Sandecja – Cracovia 1:1 (koniec) | Pogoń – Termalica 2:3 (koniec) | Lechia – Lech P. 3:3 (koniec)
Lechia Gdańsk
3:3 (2:1)
Lech Poznań
Sobota 21.10.2017, 20:30 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 13. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Spotkanie kończy się podziałem punktów. Czy to sprawiedliwy rezultat? Wydaje się, że tak. Obie ekipy zaprezentowały trochę dobrego futbolu, ale zarówno gospodarzom, jak i gościom zdarzały się też błędy. Generalnie możemy stwierdzić, że to było ciekawe spotkanie. Najważniejsze, że bramek nie brakowało. (22:31:20)

90+6

90+4
    Sędzia Musiał zdecydował, że spotkanie potrwa jeszcze dwie minuty dłużej. Jest to pokłosie przerwy związanej z problemami zdrowotnymi Lewandowskiego.

90+3
    Gol wisiał w powietrzu, ale chyba jednak kolejnych bramek już nie uświadczymy. Niby mamy ataki, niby są natarcia z obu stron, lecz niewiele z tego wszystkiego wynika.

90+2
    Skurcze łapią Lewandowskiego. Pomagają mu teraz koledzy z drużyny.

90
    Spotkanie zostało przedłużone o cztery minuty.

89
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Flavio Paixao, na boisku pojawia się Joao Oliveira.

88
    Wciąż dzieje się dość dużo. Atakują zarówno gospodarze, jak i goście, lecz brakuje konkretów w postaci celnych uderzeń.

86
    Czekamy na kolejne bramki, bo coś tutaj wisi w powietrzu. Wydaje się, że jeszcze nie skończyło się strzelanie w Gdańsku. Aktualnie w posiadaniu piłki znajdują się goście.

85
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 13 493 widzów.

83
    Bardzo dobre tempo ma ta końcówka dzisiejszego pojedynku w Gdańsku. Zobaczymy, który zespół lepiej wytrzyma to pod kątem kondycyjnym. Niektórzy piłkarze chwieją się na nogach.

82
    Goście z Poznania egzekwowali korner, ale ponownie nie przyniosło im to najmniejszych korzyści. Gdańszczanie w mgnieniu oka oddalili potencjalne zagrożenie.

81
    Dużo, szalenie dużo dzieje się w Gdańsku – przynajmniej w tej drugiej połowie. Pierwsza odsłona nas nie zadowoliła, ale teraz nie mamy żadnych podstaw, by narzekać. Oglądamy naprawdę zaciętą rywalizację!

80
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Rafal Wolski, na boisku pojawia się Milos Krasić.

79
    CIEKAWOSTKA:

Rakels, wchodząc na murawę, otrzymał od trenera kartkę z jakimiś planami taktycznymi. Następnie przekazał ją Trałce, który zapoznał się z treścią i... schował kartkę pod spodenki.

78
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Marco Paixao, na boisku pojawia się Grzegorz Kuświk.

77
    Tymczasem Gytkjaer zapędził się w pole karne Lecha Poznań, ale tym razem nie zdołał ograć przeciwników. Koniec końców Duńczyk upadł, jednak sędzia nie wskazał na wapno.
    76. Emil DILAVER - 3:3

Mateusz

Gole: 13. Augustyn, 45+4. Paixao (kar.), 76. Dilaver (sam.) – 37. Gajos, 70. Gytkjaer, 72. Makuszewski

Kartki:   10. Jevtić (LPO), 45+3. L. Nielsen (LPO), 69. Radut (LPO)   74. Radut (LPO)   52. Nalepa (LGD)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Mato, Augustyn, Nalepa, Lewandowski – Stolarski, Sławczew, Nunes, Wolski (80. Krasić) – Paixao (89. Oliveira), Paixao (78. Kuświk).
    Zmiany: Podleśny – Matras, Mila, Krasić, Oliveira, Lipski, Kuświk.

Lech Poznań: Putnocky – Gumny, L. Nielsen (67. Rakels), Janicki (35. Dilaver), Kostewycz – Gajos, Trałka – Makuszewski, Jevtić, Situm (28. Radut) – Gytkjaer.
    Zmiany: Mleczko – Dilaver, Tetteh, Majewski, Radut, Jóźwiak, Rakels.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)

Widownia: 13 493