Chrobry – GKS T. 1:0 (koniec) | Stal M. – Olimpia G. 1:0 (koniec) | Wigry – Górnik Ł. 0:0 (koniec)
Zagłębie S. – Pogoń Sdl. 1:0 (koniec)
Stal Mielec
1:0 (1:0)
Olimpia Grudziądz
Niedziela 13.08.2017, 19:00 • Stadion MOSiR, Mielec • Fortuna 1 Liga • 3. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Czas na trzecią kolejkę Nice 1 Ligi. Zespół Stali Mielec na własnym boisku podejmie lidera tabeli po dwóch meczach – Olimpię Grudziądz.

Stal Mielec:

Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Smółkę rozpoczęła sezon ligowy od zdobycia komplet punktów. Stal pokonała spadkowicza z Ekstraklasy, Ruch Chorzów 1-0 za sprawą trafienia Łukasza Wrońskiego. Drugi mecz w Nice 1 Lidze nie należał już do udanych. Mielczanie wyjechali na trudny teren, do Tychów, gdzie podjęli tamtejszy GKS. Przez całe spotkanie Stal była cofnięta do defensywy, a ofensywnie nastawiony GKS napierał szyki obronne Mielca. Tychy zdobyły bramkę w ostatnich 10 minutach meczu, pieczętując jak się okazało zwycięstwo w tym meczu. Z kolei pomiędzy 2 a 3 kolejką ligi, Stal zagrała także mecz w Pucharze Polski. Obyło się bez niespodzianek. Faworyzowany Piast Gliwice pewnie pokonał Stal 2-0. Choć ambicji i woli walki graczom Smółki odmówić nie wolno.

Olimpia Grudziądz:

Niedzielni goście także rozpoczęli sezon od wygranej. Trzy punkty wpadły na ich konto dzięki zwycięstwu 1-0 z Zagłębiem Sosnowiec. I to na ich stadionie! Gola na wagę kompletu oczek zdobył w 84. minucie meczu Marcin Woźniak. Druga kolejka to kolejne zwycięstwo Olimpii Grudziądz. Zespół Tomasza Asenkyego pewnie ograł Wigry Suwałki. Wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, kiedy to w przeciągu 5 minut Olimpia strzeliła dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Ville Samikivi i Miha Goropevsek. Swego rodzaju przewagą Grudziądza nad Stalą jest także dłuższy odpoczynek. Olimpia bowiem nie grała meczu w Pucharze Polski, gdyż nie awansował do 1/16 rozgrywek.
    Stal Mielec rozpoczęła sezon nie bez problemów. Teraz chcą udowodnić swoją dobrą dyspozycję.

Zwycięstwo nad Wigrami 2-0 pokazało, że Olimpia Grudziądz jest bardzo mocna na starcie rozgrywek.

Warto wspomnieć jeszcze o ubiegłosezonowych pojedynkach między oboma klubami. W pierwszym meczu zeszłego sezonu między Stalą a Olimpią padł wynik 3-1 na korzyść dla Olimpii. Na wiosnę Stal zrewanżowała się rywalom i wygrała u siebie 1-0. Jak będzie tym razem?

Początek meczu już od 19! Relacja prosto ze stadionu w Mielcu!

Skład wyjściowy:

Stal Mielec: Majecki – Leandro, Kiercz, Granchov, M. Gancarczyk – Marciniec, W. Gancarczyk, Getinger, Cholewiak – Djermanović, Wroński

Rezerwowi: Libera, Przystalski, Swędrowski, Lech, Górka, Banaszewski, Tsvetanov

Olimpia Grudziądz: Małecki – Goropevsek, Michalik, Kurowski, Kaczmarek, Janicki, Feruga, Zitko, Ciechanowski, Salmikivi, Woźniak

Rezerwowi: Królczyk, Wolski, Koval, Bancessi, Wawszczyk , Wełna, Poręba

Sędziowie: Tomasz Wajda – Sławomir Kowalewski, Piotr Szypuła – Jakub Krajewski.
    Na stadionie w Mielcu właśnie trwa rozgrzewka.

Olimpia Grudziądz po dwóch meczach na zero z tyłu. Czy Stal dziś zakończy dobrą passę gości?

1
    Mecz się właśnie rozpoczął.

1
    Zaczęła Olimpia i to ona rozgrywa piłkę na połowie Stali Mielec.

2
    Robert Janicki na lewym skrzydle wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

3
    Główkował Miha Goropevsek, ale piłka minęła bramkę Radosława Majeckiego.

4
    Stal Mielec zacznie od narożnika boiska. Po wrzutce Waldemara Gancarczyka to Damian Michalik był ostatnim graczem, który dotknął piłki.

4
    Strzał głową Mateusza Cholewiaka po dośrodkowaniu nad poprzeczką!

5
    Przy piłce Stal. Leandro nie przedarł się lewą stroną, ale mielczanie wciąż próbują.

6
    Drugi w krótkim odstępie czasu faul Goropevseka. Sędzia upomina stopera Olimpii Grudziądz.

7
    Djermanović bliski odbioru w środku pola. Kamil Kurowski zachował zimn krew i nie dał sobie odebrać futbolówki.

8
    Matic Zitko przerywa wyjście Stali z własnej połowy wybiciem piłki w aut.

9
    Ładna akcja Stali Mielec! Odbiór Djermanovicia,Waldemar Gancarczyk wypatruje Cholewiaka, który oddaje płaski strzał z 16 metra. Wojciech Małecki z interwencją!

10
    Pierwsze 10 minut na korzyść gospodarzy. Tymczasem w walce o górną piłkę Ville Salmikivi fauluje Leandro.

11
    Trzeci już faul w tym meczu Mihy Goropevseka. Zatrzymał Dejana Djermanovicia.

12
    Akcja prawym skrzydłem Łukasza Wrońskiego. Prostopadłe podanie do nadbiegającego Mateusza Gancarczyka okazało się jednak za mocne i od bramki wznowi golkiper Olimpii Wojciech Małecki.

13
    Janicki wstrzeliwuje piłkę w pole karne Stali. Tam dobrze ustawiony Leandro zażegnuje niebezpieczeństwo.

14
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki DEJAN DJERMANOVIĆ. Zamieszanie w polu karnym gości, piłka znalazła się pod nogami Djermanovicia, który z dość ostrego kąta, z lewej strony pola karnego zdecydował się na strzał! Piłka po rękach zdezorientowanego Małeckiego wpada do siatki!

16
    Stal Mielec w natarciu. Miha Goropevsek z ważną interwencją obronną zatrzymującą Cholewiaka.

17
    Olimpia Grudziądz tym samym dwie minuty temu dopiero pierwszy raz w sezonie straciła gola.

18
    Dłuższą akcję Stali zatrzymuje Marcin Woźniak. Mielczanie szybko odzyskują posiadanie.

19
    Faul Waldemara Gancarczyka na Kamilu Kurowskim na połowie gości.

20
    Czysty odbiór Getingera na Danielu Ferudze. Stal Mielec konstruuje kolejną akcję. Sędzia odgwizdał faul na Wrońskim. Rzut wolny i upomnienie dla Woźniaka.

21
    Za głębokie dośrodkowanie Krystiana Getingera z rzutu wolnego. Piłka w rękach Małeckiego.

22
    Imponujący rajd Damiana Michalika. Akcje Olimpia zakończyła groźnym dośrodkowaniem Damiana Ciechanowskiego. Groźnym, bo niewiele brakło by piłka trafiła w światło bramki.

23
    Piotr Marciniec przypadkowo kopnął Daniela Ferugę w okolice twarzy. Piłka dla Olimpii.

24
    Kolejny faul w środku pola na graczu gości. Ucierpiał Robert Janicki.

25
    Angel Granchov asekuruje piłkę i nie daje do niej dopaść Ciechanowskiego, dzięki czemu od bramki grę wznowi Radosław Majecki.

26
    Nieudana akcja dwójkowa Leandro i Djermanovicia na lewej flance. Piłka wyszła na aut po zagraniu tego drugiego.

27
    Mogło być 2-0! Niezłą wrzutką popisał się Mateusz Gancarczyk. Do strzału doszedł Mateusz Cholewiak, ale jego "główka" minęła prawy słupek bramki Wojciecha Małeckiego.

28
    Olimpia szuka dalekim zagrań w kierunku napastnika. Ville Salmikivi póki co przegrywa walkę o górne piłki głownie z Krzysztofem Kierczem.

30
    Dwie żółte kartki dla graczy gości. Najpierw za faul ukarany został Matic Zitko, a chwilę później sędzia w ten sam sposób zareagował na dyskusje Daniela Ferugi.

31
    Getinger szykuje się do dośrodkowania.

32
    Które zupełnie mu nie wyszło. Piłka wyleciała daleko ponad poprzeczką.

33
    Poważna kontuzja na boisku. Obym się mylił. Piłkarze wołają medyków. Leży na murawie zarówno zawodnik Stali, jak i Olimpii.

34
    Łukasz Wroński już się podniósł.

34
    Podniósł się także drugi poszkodowany, Matic Zitko. To on faulował i ogląda drugą żółta kartkę. Olimpia będzie grała w osłabieniu.

35
    Karetka na boisku. to chyba Zitko wciąż potrzebuje pomocy medycznej.

37
    Wracamy do gry.

38
    Olimpia będzie miała rzut rożny. Tymczasem zmian w Olimpii. Tomasz Wełna w miejsce Damiana Ciechanowskiego.

39
    Krystian Getinger wybija futbolówkę z własnego pola karnego po strąceniu jej przez Woźniaka.

40
    Waldemar Gancarczyk zatrzymuje Kurowskiego. Kolejny korner dla Olimpii.

41
    Przyjezdni naciskają Stal pod koniec pierwszej połowy pomimo gry w dziesiątkę. Rzut rożny po wybiciu piłki przez Mateusza Gancarczyka.

42
    Walczył o piłkę Goropevsek. Będzie kolejny korner.

42
    Strzał głową Tomasza Wełny po dośrodkowaniu Ferugi ląduje nad poprzeczką!

43
    Matic Zitko juz spaceruje w kierunku szatni. Całe szczęście wygląda na to, że nic poważnego się nie stało jego zdrowiu. Na boisku już jednak nie wróci. Otrzymał bowiem czerwoną kartkę.

44
    Cholewiak starał się odebrać straconą przez Wrońskiego piłkę Faulował przy tym jednak Kamila Kurowskiego.

45
    Spóźnione wejście wślizgiem Leandro. Ucierpiał Robert Janicki, a Brazylijczyk ogląda żółty kartonik.

45+1
    Kolejna przerwa w grze. Tomasz Wajda przedłużył pierwszą połowę o co najmniej pięć minut.

45+2
    Robert Janicki nie jest w stanie wrócić do gry. W miejsce kontuzjowanego zawodnika na boisku pojawia się Maciej Wolski.

45+3
    Michalik i Kurowski próbują przedrzeć się prawym skrzydłem.

45+4
    Strzał Kamila Kurowskiego z dalszej odległości nie trafia w bramkę.

45+5
    To musiało być 2-0! Znakomity rajd Cholewiaka! Zawodnik Stali Mielec minął dwóch albo trzech rywali, by uderzyć z okolic 12 metra. Przestrzelił.

45+6
    Pierwsza połowa skończona.

Cóż to była za połowa! Działo się wiele. Już od początku do ataku rzuciła się Stal Mielec. Próby te przedłożyły się na gol Dejana Djermanovicia w 14. minucie meczu. Stal wciąż atakowała, a Olimpia się broniła. Za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Matic Zitko. Goście z Grudziądza mimo gry w osłabieniu pod koniec pierwszej połowy atakowali i zmusili mielczan do defensywy. Olimpia w dodatku straciła także Roberta Janickiego, który zszedł z kontuzją po groźnym faulu Leandro. Czekamy z niecierpliwością na drugą odsłonę tego spotkania!

46
    Druga połowa rozpoczęta.

46
    Faul Angela Granchova, który powalił w powietrzu Woźniaka. Szansa na centrę z rzutu wolnego dla Olimpii.

47
    Dośrodkowywał Daniel Feruga, piłka wybita.

47
    Tymczasem sędzia odgwizdał faul Getingera w środku pola i ukarał go żółta kartką.

48
    Marciniec uruchomił szybkiego Cholewiaka, ale czysto zatrzymał go Goropevsek.

49
    Olimpia bliska wyrównania! Ville Salmikivi był już na szóstym metrze, ale zatrzymał go Majecki. W dodatku napastnik Olimpii gonił piłkę i nie miał szans na lepszy strzał. A na końcu jeszcze faulował mieleckiego golkipera.

50
    Szybka odpowiedź Stali! Mocny strzał Mateusza Cholewiaka nieznacznie mija bramkę Małeckiego.

51
    Nie widać po Olimpii Grudziądz, że grają w osłabieniu. Odważnie atakują na połowie rywali z Mielca.

52
    Wroński tylko w boczną siatkę z ostrego kąta pola karnego Olimpii! Jęk zawodu na trybunach.

53
    Marcin Kaczmarek wychodził na dogodną pozycje i gnał w stronę bramki Radosława Majeckiego. Zatrzymał i wypchnął go do boku boiska Mateusz Gancarczyk.

55
    Stal spokojnie rozgrywa piłkę. Dużo walki w powietrzu na boisku.

56
    Granchov odgrywa piłkę klatką piersiową do Majeckiego. Ten z lekkimi problemami pod naciskiem Salmikiviego wyłapuje ją.

57
    Ostatnia zmiana w Grudziądzu. W miejsce Kamila Kurowskiego na boisku zameldował się Eusebio Gomes Bancessi.

58
    Długo już wymieniają podania zawodnika Stali Mielec.

58
    Waldemar Gancarczyk dostrzegł na lewej stronie Cholewiaka, ten zszedł z piłką do środka i uderzył na dalszy słupek. Małecki paruje piłkę na bok, a tam dobija ją w boczną siatkę będący na ofsajdzie Łukasz Wroński! Dużo się działo w tej akcji!

59
    Nie najlepsze wybicie Granchova poprawia Kiercz i niweluje zagrożenie ze strony Villego Salmikiviego.

60
    Wojciech Małecki pod naciskiem Djermanovicia wybija futbolówkę na aut.

61
    Damian Michalik skutecznie przerywa podanie Piotra Marcińca do Wrońskiego. Mogło być groźnie.

62
    Gomes Bancessi zatrzymuje Wrońskiego i kończy akcję Stali Mielec.

63
    Błąd w wybiciu piłki Radosława Majeckiego. Za bardzo wyrzucił do podaniem do boku Angel Granchov.

64
    Boisko opuszcza powracający po urazie Krystian Getinger. Zastąpi go Arkadiusz Górka.

65
    Wstrzelenie piłki przez Waldemara Gancarczyka w okolice bramki Olimpii nie zaskoczyło Małeckiego.

66
    Piłka w polu karnym Stali. Granchov czujny na pozycji.

67
    Dośrodkowanie Leandro o faul w ataku Łukasza Wrońskiego na Marcinie Woźniaku.

68
    Maksymilian Banaszewski w miejsce Łukasza Wrońskiego. Tu druga zmiana w Stali Mielec.

69
    Ładnie akcję gości rozprowadził Maciej Wolski. Dośrodkowywał za to Kaczmarek. Wybicie Leandro spowodowało, że Olimpia miała rzut rożny. Piłę po jego wykonaniu wyłapał Radosław Majecki.

70
    Stal szuka okazji do zdobycia drugiej bramki, która uspokoiłaby grę i przybliżyła do zwycięstwa. Olimpia Grudziądz tanio skóry nie sprzedaj i sama stwarza swoje sytuacje podbramkowe.

71
    Michalik wślizgiem zatrzymuje piłkę przed nogami Leandro. Aut.

72
    Nie opanował piłki Mateusz Gancarczyk na skrzydle po podaniu Marcińca. Wiele niedokładności wdarło się w szereg Stali.

73
    Błąd Arkadiusza Gorki i akcja Stali spaliła na panewce.

74
    Miha Goropevsek zatrzymuje faulem kontrę Stali Mielec. Kartka! Poszkodowany został Banaszewski, ale szybko podniósł się z murawy.

75
    Mielczanie szybkimi podaniami przedostali się w pole karne Olimpii Grudziądz, ale obrona gości spisała się wzorowo.

76
    Powrót Mateusza Cholewiaka, który wybił futbolówkę sprzed nóg Marcina Woźniaka.

77
    Olimpia z rzutem rożnym. Feruga zagrywa w pole karne, ale mielczanie ekspediują piłkę jak najdalej.

78
    Krzysztof Kiercz wyłuskał piłkę spod nóg Daniela Ferugi, który ustawiał sobie piłkę do strzału sprzed pola karnego.

78
    Faul Macieja Wolskiego na Piotrze Marcińcu. Kolejna już żółta kartka dla piłkarza Olimpii Grudziądz.

79
    To właśnie Piotr Marciniec właśnie opuścił pole gry. Zastąpił go Momchil Tsvetanov.

79
    Strzał Waldemara Gancarczyka z rzutu wolnego mija bramkę Wojciecha Małeckiego.

80
    Pewny chwyt Majeckiego po centrze Marcina Kaczmarka.

81
    Tomasz Wełma zdecydował się na długie podanie do Salmikiviego. Pewny Kiercz na tyłach.

82
    Kartka dla Dejana Djermanovicia. Wcześniej Mateusz Cholewiak oddał celny strzał na bramkę Małeckiego.

83
    Arkadiusz Górka blokuje strzał Mihy Goropevseka.

83
    Stuprocentowa szansa dla Stali Mielec zmarnowana! Błąd obrońcy Olimpii i na 5. metrze piłka czekała już na strzał. Djermanović i Tsvetanov wzajemnie sobie przeszkodzili i któryś z nich fatalnie spudłował!

84
    Momchil Tsvetanov zablokowany. Rzut rożny dla Stali Mielec.

85
    Małecki wybija piłkę i Olimpia ruszyła z szybkim atakiem.

86
    Mateusz Cholewiak fauluje Ferugę na 25. metrze od bramki Radosława Majeckiego.

87
    Uderzenie Daniela Ferugi bardzo niecelne.

88
    Marcin Woźniak wrzuca piłkę na 16 metr z głębi pola. Tam wybija ją "szczupakiem" Angel Granchov, będąc do tego faulowanym.

89
    Wolski powalczył w pojedynków rezerwowych z Banaszewskim i zatrzymał skrzydłowego Stali.

90
    Strzał Mateusza Cholewiaka zablokowany!

90
    Bardzo groźnie w polu karnym Stali! Kaczmarek bliski strzału, ale Granchov wybił futbolówkę na rzut rożny.

90+1
    Małe zamieszanie w polu karnym wyjaśnia swoją interwencją Majecki. Sędzia przedłużył mecz o 3 minuty.

90+2
    Nieudana kontra Stali. Szybka odpowiedź Olimpii, ale równie szybka strata w szeregach gości.

90+3

Stal Mielec zgarnia trzy punkty. W drugiej połowie wynik z pierwszej nie uległ zmianie. Mielczanie nie wykorzystali gry w przewadze i stworzonych sytuacji nie zamienili na drugą bramkę. Miała je także Olimpia Grudziądz, która niejednokrotnie stwarzała zagrożenie pod bramką Radosława Majeckiego. Strzelcem jedynego gola w tym meczu jest Dejan Djermanović. To drugie zwycięstwo Stali Mielec w tym sezonie ligowym. Olimpia Grudziądz nie powiększa zdobyczy punktowej i wciąż ma na koniec sześć "oczek". Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! (20:58:01)