Czechy – Finlandia 4:3 (2:1 po rz.k.) | Białoruś – Dania 4:5 (kon.) | Kanada – Szwajcaria 8:2 (kon.)
koniec
Kanada
8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Szwajcaria
wtorek 02.01.2018, 22:08 • Key Bank Center, Buffalo • Mistrzostwa Świata Juniorów • Ćwierćfinał
     
    Koniec meczu. (00:36:36)
    59:09 Maxime Comtois (CAN) - 8:2
     
    59:09
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem bramki MAXIME COMTOIS. Asysta Brett Howden.
    51:12 Dillon Dubé (CAN) - 7:2
     
    51:12
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem bramki DILLON DUBÉ. Asysta Jordan Kyrou, Taylor Raddysh.
    50:26 Axel Simic (SUI) - 6:2
     
    50:26
    Bramka dla Szwajcarii!
    Strzelcem bramki AXEL SIMIC. Asysta Guillaume Maillard.
     
    50:00
    Kara dla Szwajcaria (Marco Cavalleri – 2 min., niebezpieczna gra wysoko uniesionym kijem).
     
    45:13
    Kara dla Szwajcaria (Davyd Barandun – 2 min., opóźnianie gry / wystrzelenie krążka poza obszar lodowiska).
     
    40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.
     
    40:00
    Druga tercja skończona.
     
    39:32
    Kara dla Kanada (Kale Clague – 2 min., trzymanie).
     
    34:57
    Kara dla Kanada (Taylor Raddysh – 2 min., rzucenie na bandę).
    32:19 Conor Timmins (CAN) - 6:1
     
    32:19
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem bramki CONOR TIMMINS. Asysta Tyler Steenbergen, Brett Howden.
     
    31:42
    Kara dla Kanada (Kale Clague – 2 min., przeszkadzanie).
     
    30:44
    Kara dla Szwajcaria (Tobias Geisser – 2 min., atak kijem trzymanym oburącz).
    28:46 Dario Rohrbach (SUI) - 5:1
     
    28:46
    Bramka dla Szwajcarii!
    Strzelcem bramki DARIO ROHRBACH. Asysta Simon Le Coultre, Guillaume Maillard.
    Bramki i asysty: 1. B. Howden (Comtois, Makar), 9. Makar (Timmins, Comtois), 13. Batherson (Katchouk, Thomas), 27. Batherson (B. Howden), 28. Kyrou (Steel), 33. Timmins (Steenbergen, B. Howden), 52. Dubé (Kyrou, Raddysh), 60. Comtois (B. Howden) – 29. Rohrbach (Le Coultre, Maillard), 51. Simic (Maillard)


    Kanada: Hart (C. Point) – Timmins, Makar, Fabbro (A), Clague (A), Bean, C. Foote – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, B. Howden, Formenton – Gadjovich, Steenbergen, Batherson – M. McLeod.
    Szwajcaria: Wüthrich (28. Ritz) – Geisser, Gross (A), Le Coultre, Riva, Berni, Egli, Barandun, Cavalleri (A) – Miranda (C), Eggenberger, Kurashev – Müller, Jäger, Heim – Maillard, Nussbaumer, Simic – Sigrist, Leuenberger, Rohrbach.

    Sędziowie: Grumsen (DEN), Sjoqvist (SWE) – Jensen (DEN), Sysujev (RUS)

    Widzów: 5 533