Man Utd – Sevilla 1:2 (koniec) | AS Roma – Szachtar 1:0 (koniec)
AS Roma
1:0 (0:0)
Szachtar Donieck
Wtorek 13.03.2018, 20:45 • Stadio Olimpico, Rzym • Liga Mistrzów UEFA • 1/8 finału

Dzięki za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (22:48:36)

Roma dzięki jednemu błyskowi Strootmana i Dżeko zapewnia sobie ćwierćfinał Ligi Mistrzów, pierwszy od dziesięciu lat. Po raz pierwszy od dłuższego czasu będziemy mieć też dwa włoskie kluby na tym etapie. Szachtar po stracie bramki nie stworzył sobie choćby jednej dogodnej okazji do zdobycia bramki a w całym meczu nie oddał celnego strzału!

90+4
    Mogło być groźnie teraz w polu karnym Romy, ale dwójkowa akcja Ismaily'ego i Taisona nie udała się. Ten drugi za mocno odegrał i piłka wyszła poza boisko.

90+3
    Długie i niedokładne podanie na lewe skrzydło kończy kolejną akcję ekipy z Ukrainy. Czasu to już naprawdę mają niewiele na to by zdobyć gola.

90+2
    Jakby na uwolnienie wybił teraz piłkę ze swojej połowy Florenzi. Mocny daleki kop do nikogo.

90+1
    Sędzia postanowił doliczyć cztery minuty. Tyle czasu zostało gościom na zdobycie bramki na wagę awansu.

90
    Dentinho złapany na pozycji spalonej.

89
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Edin Džeko, na boisku pojawia się Stephan El Shaarawy.

88
    Alan Patrick uderzył wprost w mur, zmarnowana okazja.

87
    Rzut wolny dla Szachtara na połowie rywala szybko rozegrany i po chwili będzie następny i to z dobrej pozycji do oddania strzału! 28 m do bramki.

86
    Roma się cofnęła, całą jedenastką teraz broni dostępu do bramki, nie wiem czy to dobry pomysł.

85
    Jeszcze próbują atakować przyjezdni. Póki co ich piłki wstrzeliwane w szesnastkę są dobrze wybijane przez defensorów Romy.

84
    Bernard czysto zatrzymany na prawym skrzydle, lecz goście nadal mają piłkę.

83
    W prosty sposób przyjezdni gubią piłkę w środku pola. Ciężko będzie im odwrócić losy meczu.

82
    Zmiana w drużynie Szachtar Donieck: z boiska schodzi Marlos, na boisku pojawia się Dentinho.

Jarosław Kowalski

Gole: 52. Džeko

Kartki:   39. Florenzi (ASR), 54. Manolás (ASR) – 71. Stepanenko (SAC), 76. Fred (SAC), 80. Ferreyra (SAC)   79. Ordeć (SAC)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 4:0. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 5:2. Foule: 14:11.
    AS Roma: Alisson – Florenzi, Manolás, Fazio, Kolarov – Nainggolan, De Rossi (C), Strootman – Ünder (65. Gerson), Džeko (89. El Shaarawy), Perotti.
    Zmiany: Skorupski – Juan Jesus, Pellegrini, Schick, Peres, Gerson, El Shaarawy

Szachtar Donieck: Pjatow – Butko, Ordeć, Rakićkyj, Ismaily – Fred, Stepanenko (74. Patrick) – Marlos (82. Dentinho), Taison (C), Bernard – Ferreyra.
    Zmiany: Kudryk – Chočolava, Dentinho, Patrick, Petrjak, Zubkov, Kowałenko