Cagliari – AC Milan 2:1 (koniec) | AS Roma – Genoa 3:2 (koniec) | Sampdoria – Napoli 2:4 (koniec)
US Palermo – Empoli 2:1 (koniec) | Crotone – Lazio 3:1 (koniec) | Fiorentina – Pescara 2:2 (koniec)
Torino – Sassuolo 5:3 (koniec) | Inter – Udinese 5:2 (koniec)
UC Sampdoria
2:4 (0:2)
SSC Napoli
Niedziela 28.05.2017, 18:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A • Runda 38

To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Jarosław Butowt! (20:13:43)
    Znakomite zawody oglądaliśmy dziś w Genui!

Faule: 9:8.

SSC Napoli trzecią drużyną włoskiej Serie A w sezonie 2016/2017! Zawodnicy z Neapolu swoją część zadania wykonali bezbłędnie, jednak rywalizująca z nimi o wicemistrzostwo AS Roma również wygrała swoje starcie i to ona kończy rozgrywki na drugiej lokacie.

90+3

90+2
    Nieporozumienie w ofensywie Napoli i futbolówkę przechwytuje Puggioni.

90+1
    Dwie minuty dłużej potrwa ten pojedynek.
    90. Ricky Álvarez (SMD) - 2:4

90
    Gol dla Sampdorii!

Honorowe trafienie gospodarzy! Składna akcja miejscowych zakończona precyzyjnym uderzeniem RICKY'EGO ALVAREZA!

Mamy również wieści z Rzymu, gdzie AS Romie udało się ponownie wyjść na prowadzenie! Napoli zepchnięte na trzecią lokatę!

89
    Koulibaly nie zdołał przejąć futbolówki na połowie rywali i z kontratakiem ruszają zawodnicy Sampdorii.

87
    Reina skutecznie sparował piłkę na rzut rożny po mocnym uderzenie Schicka z dystansu.

85
    Niecelne uderzenie na bramkę Sampdorii. Do końca regulaminowego czasu gry pozostało pięć minut. Na ten moment to Napoli jest wicemistrzem Włoch!

84
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Marek Hamšík, na boisku pojawia się Emanuele Giaccherini.

82
    Mertens sygnalizował zagranie ręką jednego z zawodników Sampdorii w polu karnym, jednak arbiter nie podzielił jego zdania. Gramy dalej!

81
    Szanują piłkę przyjezdni. Gracze Napoli długo wymieniają podania w środkowym sektorze boiska, nie dając rywalom szans na przechwyt.

79
    Tymczasem AS Roma traci prowadzenie! Genoa na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem doprowadza do wyrównania!

78
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez zawodników drużyny przyjezdnych z piątego metra grę wznowi Puggioni.

77
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Édgar Barreto, na boisku pojawia się Ricky Álvarez.

Gole: 50. Quagliarella, 90. Álvarez – 36. D. Mertens, 42. L. Insigne, 49. Hamšík, 65. Callejón

Kartki:   53. Škriniar (SMD)

Strzały celne: 2:7. Strzały niecelne: 4:8. Rzuty rożne: 5:10. Spalone: 4:4. Foule: 9:8.
    UC Sampdoria: Puggioni – Bereszyński, Silvestre, Škriniar, Regini (C) – É. Barreto (77. Álvarez), Torreira (66. Palombo), Linetty – Fernandes (53. Praet) – Quagliarella, Schick.
    Zmiany: Krapikas, Hutvánger – Šimić, Dodô, Álvarez, Palombo, Praet, Cigarini, Djuričić, Budimir.

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński (67. Rog), Jorginho (71. Diawara), Hamšík (C) (84. Giaccherini) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
    Zmiany: Rafael, Sepe – Strinić, Giaccherini, Ch. Maggio, Leandrinho, Zerbin, Rog, Albiol, Diawara, Tonelli, Milik.

Sędziowie: Luca Banti