GKS K. – Sandecja 0:1 (koniec) | Miedź – Zagłębie S. 2:1 (koniec) | Chrobry – Olimpia G. 1:3 (koniec)
Znicz – Pogoń Sdl. 2:1 (koniec)
GKS Katowice
0:1 (0:0)
Sandecja Nowy Sącz
Piątek 12.05.2017, 17:45 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • 30. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:42:39)

Sandecja Nowy Sącz zwyciężyła 1:0 w Katowicach, zrewanżowała się gospodarzom za porażkę w rundzie jesiennej i bardzo mocno przybliżyła się do Lotto Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów zdobył w sytuacji sam na sam obrońca Piter-Bucko. Bardzo dobrze spisała się w drugiej połowie drużyna Mroczkowskiego. Pierwsza była jeszcze momentami jałowa, wyrównana, ale w drugiej był fragment, w którym Bianconeri niemal wyłącznie atakowali. Efektem tych szarż było trafienie Słowaka!

90+3

90+2
    Trochim zastawił piłkę blisko chorągiewki boiska i sprowokował przeciwnika do faulu.

90+1
    Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

90+1
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Wdowiak, na boisku pojawia się Gałecki.

89
    Żółtym kartonikiem tuż przed końcem regulaminowego czasu upomniany Czerwiński.

88
    Kontratak zakończony płaskim strzałem Trafforda. Pomocnik Sandecji ominął Sebastiana Nowaka, ale jednocześnie jego bramkę.

87
    Sandecja instynktownie cofa się na własną połowę i będzie chronić skromne prowadzenie. Niewiele już czasu pozostało do ostatniego gwizdka. Trener Mroczkowski może jeszcze wprowadzić jednego zmiennika.

85
    Kolejny stały fragment dla GKS Katowice. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego prześlizgnęła się po głowie Kamińskiego. Był blisko oddania strzału czołowy stoper Nice I ligi.

83
    Strzał Czerwińskiego metr obok bramki Radlińskiego. Bramkarz Sandecji tylko odprowadził piłkę wzrokiem po próbie z rzutu wolnego.

82
    Poprzeczka po strzale Kamila Jóźwiaka. Piłka ominęła wszystkich obrońców Sandecji Nowy Sącz i zmiennik postraszył Radlińskiego potężnym uderzeniem!

80
    Piłka w bramce Sandecji Nowy Sącz po rzucie rożnym, ale nie ma gola. Sędzia asystent bezbłędnie zasygnalizował spalonego Prokicia.
    Sandecja blisko zwycięstwa!

78
    Trafford z Trochimem. Nie była to najbardziej płynna akcja tego spotkania, a mimo to zakończona strzałem. Sandecja utrzymuje piłkę na połowie przeciwnika.

77
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Danek, na boisku pojawia się Trafford.