Argentyna – Polska 29:24 (koniec)
Argentyna
29:24 (13:13)
Polska
Piątek 05.01.2018, 17:00 • Polideportivo Municipal de Deportes de Pontevedra • Mecze towarzyskie

Po fatalnym początku 2. połowy Polacy nie wrócili już do swojego rytmu gry i razili nieskutecznością. Aż 18 strat w całym meczu i gorsza obrona w drugiej fazie meczu sprawia, że Argentyna pokonuje Polskę. Wyróżnienia indywidualne od organizatorów dla Moryty i Fernandeza. Zapraszamy na kolejne mecze z udziałem Polaków w hiszpańskim turnieju. (18:39:16)

Koniec meczu. (29:24)
    60
    Wrzutkę kończy Simonet (29:24)

60
    Timeout dla Argentyny na zaplanowanie ostatniej akcji w ofensywie (28:24)
    60. Polacy nie wykorzystują podwójnej przewagi

60
    Krajewski nie daje rady pokonać bramkarza Argentyny ze skrzydła (28:24)
    59
    Argentyna ośmiesza polską obronę... (28:24)

58
    W takim momencie Krajewski nie łapie piłki... (27:24)

58
    I jeszcze jedno wykluczenie dla Argentyńczyków. Grają we trzech w obronie plus bramkarz! (27:24)

58
    Ponownie w podwójnym osłabieniu Argentyna (27:24)

58
    Cueto wykluczony po faulu na Makojewiewie (27:24)
    57. T. Gębala - 27:24
    57
    Bomba Tomka Gębali z lewego rozegrania (27:24)

56
    Gierak siada na ławce z krwawiącym nosem (27:23)

56
    Moscariello siada na 2 minuty po faulu na Gieraku (27:23)

55
    Przybylski zeszedł z boiska utykając (27:23)
    55
    Cueto szybko z lewego rozegrania (27:23)

54
    Ponownie faul w ataku Argentyny, ale co z tego jak Polska szybko traci piłkę w ataku (26:23)

53
    Ten sam błąd po drugiej stronie boiska robi Makowiejew (26:23)

53
    Faul w ataku Argentyny (26:23)

53
    T. Gębala teraz wykluczony za faul (26:23)

53
    Argentyna w podwójnym osłabieniu (26:23)

52
    Cadenas wyrzucony na trybuny przez hiszpańskich sędziów! Poniosły nerwy hiszpańskiego szkoleniowca reprezentacji Argentyny (26:23)
    52. Świetna asysta Moryty do Krajewskiego - 26:23
    52
    I to dało efekty! Krajewski po kontrze (26:23)

50
    Przybylski indywidualnie do końca (26:21)
    50
    Fernandez po uwolnieniu się od dwóch naszych obrońców po raz kolejny pokonuje Morawskiego (26:20)

49
    Daszek w trudnej sytuacji nie rzuca ze skrzydła. Dobrze bramkarz Argentyny rozczytał zamiary skrzydłowego (25:20)

46
    Świetnie powalczył Daszek w obronie. Polacy przed szansą na kolejną bramkę (24:19)

46
    Paczkowski zdolny do dalszej gry! (24:19)
    46. Paczkowski - 24:19
    46
    Paczkowski zdobywa bramkę po nabiegu. Niestety upadając zderzył się kolanem z rywalem i potrzebna jest interwencja sztabu medycznego (24:19)
    45
    Rośnie przewaga Argentyny (24:18)

45
    Karny dla Argentyny po faulu Kriegera w strefie (23:18)
    44. Moryto - 23:18
    44
    Moryto pewnie z 7 metra (23:18)

43
    Festiwal niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Karny dla Polski i przed szansą Moryto (23:17)

42
    Znów źle w ataku i wracamy do obrony (23:17)
    42
    Szybkie wznowienie Argentyny i do bramki nie zdążył wrócić Morawski. Prosta bramka Argentyny (23:17)
    41
    Ponownie Paczkowski (22:17)
    41
    Vainstein po rzucie do pustej bramki przez całe boisko (22:16)

40
    Castro siada na 2 minuty za faul na Gieraku (21:16)
    40
    Cueto zza obrońców pokonuje Morawskiego (21:16)

39
    Kara dla Gębali za trzymanie za koszulkę rywala (20:16)
    39
    Paczkowski po raz drugi w tym meczu wpisuje się na listę strzelców (20:16)
    38
    Simonet szaleje. Nie mamy pomysłu na tego zawodnika w tym meczu (20:15)

37
    Daszek tylko w słupek! (19:15)

37
    Karny dla Polski, ale wcześniej szalone, niewykorzystane akcje z obu stron. Dużo chaosu na boisku od początku 2 połowy (19:15)

37
    Timeout dla Polski. Przybecki reaguje widząc fatalny okres gry Polaków. (19:15)
    36
    Fernandez znów wykorzystuje błąd Polaków i już 4 bramki przewagi Argentyny (19:15)
    36
    Pizarro podwyższa prowadzenie po chaotycznej grze Polaków w ataku (18:15)
    35
    Błąd Przybylskiego w ataku i grając bez bramkarza znów tracimy prostą bramkę (17:15)
    35
    Zjawiskowe wejście Pizarro w strefę. Morawski bez szans (16:15)

34
    Wykluczenie dla Gieraka. Polska w osłabieniu (15:15)
    33. Nogowski - 15:15
    33
    Nogowski w długi dolny róg i ponownie remis (15:15)
    33
    Simonet ponownie pokonuje Morawskiego, który pojawił się w bramce (15:14)
    32
    Gierak sprzed obrońcy i ładna bramka naszego rozgrywającego (14:14)
    31
    Simonet po kontrze (14:13)

31
    Wysoko w obronie wychodzą Arentyńczycy (13:13)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:13)

Oglądamy wyrównane spotkanie, w którym żadna z drużyn nie może wypracować sobie zdecydowanej przewagi. Polacy nie wykorzystali kilku minut gry w przewadze i na pewno nad tym elementem będą musieli popracować. Wracamy po przerwie

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:13)
    30. Moryto - 13:13
    30
    Moryto wyrównuje ze skrzydła. Na brawa zasłużył tu też Przybylski za sprytną asystę na skrzydło do Moryty (13:13)
    30
    Bonanno w prosty sposób mija obronę i zdobywa bramkę dla Argentyny (13:12)
    29
    Moryto daje remis z 7 metra (12:12)

29
    Karny dla Polski po faulu na Chrapkowskim (12:11)

29
    Timeout dla Przybeckiego (12:11)
    28
    Prosty błąd podania i bramkę dla Argentyny zdobywa w prosty sposób bramkarz. Przybecki wyłączył w gry Wyszomirskiego (12:11)

28
    Faul w ataku gości. Polacy wolno konstruują akcję w ataku (11:11)

27
    Walczak za ostro w obronie. Siada na 2 minuty (11:11)
    26. Moryto - 11:11
    26
    Moryto ze skrzydła po ładnym dograniu Gieraka w szybkiej akcji spod własnej bramki (11:11)
    26. Gierak - 11:10
    26
    Gierak z koła bez problemów (11:10)
    25
    Bonanno po wejściu w strefę (11:9)
    24
    Moryto poprawnie ze skrzydła po drużynowej akcji Polaków (10:9)
    24
    Fernandez pewnie z 7 metra (10:8)

24
    Karny dla Argentyny. Niezrozumienie Gieraka i Chrapkowskiego (9:8)
    24. Chrapkowski - 9:8
    24
    Chrapkowski przełamuje niemoc Polaków w ataku (9:8)

23
    Vieyra wykluczony na 2 min (9:7)
    22
    Simonet zdobywa bramkę ze skrzydła (9:7)

22
    Rzut po bloku, w łatwy sposób łapie bramkarz Argentyny (8:7)

21
    Moryto zatrzymany na skrzydle, ale piłka wraca do Polski (8:7)

20
    Wysoko nad bramką rzuca Simonet (8:7)

20
    Timeout dla Cadenasa, trenera Argentyny. (8:7)

19
    Pięknie Krajewski notuje przechwyt, ale niestety przelobował z własnej połowy pustą bramkę rywala (8:7)

19
    Genda w nogę bramkarza. Zmarnowana akcja w przewadze (8:7)

18
    Pierwsze wykluczenie w meczu. Na 2 min siada Vainstein (8:7)
    18
    Defensywny Bonanno pokonuje po kontrze Wyszomirskiego (8:7)
    17
    Cueto ze środka. Zaspała polska defensywa (7:7)

16
    Ostrzeżenie dla Gendy za faul na reprezentancie Argentyny (6:7)
    16. Walczak - 6:7
    16
    Walczak z koła po szybkim wyprowadzeniu kontry po błędzie podania Argentyny (6:7)

15
    Upomnienie dla Paczkowskiego za zbyt ostrą grę w obronie (6:6)

14
    Błąd Polaków a ataku. Piłka dla Argentyny (6:6)
    14. Wyszomirski

14
    Strata Polaków, ale ponownie Wyszomirski dobrze w bramce (6:6)

14
    Upomnienie dla Fernandez po faulu na Paczkowskim (6:6)
    13
    Cueto minął naszych obrońców jak tyczki i bez problemu umieszcza piłkę w polskiej bramce (6:6)
    12
    Moryto z karnego daje Polsce ponowne prowadzenie (5:6)
    11
    Crivelli zaskakującym rzutem pokonuje Wyszomirskiego (5:5)

10
    Błąd kroków naszego reprezentanta (4:5)

10
    Baronetto upomniany za faul w okolicach 7 metra (4:5)
    9
    Fernandez pokonuje Wyszomirskiego z rzutu karnego (4:5)
    8
    Genda potężnie z drugiej linii (3:5)
    8
    Fernandez wykorzystuje zamieszanie przy wyprowadzaniu kontry przez Polaków (3:4)
    7
    Zaskakująca bramka Krajewskiego ze środka rozegrania (2:4)

6
    Błąd techniczny Argentyny i zaczyna Wyszomirski z za linii bocznej boiska (2:3)
    5
    Szybkie gole z obu stron. Dla Polski po błyskawicznym wznowieniu trafia Paczkowski (2:3)
    5
    Krajewski w drugie tempo. Polska obejmuje prowadzenie (1:2)

4
    Karny dla Polaków po faulu na Makojewiewie (1:1)

3
    Szczęśliwie Wyszomirski w bramce. Piłka po słupku i poprzeczce wychodzi w pole (1:1)

2
    Świetna interwencja Wyszomirskiego, ale Polacy gubią piłkę w ataku (1:1)
    2
    Błyskawiczna odpowiedź Polaków po wznowieniu (1:1)

1
    Pizzaro po koźle myli Wyszomirskiego w bramce (1:0)

1
    W ataku Argentyna (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Starcie Polacy rozpoczną z Wyszomirskim w bramce

Witamy z hali Polideportivo Municipal de Deportes de Pontevedra. Rozpoczynamy relację z meczu pomiędzy reprezentacjami Polski i Argentyny. Kameralna hala i kameralna liczba kibiców. Trwa prezentacja obu drużyn, a już za chwilę hymny obu państw.

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 17:00. Bądźcie z nami na portalu lajfy com!

Polacy przygotowują się do prekwalifikacji do mistrzostw świata, które odbędą się w Povoa de Varzim (rywalami Kosowo, Cypr i Portugalia). Niedawno w Trójmieście Polacy wygrali dwudniowy Turniej Czterech Narodów. Najpierw ograli Bahrajn a później Białoruś. To po tych meczach wykrystalizowała się kadra na turniej w Hiszpanii i później, ten ważniejszy, w Portugalii.

Kadra reprezentacji Polski:

Bramka: Adam Morawski, Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski
    Skrzydła: Przemysław Krajewski, Adrian Nogowski, Michał Daszek, Arkadiusz Moryto
    Koło: Marek Daćko, Maciej Gębala, Kamil Syprzak, Patryk Walczak
    Rozegranie: Piotr Chrapkowski, Tomasz Gębala, Paweł Genda, Kamil Krieger, Łukasz Gierak, Stanisław Makowiejew, Paweł Paczkowski, Rafał Przybylski

Podczas Memoriału Domingo Barcenasa w Hiszpanii biało-czerwoni rozegrają trzy spotkania. Na początek rywalem będą Argentyńczycy. W drugim dniu rywalizacji zagramy z Białorusią i na koniec w niedzielę z Hiszpanią.

Serdecznie zapraszam na relację z turnieju towarzyskiego w Hiszpanii. Argentyna – Polska. To pierwszy z trzech meczów Polaków na tej imprezie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

wajsel

Argentyna: Schulz, Maciel – Fernandez, Parker, Cueto, I. Pizarro, Fischer, Bonanno, D. Simonet, P. Simonet, Crivelli, Vieyra, F. Pizarro, Vainstein, Baronetto, Carou, Moscariello, Castro
    Polska: Morawski, Wyszomirski – Krajewski, Nogowski, Daszek, Moryto, Daćko, M. Gębala, Syprzak, Walczak, Chrapkowski, T. Gębala, Genda, Krieger, Gierak, Makowiejew, Paczkowski, Przybylski

Sędziowie: Garcia Mosquera / Muro San Jose (ESP)