Cracovia – Lechia 2:1 (koniec) | Górnik Z. – Jagiellonia 3:1 (koniec)
Górnik Zabrze
3:1 (1:1)
Jagiellonia Białystok
Piątek 24.11.2017, 20:30 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 17. kolejka
    Statystyki końcowe:

Bohater Górnika:

Górnik Zabrze ograł na własnym boisku Jagiellonię Białystok 3-1. Górnicy przegrywali 1-0, ale zdołali znakomicie odpowiedzieć. Jeszcze przed przerwą wyrównał Angulo, a po przerwie gola samobójczego zdobył Wlazło i gospodarze zasłużenie objęli prowadzenie. Wynik ustalił niezawodny Igor Angulo. (22:21:53)

90+4

90+3
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Igor Angulo, na boisku pojawia się Dominik Lasik.

90+2
    Loska wyłapuje piłkę po centrze Guilherme z lewej strony boiska.

90+1
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Łukasz Wolsztyński, na boisku pojawia się Krzysztof Kiklaisz.

88
    Ostatnie minuty tego spotkania. Trzy punkty na pewno zostaną już w Zabrzu. Jagiellonia pokutuje za zbyt pasywną postawę.

86
    Świderski zdecydował się na uderzenie z dystansu. Celna próba wyłącznie do statystyk. Swobodnie chwyta futbolówkę Loska.

85
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Piotr Wlazło, na boisku pojawia się Bartosz Kwiecień.
    84. Igor ANGULO - 3:1

84
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Strzelcem bramki IGOR ANGULO.

Hiszpan wybiegł przed samego Kelemena, a następnie umiejętnie go minął i wpakował futbolówkę do pustej bramki! Fantastyczny przechwyt Koja i świetnie prostopadłe podanie. Wydaje się, że nie było spalonego i bramka została zdobyta prawidłowo.

82
    Kurzawa oddał strzał z rzutu wolnego sprzed szesnastki Jagi. Kelemen spokojnie interweniował. Runje wcześniej obejrzał żółtą kartkę za zagranie futbolówki ręką.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Ivan Runje (Jagiellonia Białystok).
    79. Piotr WLAZŁO - 2:1

79
    Samobójcze trafienie zalicza PIOTR WLAZŁO.

Kurzawa doskonale dorzucał z rzutu wolnego w pole karne Jagi. Tam niefortunnie główkował Wlazło. Pierwsze trącenie zostało odbite przez Kelemena, ale następnie pomocnik gości poprawił się, próbując uprzedzić Koja. Białostoczanie pretensje mogą kierować również do Burligi, który w łatwy sposób dał się ograć i spowodował ten stały fragment gry.

79
    Burliga mocno pracuje na żółtą kartkę. Nie był zainteresowany piłką, tylko sprowadzeniem Kądziora do parteru.

77
    Trener Brosz ciągle nie decyduje się na przeprowadzanie zmian w swoim zespole. Mamrotowi pozostała jedna opcja rotacji w składzie.

Krzysztof

Gole: 41. Angulo, 79. Wlazło (sam.), 84. Angulo – 4. Romanczuk

Kartki:   81. Runje (JAG)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 4:0. Spalone: 5:2. Foule: 11:14.
    Górnik Zabrze: Loska – Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj – Kądzior, Matuszek (C), Żurkowski, Kurzawa – Wolsztyński (90. Kiklaisz), Angulo (90+3. Lasik).
    Zmiany: Pawłowski – Grendel, Ledecký, Karwot, Lasik, Ambrosiewicz, Kiklaisz.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Wlazło (85. Kwiecień), Romanczuk (C) – Frankowski (46. Sheridan), Pospisil (68. Świderski), Novikovas – Cernych.
    Zmiany: Pawełek – Guti Tomelin, Sheridan, Świderski, Sekulski, Grzyb, Kwiecień.

Główny: Krzysztof Jakubik

Widownia: 22 708