Błękitni – Radomiak 1:0 (koniec)
Błękitni Stargard
1:0 (1:0)
Radomiak Radom
Poniedziałek 16.04.2018, 17:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 26. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:55:02)

Błyskawicznie zdobyty gol przez Patryka Skóreckiego pozwolił Błękitnym odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu. Dzięki dobremu wynikowi stargardzianie pozostają jeszcze kandydatami do awansu. Radomiak nie zagrał na Pomorzu złego meczu, ale raził nieskutecznością i miał sporego pecha. W tej sytuacji cieszą się z awansu w tabeli Błękitni.

90+6

90+4
    Magnuski napomniany kartonikiem za niebezpieczny wślizg na skrzydle.

90+2
    Strzał po ziemi Radomiaka z 20. metra i Rzepecki w swoim stylu nie utrzymał sunącej po mokrym boisku piłki. Tym razem sprawiał wrażenie, że ma wszystko pod kontrolą.

90+1
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Colina, na boisku pojawia się Zając.

90
    Doliczone minimum sześć minut do regulaminowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Skórecki, na boisku pojawia się Zdunek.

89
    Przekombinował w polu karnym gości Magnuski i Radomiak zdążył odebrać mu piłkę przed oddaniem strzału.

87
    Skórecki przeszkadzał we wznowieniu gry i dostał żółtą kartkę.

86
    Skórecki został na spalonym, przez co piłka wróciła w posiadanie wyżej notowanego zespołu. Błękitni robią co mogą, żeby przerywać ataki Radomiaka.

85
    Trochę uspokoili sytuację Błękitni i w ostatnich minutach wreszcie utrzymują się w posiadaniu futbolówki na połowie Radomiaka.

83
    Pomoc medyczna dla Mosiejki, który ucierpiał na połowie przeciwnika.

81
    Dwa dośrodkowania w pole bramkowe Radomiaka. Nie udało się gospodarzom wepchnął piłki do siatki.

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu i Radomiak organizuje się do kolejnego szturmu. Dotychczas ma potwornego pecha.

78
    Piłka w bramce Błękitnych, jednak nie ma gola. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego zawodnika dobijającego piłkę po uderzeniu Mikity, które zatrzymał Rzepecki.

77
    Kilka szans mieli Błękitni na przeprowadzenie kontrataku w ostatnich minutach. Wszystkie zostały koncertowo zmarnowane.

75
    Przerwa w grze była spowodowana urazem Pustelnika. Na razie obrońca Błękitnych jest poza boiskiem, ale zaraz na nie powróci.

72
    Po raz drugi po przerwie piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przeturlała się blisko słupka bramki Błękitnych.

72
    Kiks Liśkiewicza przed własnym polem karnym i kompan defensora Błękitnych musiał ratować sytuację.

71
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Skowron, na boisku pojawia się Winsztal.

69
    Karmański dostał kartkę za zbyt wysokie podniesienie nogi i zagrożenie Bembie.

68
    Atakuje praktycznie tylko Radomiak i bardzo mocno pachnie wyrównaniem, jednak fartownie Błękitni pozostają na prowadzeniu, a czasu do końca meczu coraz mniej.

67
    Rzepecki wypluł piłkę po uderzeniu zza pola karnego, ale zdążył się zaasekurować, a na dodatek był faulowany. Miażdżąca przewaga Radomiaka bez efektu bramkowego.

66
    Wykop Rzepeckiego do nikogo i Radomiak wznowił grę wrzutem z autu.

65
    Rezerwowi Radomiaka uderzają pięściami w ławkę rezerwowych po kolejnym nieudanym ataku Radomiaka. Nikt nie oddał strzału po rajdzie i dośrodkowaniu Jakubika.

62
    Żółta kartka dla Szymusika była odłożona w czasie za wcześniejsze przewinienie.

61
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Agu, na boisku pojawia się Bemba.

60
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Szuprytowski, na boisku pojawia się Rolinc.

59
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Więcek, na boisku pojawia się Magnuski.

59
    Simon Colina główkował celnie w Rzepeckiego. Kolejne ostrzeżenie ze strony Radomiaka, do którego należy bezsprzecznie druga połowa.

58
    Domagali się przyjezdni rzutu karnego po zagraniu ręką Liśkiewicza. Sędzia przyznał radomianom tylko korner.

56
    Kapitalna szansa Szuprytowskiego na wyrównanie! Tak dobrej może prędko nie mieć. Po crossowym podaniu były zawodnik Olimpii Elbląg miał przed oczami wyłącznie Rzepeckiego, jednak huknął na wiwat i nawet nie zmusił go do interwencji.

55
    Żółta kartka dla Mikity za przewinienie blisko koła środkowego.

54
    Skórecki jest najgroźniejszym Błękitnym w tym meczu. Trzecie niebezpieczne uderzenie tego zawodnika. Tym razem prostym podbiciem nieznacznie obok bramki Radomiaka.

53
    Po dalekim wrzucie z autu a la Tomasz Hajto było uderzenie w kierunku bramki Błękitnych. Futbolówka wylądowała na górnej siatce.

52
    Przyjezdni mobilni i agresywni w drugiej połowie. Błękitni starają się temu przeciwstawić tak jak przed przerwą.

51
    Potężnie huknął z ponad 20 metrów Mikita i Rzepecki nie mógł być pewny, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników Radomiaka spudłuje.

50
    Nieudane rozegranie radomian w centrum boiska i podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego dostali tym razem piłkę za darmo.

48
    Nie minęła minuta i Mazan postraszył niecelnym zza pola karnego. Mocne otwarcie Radomiaka na początku drugiej połowy.

47
    Niebezpieczne wstrzelenie Radomiaka z rzutu wolnego i gospodarze mieli dużo szczęścia, że piłka nie wturlała się w narożnik ich bramki.

46

Dzięki perfekcyjnemu strzałowi Skóreckiego z rzutu wolnego Błękitni prowadzą po pierwszej połowie 1:0. Później Radomiak przejął inicjatywę i wypracował sobie większe posiadanie piłki, jednak miał problem ze stwarzaniem klarownych sytuacji podbramkowych.

45+2

45
    Napomniany żółtą kartką za faul w bocznym sektorze boiska Liśkiewicz.

45
    Doliczone minimum dwie minuty do regulaminowego czasu.

43
    Niewiele czasu zostało do przerwy i Błękitni starają się zakończyć pierwszą część meczu tak jak ją rozpoczęli, czyli zdobywając gola.

41
    Szuprytowski wypuścił sobie piłkę zdecydowanie za daleko, przez co ułatwił interwencję wślizgiem Szymusikowi. Ciekawe są pojedynki tych zawodników.

39
    Wydaje się, że Radomiak powinien egzekwować rzut karny. Niebezpieczne wejście jednego z gospodarzy, jednak sędzia nie pokazał na 11. metr.

37
    Tym razem już żółta kartka. Napomniany Agu za przewinienie na Skóreckim.

36
    Starcie dziesiątek. Mazan sfaulował w okolicy koła środkowego Skóreckiego.

35
    Tym razem na strzał zza pola karnego zdecydował się Mosiejko. Futbolówka przeleciała metr obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Gostomskiego.

34
    Zderzenie Mosiejki z Mikitą i obaj piłkarze ucierpieli. Na szczęście obaj również zamierzają kontynuować grę.

33
    Skórecki dopadł do piłki przed polem karnym Radomiaka i oddał niesygnalizowane uderzenie! Rzucił się na piłkę jak lew Gostomski i uratował przyjezdnych przed drugim golem Błękitnych.

32
    Burzyński był ostatnią nadzieją Błękitnych. Stoper przerwał podanie w kierunku Wróbla, który w razie przejęcia piłki, oddałby strzał z kilku metrów.

29
    Jaroch nie wystartował w dobrym momencie do podania Fadeckiego i tak skończyła się akcja stargardzian.

27
    Simon Colina oddał nieprzygotowane, niecelne i na domiar złego anemiczne uderzenie z dystansu. Bramkarz Błękitnych musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

26
    Dotychczas dość wyrównane spotkanie. Grę prowadzi drużyna z Radomia, jednak stwarza realne zagrożenie z podobną częstotliwością jak Błękitni.

25
    Agu leży w bramce Radomiaka i potrzebuje chwili na dojście do siebie.

24
    Fadecki przejął piłkę na połowie Radomiaka i w twardym, fizycznym pojedynku wywalczył rzut rożny dla Błękitnych.

22
    Szuprytowski ponownie w centrum wydarzeń. Niedawny nabytek Radomiaka próbował zaskoczyć bramkarza Błękitnych lobem z rzutu wolnego. Rzepecki jest czujny.

21
    Groźnie! Nie udało się Radomiakowi oddać strzału z bliska po płaskim dośrodkowaniu Coliny. Poprawiał z okolic narożnika pola karnego Szuprytowski, jednak nie przymierzył w światło bramki Błękitnych.

19
    Wróbel zatrzymał zbierającego się do kontrataku Burzyńskiego. Sędzia jest cały czas pod prądem i musi reagować na nieczyste zagrania z obu stron.

17
    Kilka prostych pomyłek w centrum boiska. Na zroszonej deszczem murawie o fajerwerki techniczne trochę trudniej niż w pełnym słońcu.

16
    Rzepecki na raty, ale skutecznie wyłapał piłkę po centrze z rzutu wolnego.

15
    Więcek przerwał kontratak Radomiaka po nieudanym wykonaniu rzutu wolnego. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu Błękitnych interweniował Wróbel.

14
    Przycisnął Radomiak w ostatnim fragmencie, jednak żaden z jego ataków nie skończył się strzałem niebezpiecznym dla Rzepeckiego.

11
    Jaroch zastawił piłkę po podaniu od Karmańskiego i sprowokował przeciwnika do faulu. Po rzucie wolnym Błękitni mieli problem z utrzymaniem się przy piłce.

10
    Tym razem nieudana centra jednego z podopiecznych Jerzego Cyraka i piłka ominęła całe towarzystwo w polu karnym Błękitnych.

8
    Liśkiewicz nie pozwolił radomianom na przedarcie się prawym skrzydłem, więc ci zmienili stronę i groźnie dośrodkowali z lewej flanki.

7
    Radomiak nie zorganizował się jeszcze do ataku i sporadycznie gości na połowie stargardzian.

6
    Stoper Radomiaka zorientował się w idealnym momencie i wyekspediował piłkę z pola karnego sprzed nosa nadbiegającego Mosiejki.

5
    Mikita ostro potraktował Szymusika w bocznym sektorze boiska. Tomasz Białek gwizdnął przewinienie na młodzieżowym reprezentancie Polski.

3
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki PATRYK SKÓRECKI.

Po faulu na Gracjanie Jarochu gospodarze mieli szansę na zamienienie rzutu wolnego w gola i ją wykorzystali! Perfekcyjnie uderzył Patryk Skórecki ponad murem w okienko bramki Gostomskiego.

2
    Gospodarze w strojach adekwatnych do nazwy klubu, a ich przeciwnik w białych koszulkach oraz zielonych spodenkach. Pierwsza akcja Radomiaka nieudana.

1

Deszczowa pogoda w Stargardzie, dlatego na krytej trybunie gwarna atmosfera, a na odkrytej samotnia.
    Ustawienie Radomiaka!

Składy:

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Pustelnik, Burzyński, Liśkiewicz – Więcek, Mosiejko, Karmański, Fadecki – Skórecki – Jaroch.

Rezerwowi: Skwirut – Sitkowski, Zdunek, Antczak, Prawucki, Magnuski.

Radomiak Radom: Gostomski – Jakubik, Świdzikowski, Grudniewski, Skowron – Colina, Agu, Mazan – Mikita, Szuprytowski, Wróbel.

Rezerwowi: Haluch – Winsztal, Brągiel, Rolinc, Zając, Klabnik, Bemba.

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu zamykającego 26. kolejkę. Błękitni Stargard podejmą w poniedziałek wyżej notowanego Radomiaka. Pierwszy gwizdek Tomasza Białka o godzinie 17.

Oba kluby plasują się w górnej połowie tabeli i oba mogą w poniedziałek podskoczyć w niej. Błękitni mają szansę na wyprzedzenie szóstej Siarki Tarnobrzeg. Ich przeciwnik Radomiak spróbuje wrócić na pozycję wicelidera kosztem Warty Poznań i ŁKS Łódź. Potrzebuje do tego kompletu punktów.

Stargardzianie wygrali trzy poprzednie mecze, więc widać po wynikach, że są w niezłym rytmie. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Kapuścińskiego pokonała kolejno GKS 1962 Jastrzębie, Wisłę Puławy oraz Olimpię Elbląg. Dwie z tych trzech drużyn są w górnej połowie tabeli.
    Tak Radomiak przygotowywał się do meczu.

Radomiak w środku minionego tygodnia zdemolował Gwardię Koszalin. Drużyna Jerzego Cyraka poprawiła się w ten sposób po trzech porażkach z rzędu. W rundzie wiosennej radomianie wygrali dotychczas jedno spotkanie na wyjeździe z ROW 1964 Rybnik.

W rundzie jesiennej tego sezonu jeden gol zdecydował o zwycięstwie 1:0 Radomiaka z Błękitnymi. Zdobył go w 31. minucie Dariusz Brągiel. Później przyjezdnym nie udało się odpowiedzieć i wyrównać, choć zorganizowali się do ataku.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 3. Skórecki

Kartki:   45. Liśkiewicz (BSS), 62. Szymusik (BSS), 69. Karmański (BSS), 87. Skórecki (BSS), 90+4. Magnuski (BSS) – 37. Agu (RAM), 55. Mikita (RAM)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Pustelnik, Burzyński, Liśkiewicz – Więcek (59. Magnuski), Mosiejko, Karmański, Fadecki – Skórecki (90. Zdunek) – Jaroch.

Zmiany: Skwirut – Sitkowski, Zdunek, Antczak, Prawucki, Magnuski.

Radomiak Radom: Gostomski – Jakubik, Świdzikowski, Grudniewski, Skowron (71. Winsztal) – Colina (90. Zając), Agu (61. Bemba), Mazan – Mikita, Szuprytowski (60. Rolinc), Wróbel.

Zmiany: Haluch – Winsztal, Brągiel, Rolinc, Zając, Klabnik, Bemba.

Sędziowie: Tomasz Białek (Drezdenko)