Sandecja – Korona 3:3 (koniec) | Legia – Śląsk 4:1 (koniec)
Legia Warszawa
4:1 (4:1)
Śląsk Wrocław
Piątek 16.02.2018, 20:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka
    Statystyki końcowe:

Hamalainen bohaterem stolicy:

Legia Warszawa utrzymała wysokie prowadzenie z pierwszej połowy i trzy punkty zostały przy Łazienkowskiej. Bohaterem pojedynku niewątpliwie był Kasper Hamalainen, czyli autor efektownego hattricka w 10 minut. Czwartego gola gospodarzom dorzucił Niezgoda, a rywale potrafili odpowiedzieć wyłącznie trafieniem Picha. (22:30:15)

90+9

90+7
    Nieporozumienie Vesovicia z Broziem na prawej flance. Futbolówka opuściła boisko i jeszcze raz będzie ją wykopywał od bramki golkiper Śląska.

90+5
    Szansa Kucharczyka. Dopadł do odbitej piłki przed szesnastkę Śląska. Zdecydował się natychmiast na uderzenie, lecz jego próba okazała się niecelna.

90+4
    Arbiter widząc, że zawodnicy obu ekip nie są zainteresowani kontynuowaniem tego pojedynku powinien zastanowić się, czy nie skrócić tego doliczonego czas.

90+3
    Już tak do końca będzie wyglądał ten mecz. Poza pojedynczymi zrywami piłkarze Śląska nie będą już tutaj starali się o kolejnego gola.

90+2
    Legioniści umiejętnie utrzymują się przy piłce. Sfrustrowani wrocławianie coraz ostrzej poczynają sobie, aby odebrać ją rywalom.

90
    Piłkarze będą jeszcze rywalizowali na boisku przynajmniej przez osiem minut.

87
    Sytuacja na placu gry nie zmienia się. Obie strony już myślami są w szatni. Przybył za kilka minut nie będzie miał dla nich dobrej informacji, ponieważ doliczy co najmniej 5-6 minut.

86
    Legioniści długo utrzymują się przy piłce. Pazdan wymienia podania na własnej połowie m.in. ze swoim nowym francuskim kolegą z defensywy.

85
    Malarz sparował futbolówkę nad poprzeczkę po mocnym uderzeniu Lewandowskiego. Liniowy dostrzegł jednak wcześniej pozycję spaloną.

83
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Jarosław Niezgoda, na boisku pojawia się Marko Vešović.

82
    Podania: 538 – 268
    Celność podań: 88% – 81%

82
    Chrapek ewidentnie był niezadowolony decyzją trenera, iż to właśnie on zejdzie z boiska. Urban dał szansę Łyszczarzowi.

81
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Adrian Łyszczarz.

80
    Piłka wstrzelona prosto w mur przez Eduardo. Goście zażegnują niebezpieczeństwo.

79
    Faul Vacka tuż przed polem karnym Śląska. Legioniści będą mieli doskonałą okazję na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry.

Krzysztof

Gole: 23. Hamalainen, 30. Hamalainen, 33. Hamalainen, 45+1. Niezgoda – 35. Pich

Kartki:   74. Radović (LEG) – 53. Lewandowski (SLA)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 1:6. Foule: 14:10.
    Legia Warszawa: Malarz (C) – Broź, Rémy, Pazdan, Jędrzejczyk – Mączyński, Philipps (55. Radović), Antolić – Eduardo, Niezgoda (83. Vešović), Hamalainen (64. Kucharczyk).
    Zmiany: Cierzniak – M. Dąbrowski, Kopczyński, Pasquato, Radović, Kucharczyk, Vešović.

Śląsk Wrocław: Słowik – Pawelec, Celeban (C), Rieder, Lewandowski – S. Riera, Vacek – Pich, Chrapek (81. Łyszczarz), Kosecki (46. Pałaszewski) – Bergier (63. Łuczak).
    Zmiany: Wrąbel – Kucharczyk, Łuczak, Łyszczarz, Pałaszewski, Srnić, Tarasovs.

Główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)
    Asystenci: Konrad Sapela, Marek Arys
    VAR: Szymon Marciniak

Widownia: 23 720