Sampdoria – Crotone 5:0 (koniec) | Napoli – Inter 0:0 (koniec)
Inter Mediolan
Sobota 21.10.2017, 20:45 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A • Runda 9

To już wszystko na dziś z Neapolu. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do oglądania pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy spokojnej oceny. (22:52:36)
    Mimo braku goli, kibice na San Paolo obejrzeli dziś ciekawe widowisko:

Koniec spotkania na San Paolo. Kibice zgromadzeni dziś na obiekcie w Neapolu nie obejrzeli dziś żadnej bramki, jednak nie można powiedzieć, że ta rywalizacja była nudna. Po zmianie stron piłkarze Spallettiego mieli dwie, trzy okazje aby wpisać się na listę strzelców, lecz później oddali pole rywalom. Lider Serie A jednak nie zdołał pokonać dziś chyba najlepszego zawodnika tego meczu, czyli Samira Handanovića. Reprezentant Słowenii kilkukrotnie ratował swój zespół w kluczowych sytuacjach, między innymi po strzałach Zielińskiego i Mertensa.
    Dla Napoli jest to pierwsza strata punktów w tym sezonie, ale nadal będą na czele włoskiej ekstraklasy.

90+3

90+2
    Brzydkie wejście od tyłu senegalskiego defensora, za które zostaje wpisany do notesu sędziego.

90+1
    Wrzutka z rzutu rożnego zbyt głęboko i spokojnie wyłapuje ją Handanović.

90
    Trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Świetne podanie Ghoulama do Mertensa, a ten wolejem z piątego metra starał się pokonać goalkeepera przyjezdnych. Słoweniec jest dziś jednak w znakomitej formie nie daje się pokonać z najbliższej odległości.

88
    Gagliardini fauluje Jorginho w środku pola. Wściekły Perisić nie może pogodzić się z decyzją arbitra, ponieważ goście wychodzili z kontrą.

87
    Faulowany w środku pola Zieliński. Polak wniósł zdecydowanie dużo dobrego do gry ofensywnej swojego zespołu.

86
    Po wspaniałym występie w derbach Mediolanu Mauro Icardi nie zaprezentował się dziś najlepiej. Luciano Spalletti na ostatnie minuty zastępuje niewidocznego dziś Argentyńczyka Ederem.

85
    Wpadł w pole karne Ounas. Algierczyk przewraca się po starciu z Mirandą. Kibicie na San Paolo głośno domagają się wskazania na wapno, lecz arbiter wyraźnie pokazuje, że nie ma mowy o złamaniu przepisów.

84
    Świetne uderzenie z dystansu Zielińskiego. Tylko kunszt Handnovića uratował Inter przed stratą bramki. O wielkim pechu może mówić polski rozgrywający.

82
    Odczuwa jeszcze starcie z Koulibalym Antonio Candreva, który powoli opuszcza murawę. Jego miejsce na ostatnie minuty tego pojedynku zajmie Joao Cancelo.

81
    Zbyt słabe podanie Zielińskiego do wprowadzonego przed chwilą Ounasa i ładne wyjście spod pressingu gospodarzy w wykonaniu D'Ambrosio.

80
    Niepewny dzisiejszego występu Insigne, starał się dziś ze wszystkich sił pomóc swojej drużynie w dzisiejszym meczu. Maurizio Sarri uznał, że zdrowie Włocha należy oszczędzać i w jego miejsce posłał do boju Adama Ounas pozyskanego przed sezonem z francuskiego Bordeaux.

79
    Przycisnął teraz Inter. Goście z Mediolanu nie opuszczają od kilku minut połowy rywala.

78
    Kolejna centra po ziemi w wykonaniu Candrevy. Mógł nieco lepiej zachować się w tej sytuacji Albiol, który nieatakowany wybił na rzut rożny.

77
    Niecelne uderzenie z dystansu Joao Mario.

Bartek Łojewski

Gole:

Kartki:   90+2. Koulibaly (NEA) – 66. Miranda (INM)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 13:11. Strzały niecelne: 8:7. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 0:2. Foule: 9:9.
    SSC Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan (76. Rog), Jorginho, Hamšík (C) (72. P. Zieliński) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (80. Ounas).