Arsenal – Tottenham 2:0 (koniec) | Bournemouth – Huddersfield Town 4:0 (koniec) | Burnley – Swansea 2:0 (koniec)
Crystal Palace – Everton 2:2 (koniec) | Leicester – Man City 0:2 (koniec) | Liverpool – Southampton 3:0 (koniec)
West Bromwich – Chelsea 0:4 (koniec) | Man Utd – Newcastle 4:1 (koniec)
Arsenal F.C.
2:0 (2:0)
Tottenham Hotspur
Sobota 18.11.2017, 13:30 • Emirates Stadium, London • Angielska Premier League • Runda 12

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:27:46)

Faule: 11:16.

Arsenal rządzi w północnym Londynie. O zwycięstwie 2:0 Kanonierów zdecydowały gole w kwadransie przed przerwą. Drogę do bramki Llorisa znaleźli Mustafi oraz Alexis Sanchez. W drugiej połowie Arsenal pozwolił na niewiele lokalnemu przeciwnikowi i utrzymał prowadzenie. Kanonierzy znaleźli sposób na powstrzymanie praktycznie wszystkich ataków uczestnika Ligi Mistrzów. Dzięki kompletowi punktów Arsenal przesunął się na 5. miejsce w tabeli. Tottenham wciąż trzeci, ale pewnie znów poniesie stratę do coraz wygodnie usadowionego lidera Manchester City.

90+4

90+2
    Ostatnie ataki Tottenhamu to już chaotyczne próby wepchnięcia piłki do bramki Cecha. Radzą sobie z nimi Kanonierzy i za moment będą mieć komplet punktów w kieszeniach.

90
    Doliczone minimum 4 minuty do regulaminowego czasu.

87
    Przerwali gospodarze rozegranie pozycyjne Tottenhamu Hotspur i wydawało się, że Alexis Sanchez niebezpiecznie kontruje w komitywie z Ramseyem. Niestety dla nich akcja została zatrzymana.
    85. Son Heung-Min miał ostatnią szansę na gola!

85
    Akcja zmienników Tottenhamu. Llorente uruchomił Heung-Mina, który po swoim nieudanym strzale schował twarz w dłonie.

84
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Mesut Özil, na boisku pojawia się Alex Iwobi.
    Arsenal zna sposoby na zatrzymanie gości!

82
    Zmiennika może natomiast delegować na murawę Arsene Wenger i jego drugim wybrańcem będzie Alex Iwobi.

80
    10 minut pozostało Kogutom na cokolwiek. Nie może już wpłynąć na sytuację zmianami ich menedżer.

78
    Pierwsze w tym spotkaniu celne uderzenie Eriksena. Pomocnik Tottenhamu Hotspur jest jednak nadal daleko od zdobycia gola. Skierował bowiem piłkę prosto w rękawice Cecha.

76
    Zablokowana w ostatnim momencie akcja Alexisa Sancheza z Bellerinem. Drużyna z Emirates ma ochotę na udokumentowanie swojej wyższości upokarzającym wynikiem.

75
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Dele Alli, na boisku pojawia się Son Heung-Min.

75
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Harry Kane, na boisku pojawia się Fernando Llorente.

73
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alexandre Lacazette, na boisku pojawia się Francis Coquelin.

Gole: 36. Mustafi, 41. Alexis Sanchez

Kartki:   32. Xhaka (ARS), 38. Alexis Sanchez (ARS), 48. Mustafi (ARS), 73. Monreal (ARS) – 50. Kane (TOT)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 8:1. Foule: 11:16.
    Arsenal F.C.: Cech – Koscielny (C), Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Kolašinac – Özil (84. Iwobi), Alexis Sanchez – A. Lacazette (73. Coquelin).
    Zmiany: Ospina – Mertesacker, Coquelin, Maitland-Niles, Wilshere, Iwobi, Welbeck.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, D. Sánchez, Vertonghen – Trippier, Moussa Sissoko, Dembélé (62. Winks), Davies – Eriksen, Alli (75. S. Heung-Min) – Kane (75. F. Llorente).
    Zmiany: Vorm – Aurier, Foyth, Walker-Peters, Winks, S. Heung-Min, F. Llorente.

Sędziowie: Mike Dean