Chrobry – GKS T. 1:0 (koniec) | Stal M. – Olimpia G. 1:0 (koniec) | Wigry – Górnik Ł. 0:0 (koniec)
Zagłębie S. – Pogoń Sdl. 1:0 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
1:0 (1:0)
Pogoń Siedlce
Niedziela 13.08.2017, 20:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 3. runda

Strzały na bramkę: 2:2. Strzały niecelne: 8:7. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 4:2. Faule: 13:7. (21:56:20)

90+4

90+4
    Strzał Kitano zablokowany przez obrońcę Zagłębia. Kontra Nowaka przerwana gwizdkiem arbitra. Koniec meczu.

90+3
    Pogoń fatalnie rozegrała chyba ostatnią już akcję. Od bramki zacznie Kudła.

90+2
    Bardzo niedokładne rozegranie przez zawodnika Pogoni. Zagłębie wywalcza aut na połowie rywala.

90+1
    Sędzia dolicza 3. minuty.

90
    Nowak wywalczył rzut rożny. Sosnowiczanie nie zapędzają się już pod bramkę rywala. Teraz Nowak wywalczył aut, a chwilę później kolejnego cornera. Mądra gra na czas w wykonaniu kapitana Zagłębia.

89
    Udany odbiór Jędrycha, który uruchomił "świeżego" Mularczyka. Wychowanek Zagłębia postraszył rywala i wywalczył aut.

88
    Kitano próbował szarżą wejść w pole karne rywala, ale skutecznie został powstrzymany przez defensywę Zagłębia. Chwilę później na uwolnienie wybijają Zagłębiacy.

88
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Nawotka, na boisku pojawia się Mularczyk.

87
    Pewna interwencja Kudły na linii.

86
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Polkowski, na boisku pojawia się Szrek.

85
    Łuczak miał kolejną dogodną sytuację. Doświadczony pomocnik mógł lepszym strzałem wykończyć tą akcję, z dalekiej podróży wrócili teraz piłkarze z Mazowsza.

84
    Nawotka dośrodkowywał w pole karne, ale na linii podania stanął rywal, który wybił piłkę na róg.

83
    Lewicki wywalczył aut na wysokości pola karnego rywala.

82
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Banasiak, na boisku pojawia się Najemski.

82
    Składna akcja Zagłębia zakończona niecelnym strzałem Łuczaka.

80
    Jeszcze próbują w końcówce przyjezdni, ale na razie wszystkie akcje są nie skuteczne.

79
    Ratajczak przerywa kontrę Zagłębia i wybija piłkę na aut.

78
    Ratajczak przyjął piłkę przed polem karnym Zagłębia, miał trochę miejsca, ale uderzył nad bramką Kudły.

77
    Jędrych wygrał rywalizację z rywalem i Zagłębie zacznie od autu na własnej połowie.

76
    Szybko przenosimy się pod bramkę Zagłębia. Mieliśmy kolejny róg dla Pogoni. Po dośrodkowaniu w pole karne Nowak wyjaśnia sytuację wybijając piłkę daleko od "szesnastki" Zagłębia.

74
    Ładna akcja Zagłębia zakończona dograniem na 10. metr do Banasiaka, który przerzucił piłkę nad bramkarzem. Piłka minęła jednak bramkę. A sędzia boczny wskazuje że pomocnik Zagłębia był na spalonym.

73
    Niedokładne dogranie w pole karne Ratajczaka. Piłka w rękach Kudły.

72
    Udana interwencja Cichockiego, który jeszcze zdołał nabić rywala i to Zagłębie zacznie od autu.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Nowak (Zagłębie Sosnowiec).

70
    Wyciągnął się jak struna Kudła i przeniósł strzał rywala nad bramką. Niedokładnie rozegrany róg, ale goście utrzymują się przy piłce.

69
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Wrzesiński, na boisku pojawia się Łuczak.

69
    Wrzesiński uderzył nad bramką rywala.

68
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Bajdur, na boisku pojawia się Paluchowski.
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Garyga, na boisku pojawia się Kitano.

67
    Lewicki wyszedł oko w oko z bramkarzem gości. Snajper Zagłębia miał dużo czasu i oddał strzał, jednak za mało podkręcił piłkę strzelec pierwszej bramki i piłka ostemplowała tylko słupek.

66
    Nieudane rozegranie rogu, ale sosnowiczanie dzięki pressingowi utrzymują się przy piłce. Mamy aut.

65
    Sulewski dośrodkowywał w pole karne rywala. Piłkę na aut wybija jeden z obrońców gości. Chwilę później sosnowiczanie wywalczają róg.

63
    Teraz Zagłębie próbuje odzyskać inicjatywę. Od kilku minut to sosnowiczanie są dłużej przy piłce, ale sposób rozgrywania piłki nie podoba się kibicom, którzy są bardzo wymagający.

62
    Wrzesiński faulowany na połowie rywala.

61
    Garyga uderzył z dystansu, ale obok bramki.

60
    Zagłębie prowadzi, ale kibicom nie podoba się styl jaki prezentują dzisiaj podopieczni trenera Banasika.

59
    Długie podanie w stronę Wrzesińskiego, ale nie mógł zdążyć do tej piłki zawodnik Zagłębia, zdecydowanie bliżej miał Stępinowski, który przechwytuje futbolówkę.

58
    Pogoń próbuje zagrozić bramce miejscowych, ale nieskutecznie, akcje kończą się ok. 30-35 metrów przed bramką Kudły.

56
    Odważna decyzja Jędrycha, który oddał strzał z okolic linii środkowej boiska. Uderzenie to jednak było niecelne.

55
    To mogła być akcja na wagę bramki wyrównującej. Niecelnie jednak głową z 10 metrów uderzył Zjawiński.

53
    Makowski próbował minąć rywala, ale nieudany zwód młodego pomocnika Zagłębia. Piłkę przechwycili rywale.

50
    Po rzucie rożnym piłkę przed pole karne wybijają obrońcy gości. Banasiak bez zawahania uderzył z ok. 20. metrów, ale piłka o centymetry mija bramkę rywala.

49
    Dobra sytuacja dla Zagłębia. Banasiak ruszył w stronę pola karnego rywala, wpadł już w "szesnastkę" rywala, ale niepotrzebnie szukał w polu karnym Lewickiego i na róg piłkę wybija obrońca gości.

48
    Niedokładnie rozegrany corner przez miejscowych. Goście przejęli piłkę, ale niezbyt zagrozili bramce Zagłębia, które teraz wznowi grę od autu.

47
    Sulewski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne rywala. Dobre było to podanie, ale udaną interwencją popisał się defensor z Siedlec, który wybił piłkę na róg.

46
    Drugą połowę rozpoczęli miejscowi, którzy spokojnie starają się rozegrać pierwszą akcję drugiej połowy.

46

Na murawę wracają już piłkarze obydwóch drużyn i za chwilę ruszamy.

Po pierwszej połowie w lepszych humorach mogą być piłkarze gospodarzy, którzy schodzą do szatni prowadząc 1:0. Samo spotkanie nie zachwyca, w pierwszej połowie nie mieliśmy wielu sytuacji, miejmy nadzieję, że druga połowa będzie znacznie ciekawsza.

45+3

45+2
    Bajdur wdał się w drybling z rywalem, ale po chwili stracił piłkę. Zagłębie będzie miało aut na własnej połowie.

45+1
    Zjawiński nie wykorzystał błędu defensywy Zagłębia. Sosnowiczanie odzyskują piłkę i ruszają z kontrą. Wrzesiński szukał w polu karnym Lewickiego, ale niezbyt dokładne było to podanie i piłka wraca pod nogi zawodnika gości.

45
    Pierwsza połowa zostaje przedłużona o 3. minuty. Wynika to z długiego opatrywania Kudły.

44
    Nie zdążył do podania Wichtowski, od bramki zacznie Kudła.

43
    Makowski uruchomił z przodu Udovicicia. Serb próbował dośrodkować w pole karne rywala, ale wyszedł z tego bardziej strzał, z którym radzi sobie Stępinowski.

42
    Bajdur nie zdołał utrzymać piłki w obrębie pola gry. Piłka po jego dośrodkowaniu opuściła boisko i od bramki zacznie Kudła.

41
    Wciągnęli sosnowiczanie na własną połowę rywala. Długim podaniem z własnej połowy próbował uruchomić z przodu Nawotkę jeden z defensorów, jednak za mocne było to podanie dla młodego skrzydłowego.

40
    Zagłębie po zdobyciu bramki próbuje uspokoić grę i spokojnie, powoli rozgrywa piłkę na własnej połowie.

38
    Gol dla Zagłębia!
    Dobry rajd lewą flanką w wykonaniu Udovicicia. Serb w końcowej fazie akcji dojrzał na 5. metrze SZYMONA LEWICKIEGO, który bez problemów pokonał bramkarza rywali.

36
    Bajdur dośrodkowywał z prawego skrzydła, ale źle przyjmował piłkę Tomasiewicz i dobrą interwencją na 10. metrze popisuje się Kudła, który przechwycił futbolówkę.

35
    Wrzesiński otrzymał dobre podanie z głębi pola. Występujący dzisiaj na pomocy zawodnik wpadł w pole karne rywala, ale został wypchnięty przez obrońców.

34
    Cichocki próbował prostopadłym podaniem uruchomić z przodu swoich kolegów, ale kompletnie nie zrozumieli się teraz zawodnicy w czerwonych koszulkach. Piłkę chwyta Stępinowski.

33
    Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową na róg wybija Cichocki. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkowywał Polkowski, ale Zagłębie szybko odzyskuje futbolówkę.

31
    Kolejny faul zawodnika gospodarzy, tym razem faulował Nowak. Będzie rzut wolny dla Pogoni.

30
    Długie podanie w pole karne do Udovicicia. Serb uprzedzony jednak przez rywala i będzie tylko aut dla Zagłębia.

29
    Nowak wrzucił z autu piłkę w pole karne rywala, ale faulu piłkarza Zagłębia dopatrzył się arbiter tego spotkania.

28
    Po raz drugi w tym spotkaniu na pozycji spalonego złapany piłkarz gości.

27
    Kudła wraca między słupki. Trzyma się jednak cały czas za bolące miejsce.

26
    Długo to wszystko trwa, nie wiadomo czy bramkarz Zagłębia będzie w stanie kontynuować grę.

24
    Spore zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Garyga dogrywał w pole karne Zagłębia. Na 11. metrze znajdował się Zjawiński, który nie trafił jednak czysto w piłkę. Zagłębiacy wychodzą z opresji, ale w całej tej akcji ucierpiał Kudła, który teraz jest opatrywany. Do rozgrzewki ruszył Perdijić.

23
    Zjawiński cierpiał w walce z rywalem i teraz jest opatrywany przez klubowych fizjoterapeutów.

22
    Zagłębie odzyskuje piłkę, na spalonym był jeden z piłkarzy Pogoni. Gubią się jednak Zagłębiacy i niedokładnie podają piłkę na swojej połowie. Goście będą mieli aut.

21
    Teraz swoją szansę mieli miejscowi, ale niedokładnie podawał w polu karnym rywala Nowak.

20
    Zagłębiacy wybijają piłkę po rzucie rożnym przed swoje pole karne. Do piłki dopada jeden z graczy Pogoni, który oddał strzał bez przyjęcia. Piłka zdecydowanie mija bramkę Kudły.

19
    Bajdur wpadł w pole karne rywala. Skrzydłowy gości dojrzał Polkowskiego, który zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na róg.

18
    Niedokładnie rozegrany ten corner. Przenosimy się na połowę Pogoni, która jednak nadal utrzymuje się przy piłce i wznowi grę od autu.

17
    Zjawiński uderzył z dystansu, piłka po jego uderzeniu o centymetry mija słupek Kudły. Piłka odbiła się po drodze od zawodnika Zagłębia i będzie róg.

16
    Drugi raz w tym spotkaniu na spalonym złapany został zawodnik Zagłębia.

14
    Sulewski przerywa akcję rywala, jednak jak się okazało tylko na chwilę. Po chwili jednak przyjezdni oddają strzał z dystansu. Piłka po tym uderzeniu zmierzała na rzut rożny, ale Kudła zdołał uratować piłkę przed opuszczeniem boiska.

14
    Cichocki sfaulowany w środku pola przez Wichtowskiego.

13
    Banasiak fauluje rywala w środkowej strefie boiska.

12
    Za wysokie dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Sulewskiego . Bez problemów z tym podaniem radzi sobie Stępinowski. Po chwili bramkarz gości myli się jednak i po jego wykopie od autu zacznie grę Zagłębie.

10
    Nowak zapobiegł kontrze faulując rywala ok. 30 metrów od bramki Stępinowskiego.

9
    Zagłębie wywalczyło aut na wysokości pola karnego Pogoni. Niezbyt dobrze został rozegrany ten rzut z autu i piłkę po chwili odzyskuje Pogoń.

8
    Błąd przy rozegraniu piłki popełnił przed chwilą Cichocki, który podał wprost pod nogi zawodnika gości. Jednak natychmiastowo naprawił swój błąd odbierając piłkę rywalowi.

6
    Dobre podanie w pole karne do wychodzącego na pozycję Wichtowskiego. Zawodnika gości uprzedza jednak Udovicić, który swoją interwencją wybija piłkę na róg. Źle rozegrali ten stały fragment gry zawodnicy Pogoni i kontrę mieli miejscowi.

4
    Gra przeniosła się pod bramkę przyjezdnych. Po dużym zamieszaniu piłka przeleciała nad bramką Stępinowskiego, który wznowi grę od własnej bramki.

3
    Błąd obrońców Zagłębia, ale myli się również piłkarz gości, który na linii pola karnego faulował rywala. Od rzutu wolnego pod swoim polem karnym zaczną sosnowiczanie.

2
    Pierwsza groźna akcja w tym spotkaniu. W pole karne Zagłębia wpadł Zjawiński, jednak po jego uderzeniu z ostrego kąta z głęboką ulgą może odetchnąć Kudła. Gra zostanie wznowiona z 5. metru.

1
    Spotkanie rozpoczęli przyjezdni. Polkowski dalekim podaniem próbował uruchomić z przodu, któregoś ze swoich kolegów, ale bezskutecznie. Piłka w rękach Kudły.

1

Na zieloną murawę wyszli w tej chwili zawodnicy obydwóch drużyn i już za parę chwil rozpocznie się to spotkanie.

Kapitanem Pogoni, która zagra dzisiaj w strojach biało-niebieskich jest Mateusz Żytko, natomiast w drużynie Zagłębia rolę tą spełniać będzie Tomasz Nowak. Zagłębia zagra dzisiaj w strojach czerwono-białych.

Po trzy zmiany dokonali trenerzy obydwóch drużyn w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania. W drużynie gości w pierwszej jedenastce nie widzimy dzisiaj: Paluchowskiego oraz Szreka, którzy zasiedli na ławce rezerwowych oraz Chyły, którego nie ma w meczowej kadrze. W dniu dzisiejszym w pierwszym składzie Zagłębia nie zobaczymy z kolei Najemskiego oraz Łuczaka, którzy rozpoczną spotkanie na ławce. W ich miejsce zagrają Sulewski oraz Cichocki. W miejsce kontuzjowanego Milewskiego zobaczymy natomiast Makowskiego.

Skład wyjściowy:

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Sulewski, Jędrych, Cichocki, Udovicić – Makowski, Nowak – Wrzesiński, Banasiak, Nawotka – Lewicki.

Rezerwowi: Perdijić, Mularczyk, Mozler, Najemski, Krzykowski, Cristovao, Łuczak.

Pogoń Siedlce: Stępinowski – Ratajczak, Garyga, Zjawiński, Tomasiewicz, Bajdur, Żytko, Wichtowski, Jegliński, Czarnecki, Polkowski.

Rezerwowi: Misztal, Małachowski, Kitano, Mroziński, Szrek, Paluchowski.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin – Michał Pierściński, Piotr Szubielski.

Dobry Wieczór Państwu! Witamy gorąco ze stadionu "Ludowego" w Sosnowcu. W niedzielny pojedynek Zagłębia z Pogonią zamknie nam trzecią serię gier na zapleczu ekstraklasy. Trzecia kolejka rozpoczęła się w piątek, w tym dniu odbyły się dwa spotkania. W Olsztynie tamtejszy Stomil odprawił z kwitkiem Podbeskidzie (3:1), natomiast GKS niespodziewanie uległ w Katowicach Puszczy Niepołomice (1:2). W dniu wczorajszym odbyły się trzy spotkania. W Opolu Odra przegrała 2:4 z Miedzią, Raków uległ u siebie Chojniczance 0:1, natomiast Bytovia wygrała u siebie z Ruchem 2:1. W dniu dzisiejszym oprócz meczu Zagłębia z Pogonią odbywają się trzy spotkania. W zakończonym już meczu Chrobry wygrał z GKS-em Tychy 1:0, do przerwy Stal prowadzi z Olimpią 1:0. W tym momencie rozpoczyna się z kolei mecz Wigier Suwałki z Górnikiem Łęczna.

Do tej pory obydwie drużyny spotykały się ze sobą czterokrotnie. Dotychczasowe potyczki lepiej wspominają sosnowiczanie, którzy trzykrotnie zwyciężali, a tylko raz schodzili z boiska jako pokonani.

W drużynie z Siedlec również możemy znaleźć twarze znane w Sosnowcu. W przeszłości przy Kresowej występowali Michał Bajdur oraz Adrian Paluchowski.

Dla trenera Zagłębia będzie to dość wyjątkowy mecz, bowiem zmierzy się ze swoją było drużyną. Co ciekawe to właśnie po meczu z Pogonią Siedlce w ubiegłym sezonie pracę stracił poprzednik Dariusza Banasika – Piotr Mandrysz. Z Siedlec do Sosnowca przed tym sezonem przyszli Arkadiusz Jędrych, Konrad Wrzesiński. W poprzednim sezonie w Pogoni występował również Rafał Makowski, który przybył do Sosnowca z Legii na zasadzie wypożyczenia.

Przed tą kolejką wyżej w tabeli znajdują się niedzielni goście. Pogoń w dwóch meczach zgromadziła 3. punkty, które przed trzecią kolejką oznaczają 9. pozycję w ligowej stawce. Zagłębie z zerowym dorobkiem punktowym znajduje się na odległym 15. miejscu.

Zagłębie udanie rozpoczęło sezon 2017/2018 wygrywając w I rundzie pucharu Polski z Chełmianką 3:0. Zdecydowanie gorzej sosnowiczanie prezentowali się w pozostałych trzech meczach. W pierwszej kolejce ligowych zmagań podopieczni Dariusza Banasika przegrali na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 0:1. W drugiej kolejce Zagłębiacy również nie zwiększyli swojego dorobku punktowego i przegrali 1:2 w Łęcznej. Słabą dyspozycję Zagłębie potwierdziło w pucharowej potyczce z Koroną Kielce. Sosnowiczanie po 120 minutach przegrali z drużyną z ekstraklasy 2:1.

Piłkarze Pogoni nieudanie rozpoczęli sezon 2017/2018, bowiem w pierwszym oficjalnym meczu tego sezonu ulegli po dogrywce niżej notowanej Wiśle Puławy, tym samym siedlczanie odpadli z tegorocznej edycji pucharu Polski. Pogoń lepiej wypadła w kolejnym meczu i udanie weszli w ligowe rozgrywki wygrywając niespodziewanie w Katowicach z GKS-em 2:1. W drugiej kolejce podopiecznym Adama Łopatko nie poszło już tak dobrze i ulegli Odrze Opole 2:1.

Przed nami trzecia kolejka I ligi piłkarskiej. W niedzielę do Sosnowca przyjadą piłkarze Pogoni Siedlce. Pierwszy gwizdek arbitra na stadionie Ludowym rozbrzmi o godzinie 20:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Damian Apostolski

Gole: 38. Lewicki

Kartki:   71. Nowak (SOS)

Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 8:7. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 4:2. Foule: 13:7.
    Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Sulewski, Jędrych, Cichocki, Udovicić – Makowski, Nowak – Wrzesiński (69. Łuczak), Banasiak (82. Najemski), Nawotka (88. Mularczyk) – Lewicki.

Zmiany: Perdijić, Mularczyk, Mozler, Najemski, Krzykowski, Cristovao, Łuczak.

Pogoń Siedlce: Stępinowski – Ratajczak, Garyga (68. Kitano), Zjawiński, Tomasiewicz, Bajdur (68. Paluchowski), Żytko, Wichtowski, Jegliński, Czarnecki, Polkowski (86. Szrek).

Zmiany: Misztal, Małachowski, Kitano, Mroziński, Szrek, Paluchowski.

Sędziowie: Zbigniew Dobrynin – Michał Pierściński, Piotr Szubielski