Zagłębie – Azoty 32:36 (koniec) | Stal – Gwardia 40:38 (koniec) | PGE Vive – KPR 40:17 (koniec)
Energa MKS – MMTS 19:21 (koniec) | Piotrkowianin – Pogoń 30:23 (koniec) | Orlen Wisła – Górnik 33:25 (koniec)
Meble Wójcik – Chrobry 28:29 (koniec)
Orlen Wisła Płock
33:25 (16:11)
Górnik Zabrze
Środa 13.12.2017, 18:30 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn • 15. kolejka

Przed rozpoczęciem meczu, spotkanie w Orlen Arenie było okrzyknięte hitem kolejki. Trochę ten hit zawiódł ze względu na jednostronność pojedynku, a z drugiej strony piękne akcje i bramki Wisły i Górnika na takie miano zasługiwało. Nafciarze byli kompletnie poza zasięgiem gości i przez 60 minut kontrolowali przebieg spotkania. Górnicy popełnili dużo błędów co było wymuszone w dużej mierze defensywą Nafciarzy. Na pewno na uznanie zasługuje dwójka kołowych Górnika, którzy raz po raz wykorzystywali błędy w ustawieniu gospodarzy i trafiali do bramki Wicharego czy Morawskiego. To ostatni mecz w tym roku w Orlen Arenie. Zapraszamy ponownie w przyszłym roku na spotkania w Płocku, przy okazji życząc ze swojej strony rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego i obfitującego w wiele sportowych emocji nowego roku. (20:04:47)

Równo z ostatnią syreną bramkę rzuca Nemanja Obradović i ustala wynik spotkania 33:25.

Koniec meczu. (33:25)
    60
    Lukas Francik w kontrze. (32:25)
    58
    Rzut bieżny Rafała Glińskiego i piłka w siatce. (32:24)
    57
    Ghionea umieszcza piłkę w siatce po podaniu od Mihicia. (32:23)
    56
    Ponownie Rafał Gliński, tym razem na pustą bramkę. (31:23)
    55
    Dobra zasłona Marka Daćki i bramkę zdobywa Gliński. (31:22)
    54
    Michał Adamuszek zdobywa kolejną bramkę dla swojego zespołu. (31:21)

54
    Świetna interwencja Morawskiego! (31:20)

54
    Dwie minuty kary dla Lovro Mihicia. (31:20)
    52
    Po drugiej stronie z tego samego rozegrania odpowiada Sime Ivić. (31:20)
    52
    Szczęsliwa bramka Sluijtersa. Adam Morawski zmienił w bramce Wicharego. (30:20)
    51
    Racotea do Obradovicia na koło i już jedenaście bramek przewagi płocczan. Czas dla trenerów gości. (30:19)
    50
    Bramkę zdobywa Dan Racotea i przy okazji dwiema minutami ukarany Michał Adamuszek. (29:19)