Dania – Białoruś 3:2 (4:2 po rz.k.) | Szwecja – USA 4:2 (kon.)
koniec po rzutach karnych (4:2)
Dania
3:2 (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
Białoruś
czwartek 04.01.2018, 18:08 • KeyBank Center, Buffalo • Mistrzostwa Świata Juniorów • O utrzymanie
     
    Koniec meczu. (20:59:54)
     
    5. stan
    4:2
    Jonas RÖNDBJERG trafia.
     
    4. stan
    3:2
    Igor MARTYNOV nie trafia.
     
    4. stan
    3:2
    Jacob SCHMIDT-SVEJSTRUP trafia.
     
    3. stan
    2:2
    Vladislav MICHALČUK trafia.
     
    3. stan
    2:1
    Lucas ANDERSEN trafia.
     
    2. stan
    1:1
    Jegor ŠARANGOVIČ nie trafia.
     
    2. stan
    1:1
    Andreas GRUNDTVIG trafia.
     
    1. stan
    0:1
    Ivan DROZDOV trafia.
     
    1. stan
    0:0
    Magnus MOLGE nie trafia.
     
    Rozpoczynają się rzuty karne.
     
    70:00
    Dogrywka skończona.
     
    64:07
    Kara dla Białoruś (Vladislav Jerjomenko – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
     
    60:01
    Dogrywka rozpoczęta.
     
    60:00
    Trzecia tercja skończona.
     
    49:52
    Kara dla Białoruś (Sergej Pisčuk – 2 min., przeszkadzanie).
    49:40 Ilja Litvinov (BLR) - 2:2
     
    49:40
    Bramka dla Białorusi!
    Strzelcem bramki ILJA LITVINOV. Asysta Viktor Bovbel, Maxim Suško.
    48:54 Maxim Suško (BLR) - 2:1
    Bramki i asysty: 11. Nielsen (Blichfeld, Röndbjerg), 13. Röndbjerg (Blichfeld, Schmidt-Svejstrup) – 49. Suško (Jerjomenko), 50. Litvinov (Bovbel, Suško)

    Rzut karny:

    1. stan:
    0:0   Magnus Molge (DEN)
    0:1   Ivan Drozdov (BLR)
    2. stan:
    1:1   Andreas Grundtvig (DEN)
    1:1   Jegor Šarangovič (BLR)
    3. stan:
    2:1   Lucas Andersen (DEN)
    2:2   Vladislav Michalčuk (BLR)
    4. stan:
    3:2   Jacob Schmidt-Svejstrup (DEN)
    3:2   Igor Martynov (BLR)
    5. stan:
    4:2   Jonas Röndbjerg (DEN)


    Dania: Krog (Sögaard) – O. Larsen, Jessen, Mogensen, Heine, Setkov, Mortensen – Röndbjerg, Blichfeld (A), Nielsen (A) – Mathiasen-Wejse (C), Grundtvig, Schultz – Schmidt-Svejstrup, Ahlberg, Madsen – Andersen, Molge, Gath.
    Białoruś: Griščenko (13. Rodik) – Derjabin, Jerjomenko, Sokolovskij, Burovcev, Gostev, Martyňuk, Gabrus – Bovbel, Šarangovič (A), Suško (C) – Martynov, Pisčuk, Drozdov – Litvinov (A), Michalčuk, Anisimov – Lukaševič, Astaševič, Grinkevič – Rjadčenko.

    Sędziowie: Ansons, Garon – Hancock, Yletyinen