IO: 30 km klasykiem Marit Bjoergen (NOR) (koniec)
Igrzyska Olimpijskie: 30 km stylem klasycznym

(Parmakoski, Nilsson)

Niedziela 25.02.2018, 07:15Biegi narciarskie

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe wydarzenia na naszym portalu. (08:56:51)

Justyna Kowalczyk zakończyła swoje zmagania na 14. lokacie. Niestety, nie można zaliczyć tego występu Polki to udanych. Widać, że najlepsze lata ma już za sobą i o odbudowę formy będzie bardzo trudno, o ile to w ogóle możliwe.

Szkoda Austriaczki Stadlober, która miała spore szanse na srebrny medal, jednak pomyliła trasę i ostatecznie zajęła 9. pozycję.

Ostatnia konkurencja biegowa i jednocześnie ostatnia konkurencja olimpiady w Pjongczangu została zdominowana przez Skandynawki, które zajęły 3 czołowe miejsca. Absolutnym dominatorem okazała się Bjoergen, która zdobywając dziś złoty medal, stała się najbardziej utytułowaną zawodniczką zimowych igrzysk olimpijskich.

30km
    Justyna dociera do mety jako 14. (+5:04,2)

30km
    Do mety docierają kolejne zawodniczki m.in. Kalla (5.), Niskanen (6.).

30km
    Tak jest. Parmakoski zostaje wicemistrzynią olimpijską. Na 3. po znakomitym finiszu Nilsson. Oestberg jest 4.

Parmakoski zmierza pewnie po srebrny medal. Tymczasem Nilsson wyprzedza na zjeździe Oestberg i ma już kilkumetrową przewagę nad Norweżką.

28,52k
    Justyna 12. (+5:04,2)

30km
    Marit Bjoergen z flaga Norwegi w dłoni dociera do mety. Tym samym zostaje mistrzynią olimpijską i najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii zimowych igrzysk.

27,54
    Justyna jest 14. (+4:59,5)

28,52
    Z przodu spokojnie. Bjoergen o ponad 2 minuty przed Parmakoski. Tymczasem Nilsson na podbiegu próbuje, póki co, nieudanie wyprzedzić Oestberg.

28,52
    Marit ma już niespełna 2 km do mety.

27,54
    Bjoergen coraz bliżej finiszu i upragnionego złota. Jej przewaga nad drugą Finką znowu wzrosła do 2 minut 4 sekund. Natomiast Parmakoski utrzymuje około 16-17 sekundową przewagę nad Oestberg i Nilsson.

26,25
    Kowalczyk spadła o lokatę. Jest 15. (+4:45,8)

26,25
    Parmakoski traci do Marit już ponad 2 minuty. Z kolei Finka jest 16 sekund przed Oestberg i Nilsson.

24,76
    Polka nadal 14. (+4:27,7)

26,25
    Bjoergen zdeklasowała dziś inne zawodniczki. Jest już na stadionie. tylko niespełna 4 km zostały jej do mety.