarnobrzeg. Ich przeciwnik Radomiak spróbuje wrócić na pozycję wicelidera kosztem Warty Poznań i ŁKS Łódź. Potrzebuje do tego kompletu punktów.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu zamykającego 26. kolejkę. Błękitni Stargard podejmą w poniedziałek wyżej notowanego Radomiaka. Pierwszy gwizdek Tomasza Białka o godzinie 17.

Składy:

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Pustelnik, Burzyński, Liśkiewicz – Więcek, Mosiejko, Karmański, Fadecki – Skórecki – Jaroch.

Rezerwowi: Skwirut – Sitkowski, Zdunek, Antczak, Prawucki, Magnuski.

Radomiak Radom: Gostomski – Jakubik, Świdzikowski, Grudniewski, Skowron – Colina, Agu, Mazan – Mikita, Szuprytowski, Wróbel.

Rezerwowi: Haluch – Winsztal, Brągiel, Rolinc, Zając, Klabnik, Bemba.

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).
    Ustawienie Radomiaka!

Deszczowa pogoda w Stargardzie, dlatego na krytej trybunie gwarna atmosfera, a na odkrytej samotnia.

1

2
    Gospodarze w strojach adekwatnych do nazwy klubu, a ich przeciwnik w białych koszulkach oraz zielonych spodenkach. Pierwsza akcja Radomiaka nieudana.

3
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki PATRYK SKÓRECKI.

Po faulu na Gracjanie Jarochu gospodarze mieli szansę na zamienienie rzutu wolnego w gola i ją wykorzystali! Perfekcyjnie uderzył Patryk Skórecki ponad murem w okienko bramki Gostomskiego.

5
    Mikita ostro potraktował Szymusika w bocznym sektorze boiska. Tomasz Białek gwizdnął przewinienie na młodzieżowym reprezentancie Polski.

6
    Stoper Radomiaka zorientował się w idealnym momencie i wyekspediował piłkę z pola karnego sprzed nosa nadbiegającego Mosiejki.

7
    Radomiak nie zorganizował się jeszcze do ataku i sporadycznie gości na połowie stargardzian.

8
    Liśkiewicz nie pozwolił radomianom na przedarcie się prawym skrzydłem, więc ci zmienili stronę i groźnie dośrodkowali z lewej flanki.

10
    Tym razem nieudana centra jednego z podopiecznych Jerzego Cyraka i piłka ominęła całe towarzystwo w polu karnym Błękitnych.

11
    Jaroch zastawił piłkę po podaniu od Karmańskiego i sprowokował przeciwnika do faulu. Po rzucie wolnym Błękitni mieli problem z utrzymaniem się przy piłce.

14
    Przycisnął Radomiak w ostatnim fragmencie, jednak żaden z jego ataków nie skończył się strzałem niebezpiecznym dla Rzepeckiego.

15
    Więcek przerwał kontratak Radomiaka po nieudanym wykonaniu rzutu wolnego. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu Błękitnych interweniował Wróbel.

16
    Rzepecki na raty, ale skutecznie wyłapał piłkę po centrze z rzutu wolnego.

17
    Kilka prostych pomyłek w centrum boiska. Na zroszonej deszczem murawie o fajerwerki techniczne trochę trudniej niż w pełnym słońcu.

19
    Wróbel zatrzymał zbierającego się do kontrataku Burzyńskiego. Sędzia jest cały czas pod prądem i musi reagować na nieczyste zagrania z obu stron.

21
    Groźnie! Nie udało się Radomiakowi oddać strzału z bliska po płaskim dośrodkowaniu Coliny. Poprawiał z okolic narożnika pola karnego Szuprytowski, jednak nie przymierzył w światło bramki Błękitnych.

22
    Szuprytowski ponownie w centrum wydarzeń. Niedawny nabytek Radomiaka próbował zaskoczyć bramkarza Błękitnych lobem z rzutu wolnego. Rzepecki jest czujny.

24
    Fadecki przejął piłkę na połowie Radomiaka i w twardym, fizycznym pojedynku wywalczył rzut rożny dla Błękitnych.

25
    Agu leży w bramce Radomiaka i potrzebuje chwili na dojście do siebie.

26
    Dotychczas dość wyrównane spotkanie. Grę prowadzi drużyna z Radomia, jednak stwarza realne zagrożenie z podobną częstotliwością jak Błękitni.

27
    Simon Colina oddał nieprzygotowane, niecelne i na domiar złego anemiczne uderzenie z dystansu. Bramkarz Błękitnych musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

29
    Jaroch nie wystartował w dobrym momencie do podania Fadeckiego i tak skończyła się akcja stargardzian.

32
    Burzyński był ostatnią nadzieją Błękitnych. Stoper przerwał podanie w kierunku Wróbla, który w razie przejęcia piłki, oddałby strzał z kilku metrów.

33
    Skórecki dopadł do piłki przed polem karnym Radomiaka i oddał niesygnalizowane uderzenie! Rzucił się na piłkę jak lew Gostomski i uratował przyjezdnych przed drugim golem Błękitnych.

34
    Zderzenie Mosiejki z Mikitą i obaj piłkarze ucierpieli. Na szczęście obaj również zamierzają kontynuować grę.

35
    Tym razem na strzał zza pola karnego zdecydował się Mosiejko. Futbolówka przeleciała metr obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Gostomskiego.

36
    Starcie dziesiątek. Mazan sfaulował w okolicy koła środkowego Skóreckiego.

37
    Tym razem już żółta kartka. Napomniany Agu za przewinienie na Skóreckim.

39
    Wydaje się, że Radomiak powinien egzekwować rzut karny. Niebezpieczne wejście jednego z gospodarzy, jednak sędzia nie pokazał na 11. metr.

41
    Szuprytowski wypuścił sobie piłkę zdecydowanie za daleko, przez co ułatwił interwencję wślizgiem Szymusikowi. Ciekawe są pojedynki tych zawodników.

43
    Niewiele czasu zostało do przerwy i Błękitni starają się zakończyć pierwszą część meczu tak jak ją rozpoczęli, czyli zdobywając gola.

45
    Doliczone minimum dwie minuty do regulaminowego czasu.

45
    Napomniany żółtą kartką za faul w bocznym sektorze boiska Liśkiewicz.

45+2

Dzięki perfekcyjnemu strzałowi Skóreckiego z rzutu wolnego Błękitni prowadzą po pierwszej połowie 1:0. Później Radomiak przejął inicjatywę i wypracował sobie większe posiadanie piłki, jednak miał problem ze stwarzaniem klarownych sytuacji podbramkowych.

46

47
    Niebezpieczne wstrzelenie Radomiaka z rzutu wolnego i gospodarze mieli dużo szczęścia, że piłka nie wturlała się w narożnik ich bramki.

48
    Nie minęła minuta i Mazan postraszył niecelnym zza pola karnego. Mocne otwarcie Radomiaka na początku drugiej połowy.

50
    Nieudane rozegranie radomian w centrum boiska i podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego dostali tym razem piłkę za darmo.

51
    Potężnie huknął z ponad 20 metrów Mikita i Rzepecki nie mógł być pewny, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników Radomiaka spudłuje.

52
    Przyjezdni mobilni i agresywni w drugiej połowie. Błękitni starają się temu przeciwstawić tak jak przed przerwą.

53
    Po dalekim wrzucie z autu a la Tomasz Hajto było uderzenie w kierunku bramki Błękitnych. Futbolówka wylądowała na górnej siatce.

54
    Skórecki jest najgroźniejszym Błękitnym w tym meczu. Trzecie niebezpieczne uderzenie tego zawodnika. Tym razem prostym podbiciem nieznacznie obok bramki Radomiaka.

55
    Żółta kartka dla Mikity za przewinienie blisko koła środkowego.

56
    Kapitalna szansa Szuprytowskiego na wyrównanie! Tak dobrej może prędko nie mieć. Po crossowym podaniu były zawodnik Olimpii Elbląg miał przed oczami wyłącznie Rzepeckiego, jednak huknął na wiwat i nawet nie zmusił go do interwencji.

58
    Domagali się przyjezdni rzutu karnego po zagraniu ręką Liśkiewicza. Sędzia przyznał radomianom tylko korner.

59
    Simon Colina główkował celnie w Rzepeckiego. Kolejne ostrzeżenie ze strony Radomiaka, do którego należy bezsprzecznie druga połowa.

59
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Więcek, na boisku pojawia się Magnuski.

60
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Szuprytowski, na boisku pojawia się Rolinc.

61
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Agu, na boisku pojawia się Bemba.

62
    Żółta kartka dla Szymusika była odłożona w czasie za wcześniejsze przewinienie.

65
    Rezerwowi Radomiaka uderzają pięściami w ławkę rezerwowych po kolejnym nieudanym ataku Radomiaka. Nikt nie oddał strzału po rajdzie i dośrodkowaniu Jakubika.

66
    Wykop Rzepeckiego do nikogo i Radomiak wznowił grę wrzutem z autu.

67
    Rzepecki wypluł piłkę po uderzeniu zza pola karnego, ale zdążył się zaasekurować, a na dodatek był faulowany. Miażdżąca przewaga Radomiaka bez efektu bramkowego.

68
    Atakuje praktycznie tylko Radomiak i bardzo mocno pachnie wyrównaniem, jednak fartownie Błękitni pozostają na prowadzeniu, a czasu do końca meczu coraz mniej.

69
    Karmański dostał kartkę za zbyt wysokie podniesienie nogi i zagrożenie Bembie.

71
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Skowron, na boisku pojawia się Winsztal.

72
    Kiks Liśkiewicza przed własnym polem karnym i kompan defensora Błękitnych musiał ratować sytuację.

72
    Po raz drugi po przerwie piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przeturlała się blisko słupka bramki Błękitnych.

75
    Przerwa w grze była spowodowana urazem Pustelnika. Na razie obrońca Błękitnych jest poza boiskiem, ale zaraz na nie powróci.

77
    Kilka szans mieli Błękitni na przeprowadzenie kontrataku w ostatnich minutach. Wszystkie zostały koncertowo zmarnowane.

78
    Piłka w bramce Błękitnych, jednak nie ma gola. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego zawodnika dobijającego piłkę po uderzeniu Mikity, które zatrzymał Rzepecki.

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu i Radomiak organizuje się do kolejnego szturmu. Dotychczas ma potwornego pecha.

81
    Dwa dośrodkowania w pole bramkowe Radomiaka. Nie udało się gospodarzom wepchnął piłki do siatki.

83
    Pomoc medyczna dla Mosiejki, który ucierpiał na połowie przeciwnika.

85
    Trochę uspokoili sytuację Błękitni i w ostatnich minutach wreszcie utrzymują się w posiadaniu futbolówki na połowie Radomiaka.

86
    Skórecki został na spalonym, przez co piłka wróciła w posiadanie wyżej notowanego zespołu. Błękitni robią co mogą, żeby przerywać ataki Radomiaka.

87
    Skórecki przeszkadzał we wznowieniu gry i dostał żółtą kartkę.

89
    Przekombinował w polu karnym gości Magnuski i Radomiak zdążył odebrać mu piłkę przed oddaniem strzału.

90
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Skórecki, na boisku pojawia się Zdunek.

90
    Doliczone minimum sześć minut do regulaminowego czasu.

90+1
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Colina, na boisku pojawia się Zając.

90+2
    Strzał po ziemi Radomiaka z 20. metra i Rzepecki w swoim stylu nie utrzymał sunącej po mokrym boisku piłki. Tym razem sprawiał wrażenie, że ma wszystko pod kontrolą.

90+4
    Magnuski napomniany kartonikiem za niebezpieczny wślizg na skrzydle.

90+6

Błyskawicznie zdobyty gol przez Patryka Skóreckiego pozwolił Błękitnym odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki dobremu wynikowi stargardzianie pozostają jeszcze kandydatami do awansu. Radomiak nie zagrał na Pomorzu złego meczu, ale raził nieskutecznością i miał sporego pecha. W tej sytuacji cieszą się z awansu w tabeli Błękitni.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:55:02)

Gole: 3. Skórecki

Kartki:   45. Liśkiewicz (BSS), 62. Szymusik (BSS), 69. Karmański (BSS), 87. Skórecki (BSS), 90+4. Magnuski (BSS) – 37. Agu (RAM), 55. Mikita (RAM)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Pustelnik, Burzyński, Liśkiewicz – Więcek (59. Magnuski), Mosiejko, Karmański, Fadecki – Skórecki (90. Zdunek) – Jaroch.

Zmiany: Skwirut – Sitkowski, Zdunek, Antczak, Prawucki, Magnuski.

Radomiak Radom: Gostomski – Jakubik, Świdzikowski, Grudniewski, Skowron (71. Winsztal) – Colina (90. Zając), Agu (61. Bemba), Mazan – Mikita, Szuprytowski (60. Rolinc), Wróbel.

Zmiany: Haluch – Winsztal, Brągiel, Rolinc, Zając, Klabnik, Bemba.

Sędziowie: Tomasz Białek (Drezdenko)