Odra O. – Błękitni 3:2 (koniec) | Raków – Kotwica 0:0 (koniec) | Stal S. W. – Legionovia 1:1 (koniec)
Gryf – ROW Rybnik 1:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Siarka T. 3:0 (koniec) | Warta – Radomiak 1:1 (koniec)
Olimpia E. – Puszcza 1:3 (koniec)
Odra Opole
3:2 (2:0)
Błękitni Stargard
Sobota 13.05.2017, 16:00 • Stadion Miejski, Opole • 2. Liga • 30. kolejka

To już wszystko z Opola. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfach! Spokojnego wieczoru. (18:00:44)
    Świętowanie na Stadionie Miejskim rozpoczęte! Odra po 8 latach wraca do I ligi.

Ostatni gwizdek sędziego i potężny wybuch radości w Opolu! Odra wygrywa dziewiętnasty mecz w tym sezonie i tym samym przypieczętowuje awans do zaplecza Ekstraklasy! Za nami naprawdę świetne widowisko, które spokojnie mogłoby być kandydatem to spotkania kolejki w najwyższej klasie rozgrywkowej. Opolanie prowadzili już 3:0 i wydawało się, że wszystko zostało już rozstrzygnięte. Błękitni jednak nie odpuścili. Dwa dość szybkie gole sprawiły, że emocje w Opolu były do samego końca, a to jest przecież najważniejsze.

90+7

90+6
    Wywalczyli rzut wolny na połowie przeciwnika miejscowi i wygląda na to, że tu już się nic nie wydarzy. Krótkie rozegranie opolan, a kibice na trybunach już rozpoczęli fetę!

90+5
    Schodzi z boiska chyba najlepszy dziś zawodnik – Marek Gancarczyk. Nie spieszy się z wejściem na murawę Sobczyński.

90+4
    Centra ze stałego fragmentu gry w wykonaniu Czapłygina. Futbolówka posłana na piąty metr. Tam znów bardzo skutecznie oddala niebezpieczeństwo Bodzioch.

90+3
    Kartka dla Gutowskiego, który brzydkim faulem dwoma nogami powala rywala na jego połowie. Sędzia nie ma wątpliwości i natychmiast sięga do kieszeni.

90+2
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Gutowskiego. Piłka spada na bliższy słupek, a tam ofiarnie wybija Kowalski. W natarciu piłkarze Kapuścińskiego.

90+1
    Ścigają się teraz ze sobą Bodzioch i Gutowski. Ostatecznie wygrywa to starcie zawodnik przyjezdnych, lecz będzie korner dla piłkarzy ze Stargardu.

90
    Aż sześć minut dorzuca sędziego tego meczu.

89
    Wrzutka z prawego narożnika boiska. Piłka spada na pole karne, gdzie mamy potężne zamieszanie. Nie udaje się żadnemu z graczy Furlepy wepchnąć futbolówki do pustej bramki!

88
    Powinien przypieczętować zwycięstwo miejscowych Wodecki! Dośrodkowanie z lewej strony boiska, a na dalszym słupku uderza "szczupakiem" piłkarz opolan. Słupek ratuje Błękitnych!

87
    Przerwana gra przez sędziego. Jak się okazuje ma rozerwaną koszulkę Marek Gancarczyk. Arbiter nakazuje doświadczonemu graczowi Odry wymianę górnej części garderoby.

86
    "Żółtko" dla zawodnika Odry. Pracował na tę karę piłkarz miejscowych, jednak wydaje się, że w tej sytuacji można było pokusić się o wstrzymanie tej decyzji.

85
    Kolejna zmiana w wykonaniu trenera Kapuścińskiego. Na ostatnie parę minut wbiega Włóka. Na ławce rezerwowych usiądzie z kolei Więcek.

84
    Piłka zagrana na prawą stronę od Niemczyka. Schodzi do środka boiska Peroński. Mamy miękką centrę na dalszy słupek – bardzo nieudana próba zawodnika "Kolejarzy".

83
    Przesadził teraz z finezją Niemczyk. Ładny zwód na dwóch przeciwnikach w środku boiska. Próba "siatki" na Więcku była już jednak mocno nieudana.

82
    Wydawało się, że faulował Szymusik na własnej połowie Skrzypczaka. Sędzia nie ma jednak zamiaru przerywać gry. Mają o to pretensje zawodnicy Odry.