Man Utd – Sevilla 1:2 (koniec) | AS Roma – Szachtar 1:0 (koniec)
AS Roma
1:0 (0:0)
Szachtar Donieck
Wtorek 13.03.2018, 20:45 • Stadio Olimpico, Rzym • Liga Mistrzów UEFA • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Serdecznie zapraszam na relację z Ligi Mistrzów. AS Roma – Szachtar Donieck. To rewanż 1/8 finału.

W pierwszym pojedynku między tymi zespołami lepsza okazała się ekipa z Ukrainy, choć to rzymianie otworzyli wynik tego pojedynku niedługo przed końcem pierwszej połowy bramkę dla Romy zdobył młody Turek Cengiz Under. W drugiej połowie Szachtar odpowiedział trafieniami Facundo Fereyry i Freda. Dzięki temu ma minimalną zaliczkę przed rewanżem.

Rzymianie w rodzimej lidze zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 55 punktów po 28 kolejkach. W ostatnim czasie są w bardzo dobrej dyspozycji, bowiem wygrali 5 z 6 ostatnich spotkań. Roma przegrała w tym czasie tylko z będącym w coraz wyższej formie Milanem. Z drugiej strony pokona m.in. Napoli 4:2 na wyjeździe.

Szachtar na krajowym podwórku radzi sobie bardzo dobrze. Obecnie prowadzi w tabeli z dorobkiem 54 punktów po 23 kolejkach. To o 6 więcej od drugiego Dynama Kijów i aż 17 więcej od trzeciej Worskłiej Połtawy. W tym roku kalendarzowym grał cztery mecze ligowe i wszystkie wygrał mając imponujący bilans 16:0!

Składy:

AS Roma: Alisson – Florenzi, Manolás, Fazio, Kolarov – Nainggolan, De Rossi (C), Strootman – Ünder, Džeko, Perotti

Rezerwowi: Skorupski – Juan Jesus, Pellegrini, Schick, Peres, Gerson, El Shaarawy

Szachtar Donieck: Pjatow – Butko, Ordeć, Rakićkyj, Ismaily – Fred, Stepanenko – Marlos, Taison (C), Bernard – Ferreyra

Rezerwowi: Kudryk – Chočolava, Dentinho, Patrick, Petrjak, Zubkov, Kowałenko

Piłkarze obu drużyn już na murawie.

1

1
    Od razu ruszają do ofensywy rzymianie! Z szesnastego metra płaskie uderzenie oddał Dżeko, ale strzelił za lekko by zaskoczyć dobrze ustawionego Pjatowa.

2
    Gospodarze wywalczyli rzut wolny na połowie rywala i szybko go wykonali. Utrzymują się przy piłce.

3
    Ostro potraktowany został Marlos chwilę po tym jak przejął piłkę. Potrzebuje pomocy medycznej.

4
    Na szczęście nie było to nic groźnego, Marlos wraca do gry. Przy piłce krótko był Szachtar, odgwizdany spalony.

5
    Dżeko już się szykował do minięcia bramkarza w sytuacji sam na sam, ale sędzia dopatrzył się ofsajdu, słusznie.

6
    Pierwsza groźniejsza akcja Szachtara lewą stroną boiska i od razu udało się wywalczyć korner.

7
    nic z tego jednak groźnego pod bramką Alissona nie wynikło. Ponadto grę od wolnego wznowiła Roma. Szybkie rozegranie, długa piłka do Dżeko i... spalony.

8
    Mamy kolejny rzut rożny dla Szachtara, ponownie po akcji lewą stroną boiska.

8
    Poradzili sobie z wrzutką defensorzy Romy. Przy futbolówce jednak nadal jest Szachtar.

9
    Ponownie przyjezdni ruszyli lewym skrzydłem i ponownie jest stały fragment gry, tym razem rzut wolny.

10
    Głębokie dośrodkowanie, piłka po głowie Florenziego Romy wychodzi na korner.
    11. Florenzi mógł zaskoczyć swojego bramkarza

11
    Pewnie wybroniła się defensywa miejscowych, ale kontry nie ma. Źle rozegrana piłka, przejął ją Szachtar.

12
    Rzymianie odzyskali futbolówkę i rozgrywają ją na własnej połowie. Na koniec mamy kolejne niedokładne podanie w stronę Dżeko.

13
    Perotti przejął piłkę na lewym skrzydle i po chwili dośrodkował, lecz niezbyt dokładnie.

14
    Ponownie ruszył lewą stroną Szachtar, ale bez powodzenia. W odpowiedzi rzymianie rozegrali szybką kontrę, tylko na koniec znów zabrakło dobrego podania.

15
    Szachtar dosyć spokojnie rozgrywa futbolówkę na swojej połowie. Nie widać by Roma stawiała wysoki pressing.

16
    Spokojnie się zrobiło na Stadio Olimpico. Inicjatywę ma Szachtar, ale jemu aż tak się nie śpieszy z atakowaniem.

17
    Niemniej jak już przyśpieszy to jakiś efekt jest. Po akcji prawym skrzydłem mamy kolejny rzut rożny.

18
    Ponownie nic z tego nie wynikło. Od bramki wznawia grę dosyć szybko Alisson.

19
    Zbliżyli się pod pole karne rywala rzymianie. Na lewej stronie boiska przyblokowany został jednak Strootman. Próba ponowienia akcji także była nieudana przez miejscowych.

20
    Trochę zaczyna widać pressing ze strony gospodarzy. Wszakże to im powinno zależeć na tym by atakować.

21
    Płaskie zagranie Fazio z lewego skrzydła wybite przez jednego z obrońców. Po chwili kolejna piłka trafia w pole karne gości, ale i tym razem dobrze interweniują.

22
    Kompletnie nieudana akcja miejscowych prawym skrzydłem. Jak na razie nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy gości.

23
    Szachtar ma piłkę, ale tym razem widać już pressing rzymian nawet na Pjatowie. W końcu udało się im wymusić błąd i mają aut na połowie przeciwnika.

24
    Akcja prawą stroną miejscowych. Centra w stronę Dżeko nie dociera jednak do celu. Po chwili mamy mocne wstrzelenie piłki w szesnastkę z drugiej strony, lecz wybija ją Pjatow.

25
    Roma w ofensywie. Ponownie jednak coś nie wychodzi. Tym razem zagranie na lewą stronę do Kolarova.

26
    Szachtar ponownie nie śpieszy się z rozgrywaniem piłki. Pressing Romy tym razem nie jest aż tak wysoki.

27
    Roma podwyższyła pressing, ale nic to nie dało. Szachtar ruszył lewą flanką, mamy dośrodkowanie i po interwencji Kolarova kolejny korner dla gości.

28
    Dobrze wybroniła się Roma. Strzelał jeszcze z dystansu Taison, piłka poszybowała wyraźnie nad bramką.

29
    Dżeko upadł w starciu z obrońcą niedaleko pola karnego. Kibice protestują, ale wolnego nie ma.

30
    Pół godziny za nami. Roma z zaledwie jednym celnym strzałem na bramkę, tym z pierwszej minuty.

31
    Niezła akcja rzymian, ale znów na koniec zabrakło dokładności. Przeciągnięta wrzutka z lewego skrzydła.

32
    Za wolno rozgrywają piłkę Giallorossi i jakby bez pomysłu. Teraz mamy stratę i po chwili faul Romy.

33
    Po błędzie Fazio przejął piłkę na prawej flance Fereyra, wpadł w pole karne, ale został dogoniony przez obrońcę i pod presją oddał niecelny strzał.

34
    Pierwszy w tym meczu korner dla Romy. Piłka zagrane przez pole karne i tam blokowany jest Naingollan. Goście mieli okazję na kontrę, lecz dobrze spisała się obrona miejscowych.

35
    Na spalonym złapany Under.

36
    Kolejna źle zagrana prostopadła piłka w ataku rzymian. Za dużo tej niedokładności.

37
    Długie podanie w stronę Perottiego na lewym skrzydle. Ten przyjął piłkę i zszedł do środka po czym oddał bardzo nieudany płaski strzał.

38
    Dwukrotnie była posyłana piłka w pole karne gości z prawego skrzydła, dwukrotnie dobrze interweniowała obrona Szachtara.

39
    Florenzi ukarany za faul na Taisonie.

40
    Kolejny spalony na koncie Romy, ponownie przed linią obrońców znalazł się Under.

41
    Kolejne nieudane dośrodkowanie w pole karne Szachtara. Tym razem spokojnie schwytał piłkę Pjatow.

42
    To mogła być groźna akcja Szachtara, ale w ostatniej chwili dobrze na wślizgu interweniował Fazio.

43
    Przyjezdni wywalczyli rzut wolny na prawym skrzydle. Mamy po nim wrzutkę, lecz wprost w ręce Alissona.

44
    Długie zagranie do wybiegającego na pozycję Nainggolana okazało się za mocne, przejął piłkę Pjatow.

45
    Roma miała aut na wysokości pola karnego rywali, ale nie zrobiła z tego pożytku. Minuta doliczona.

45+2

Emocji jak na lekarstwo. Roma powinna atakować i w sumie to czyni, tylko ze słabymi efektami lub żadnymi. Szachtar z kolei nie ma powodu by się śpieszyć i walczyć zaciekle o gola. Nie jest to póki co dobre widowisko.

46

46
    W obu ekipach nie doszło do zmian.

47
    Długa piłka posłana w stronę Perottiego. Ten zdołał ją sobie przyjąć, ale potem z całej akcji niewiele wynikło. Dokładniej mówiąc na spalonym znalazł się Nainggolan.

48
    Roma po zmianie stron wychodzi do rywala wysokim pressingiem. Nie do końca on jednak daje efekty.

49
    Teraz mamy akcje Szachtara na lewej stronie boiska. Nie było tam jednak miejsca na rozegranie piłki i ta przerzucona została na drugą stronę.

50
    Tam też się gościom nie udało przebić, niemniej cały czas mają piłkę a teraz też rzut wolny na połowie Romy.

51
    Krótko rozegrana piłka, widać że przyjezdnym nie zależy na pośpiechu.

52
    Giallorossi w końcu odzyskali futbolówkę. Na razie podają ją sobie w środkowej strefie boiska.

52
    Gol dla Romy!

Teraz mecz powinien nam się rozkręcić. Świetne prostopadłe zagranie Strootmana do EDINA DŽEKO, ten w sytuacji sam na sam pewnie posyła piłkę do siatki!
    52. Edin Džeko (ASR) - 1:0

53
    W tym momencie to Roma ma awans do 1/4.

54
    Za protesty ukarany Manolas.

55
    Kolejna niezła akcja rzymian, nabrali wiatru w żagle. Strzał z lewej strony Perottiego wprost w Pjatowa.

56
    Przyjezdni od razu stali się aktywniejsi w ofensywie. Na razie jednak obrona Romy nie daje się zaskoczyć.

57
    Akcja gości lewym skrzydłem kończy się wywalczeniem kornera. w pierwszej połowie ich egzekwowanie niespecjalnie wychodziło zawodnikom Szachtara.

58
    Radzi sobie defensywa Romy z wrzutką Marlosa a po chwili także z kolejną. Teraz mamy wolnego dla rzymian.

59
    Szachtar rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika. Na koniec mamy długie podanie, które przejmuje Alisson.

60
    Godzina gry za nami. Druga połowa póki co znacznie lepsza niż pierwsza.

61
    Bardzo wysoki pressing przyjezdnych. Skutkuje on jednak tylko faulem i rzutem wolnym dla gospodarzy.

62
    Dalekie podanie na prawo do Naingollana, ten przytomnie wycofuje piłkę do nadbiegającego Dżeko, a ten uderza tuż obok słupka!

63
    Rzut rożny dla Giallorossich. Radzą sobie z wrzutką defensorzy Szachtara.

64
    Roma zaczyna przejmować inicjatywę, wszakże cofnięcie się nie jest zbyt dobry pomysłem.

65
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Cengiz Ünder, na boisku pojawia się Gerson.

66
    Goście wywalczyli aut na wysokości pola karnego Romy. futbolówka została jednak wycofana do środka.
    Radość rzymian po bramce

67
    Wychodzi z kontratakiem Roma, piłkę otrzymuje nie kto inny jak Dżeko, wpada w pole karne, lecz naciskany przez obrońcę uderza ponad poprzeczką.

68
    Roma nie pozwala na zbyt wiele rywalowi, a temu czas ucieka. Nieco ponad 20 minut do końca.

69
    Rzymianie odzyskują piłkę już w strefie środkowej boiska. Ma teraz spore problemy Szachtar z przebiciem się pod pole karne przeciwnika.

70
    W końcu gości przejęli futbolówkę, lecz rozgrywają ją niczym Roma przed przerwą. Sporo niedokładności.

71
    Za faul na Perottim ukarany Stepanenko.

72
    Rzymianie atakują lewą flanką. Zagranie na prawą stronę pola karnego do Gersona, ten trochę za długo się zastanawia i w końcu jego strzał jest blokowany.

73
    W końcu goście zaatakowali prawym skrzydłem. Będą mieli aut na wysokości pola karnego.

74
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Taras Stepanenko, na boisku pojawia się Alan Patrick.

75
    Roma gra wysokim pressingiem co znacznie utrudnia zadanie przyjezdnym a czas im ucieka.

76
    Fred faulem na Perottim przerwał kontrę Romy. Arbiter ukarał go za to żółtą kartką.

77
    Długie i bardzo niedokładne podanie w wykonaniu zawodnika gości. Allisson zyskał kilka sekund aż ktoś z rywali do nie podbiegnie i dopiero chwycił piłkę.

78
    Kolejna prosta strata przyjezdnych. Tym razem Wybicie Pjatowa do nie wiadomo kogo. Aut dla rzymian.

79
    Sprawy Szachtara komplikują się jeszcze bardziej! Ordeć fauluje wybiegającego na pozycję sam na sam Dżeko i dostaje czerwoną kartkę!
    79. Ordeć osłabia swój zespół na ostatnie minuty

80
    Dodatkowo teraz mamy jakieś kłótnie na boisku, szykują się zapewne kolejne kartki.

80
    Takową otrzymał Ferrerya i w przypadku gdyby goście wywalczyli awans to nie zagra w pierwszym meczu.

81
    Kolarov ustawia sobie piłkę, dobra okazja do uderzenia z rzutu wolnego. Czy to będzie zabójczy cios?

82
    Mocny strzał, ale tylko w mur Szachtara. Mamy po chwili poprawę, ale bardzo niecelną.

82
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Marlos, na boisku pojawia się Dentinho.

83
    W prosty sposób przyjezdni gubią piłkę w środku pola. Ciężko będzie im odwrócić losy meczu.

84
    Bernard czysto zatrzymany na prawym skrzydle, lecz goście nadal mają piłkę.

85
    Jeszcze próbują atakować przyjezdni. Póki co ich piłki wstrzeliwane w szesnastkę są dobrze wybijane przez defensorów Romy.

86
    Roma się cofnęła, całą jedenastką teraz broni dostępu do bramki, nie wiem czy to dobry pomysł.

87
    Rzut wolny dla Szachtara na połowie rywala szybko rozegrany i po chwili będzie następny i to z dobrej pozycji do oddania strzału! 28 m do bramki.

88
    Alan Patrick uderzył wprost w mur, zmarnowana okazja.

89
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Edin Džeko, na boisku pojawia się Stephan El Shaarawy.

90
    Dentinho złapany na pozycji spalonej.

90+1
    Sędzia postanowił doliczyć cztery minuty. Tyle czasu zostało gościom na zdobycie bramki na wagę awansu.

90+2
    Jakby na uwolnienie wybił teraz piłkę ze swojej połowy Florenzi. Mocny daleki kop do nikogo.

90+3
    Długie i niedokładne podanie na lewe skrzydło kończy kolejną akcję ekipy z Ukrainy. Czasu to już naprawdę mają niewiele na to by zdobyć gola.

90+4
    Mogło być groźnie teraz w polu karnym Romy, ale dwójkowa akcja Ismaily'ego i Taisona nie udała się. Ten drugi za mocno odegrał i piłka wyszła poza boisko.

Faule: 14:11

Roma dzięki jednemu błyskowi Strootmana i Dżeko zapewnia sobie ćwierćfinał Ligi Mistrzów, pierwszy od dziesięciu lat. Po raz pierwszy od dłuższego czasu będziemy mieć też dwa włoskie kluby na tym etapie. Szachtar po stracie bramki nie stworzył sobie choćby jednej dogodnej okazji do zdobycia bramki a w całym meczu nie oddał celnego strzału!

Dzięki za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (22:48:36)

Jarosław Kowalski

Gole: 52. Džeko

Kartki:   39. Florenzi (ASR), 54. Manolás (ASR) – 71. Stepanenko (SAC), 76. Fred (SAC), 80. Ferreyra (SAC)   79. Ordeć (SAC)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 4:0. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 5:2. Foule: 14:11.
    AS Roma: Alisson – Florenzi, Manolás, Fazio, Kolarov – Nainggolan, De Rossi (C), Strootman – Ünder (65. Gerson), Džeko (89. El Shaarawy), Perotti.
    Zmiany: Skorupski – Juan Jesus, Pellegrini, Schick, Peres, Gerson, El Shaarawy

Szachtar Donieck: Pjatow – Butko, Ordeć, Rakićkyj, Ismaily – Fred, Stepanenko (74. Patrick) – Marlos (82. Dentinho), Taison (C), Bernard – Ferreyra.
    Zmiany: Kudryk – Chočolava, Dentinho, Patrick, Petrjak, Zubkov, Kowałenko