Ruda Śląska – Łódź 7:3 (koniec) | Brzeg – Komprachcice 2:2 (koniec)
Gwiazda Ruda Śląska
7:3 (1:1)
Malwee Łódź
Niedziela 18.02.2018, 18:00 • Hala Sportowa, Ruda Śląska. • I liga futsalu - gr. południowa • 15. kolejka

To już koniec tej zaciętej rywalizacji. Gwiazda Ruda Śląska ostatecznie wygrywa aż 7:3 z Malwee Łódź, choć długimi momentalmi wynik był bliski remisu. W ostatnich dziesięciu minutach Rudzianie podkręcili tempo i goście wyraźnie poczuli objawy zmęczenia. Gwiazda tym samym awansuje w ligowej tabeli i podkreśliła swoje wysokie aspiracje. Z kolei Malwee może zdecydowanie powalczyć o utrzymanie z tak solidną grą. (19:40:12)

Gol Hyżego

39:57
    Gol dla Gwiazdy!
    Strzelcem bramki z przedłużonego rzutu karnego MICHAŁ HYŻY.

Gospodarze jeszcze w ostatnich sekundach podwyższają prowadzenie. Michał Hyży potężnie huknął z przedłużonego rzutu karnego i piłka po rękach Kajetaniaka wpadła do bramki.

39:56
    Po faulu na Mateuszu Mrowcu będzie przedłużony rzut karny dla Gwiazdy Ruda Śląska.
    Barteczka broni przedłużony rzut karny

39:20
    Dawid Barteczka obronił uderzenie z przedłużonego rzutu karnego Krystiana Pomykały!

39:19
    Sędzia uznał w tej sytuacji, że Tomasz Sztaba był faulowany przez wyprowadzającego kontrę Mateusza Mrowca. Będzie przedłużony rzut karny dla Malwee.

38:44
    Dawid Barteczka przejął futbolówkę we własnym polu karnym i starał się strzałem trafić do pustej bramki Malwee. Ostatecznie chybił celu.

38:00
    Już tylko dwie minuty mają piłkarze Malwee, aby odrobić wszystkie straty. Nie potrafią oni jednak nawet z lotnym bramkarzem zagrozić bramce gospodarzy.

37:28
    Goście rozpoczynają grę z lotnym bramkarzem. W tej roli pojawił się na boisku Krystian Pomykała.

36:49
    Jakub Naleśnik fauluje swojego rywala. W efekcie oba teamy mają na koncie po pięć przewinień,
    Gol Piaseckiego

36:22
    Strzelcem bramki ARIEL PIASECKI.

Gospodarze po raz kolejny uciekają przyjezdnemu teamowi. Po bardzo szybkim kontrataku mamy dokładne dogranie z prawej strony boiska i pewną egzekucję z szóstego metra w wykonaniu Ariela Piaseckiego!

35:23
    Mocne uderzenie z dalszej odległości oddaje Sztaba, jednak Ariel Piasecki w porę zablokował futbolówkę.

35:05
    To już ostatnie pięć minut tego spotkania. Bliżej zwycięstwa są miejscowi piłkarze, ale goście nadal grają o choćby remis.

34:23
    Kontra dwóch na jednego miejscowych piłkarzy! Finalnie Michał Dubiel uderza piłkę z linii pola karnego obok bramki!

33:59
    Timeout dla gospodarzy.

33:59
    Kolejna świetna szansa dla Gwiazdy! Ostatecznie jednak piłka trafiła w słupek, a później została wybita z linii bramkowej!

Dawid Czempisz

Gole: 6. Siadul, 26. Piasecki (kar.), 26. Mrowiec (Działach), 28. Mrowiec (Dubiel), 29. Siadul (Dubiel), 37. Piasecki, 40. Hyży (10 m rzut karny) – 10. Pomykała, 24. Wasiak (Pawłowski), 31. Wasiak (Sztaba)

Gwiazda Ruda Śląska: Barteczka (Waszka) – Piasecki, Dubiel, Siadul, Jagodziński – Dynek, Naleśnik, Hyży, Mrowiec, Brysz, Hiszpański, Małek, Działach
    Malwee Łódź: Kajetaniak – Młynarczyk, Sztaba, Pomykała, Pawłowski – Krysiak, Olczak, Wasiak.

Główny: Piotr Rybol (Kluczbork)
    Drugi: Sebastian Kwaśny (Legnica)
    Czasowy: Marcin Stoń (Tychy)