Bayern Monachium
2:3 (2:1)
Borussia Dortmund
Środa 26.04.2017, 20:45 • Allianz Arena, München • Puchar Niemiec • Półfinał

Całe spotkanie rozegrał dzisiaj Robert Lewandowski, który tym razem nie ucieszył swoich kibiców. Nasz snajper miał kilka dogodnych sytuacji, ale w żadnej z nich nie potrafił pokonać Bürkiego. W ekipie Borussii wystąpił Łukasz Piszczek, który został zmieniony w 80. minucie. To był ciężki mecz Łukasza, który miał trudne zadanie zabezpieczenia swojej defensywy, co nie zawsze się udawało. (23:15:41)
    5 meczów Bayernu bez zwycięstwa z rzędu. Takiej serii nie było od 17 lat.

Byliśmy świadkami kapitalnego widowiska w Monachium, ale mecze tych drużyn przeważnie właśnie takie są! Do przerwy widzieliśmy już 3 trafienia i wydawało się, że Bayern ma ten mecz pod kontrolą. Wtedy doszło do niesamowitych 5 minut w wykonaniu dortmundczyków, którzy pierwsze doprowadzili do wyrównania, a następnie sami objęli prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka sędziego!
    Borussia pojedzie do Berlina, gdzie w wielkim finale zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt!

Borussia Dortmund melduje się w finale Pucharu Niemiec!

90+6

90+5
    Jeszcze na murawę upada Durm, który wciąż leży na płycie boiska. Czy to gra na czas? Możliwe, ale arbiter znów doliczy te kilkanaście sekund.

90+4
    Bürki wyczerpał cierpliwość arbitra i w końcu zarobił żółtą kartkę za zwalnianie gry.

90+4
    Lewandowski wbiegał w pole karne, ale arbiter wychwycił wcześniejszą sytuację i odgwizdał faul Martineza w powietrznej walce z obrońcą! Ostatnia minuta przed nami!

90+2
    Weigl przyjął sobie futbolówkę, podbiegł z nią kilka metrów i zdecydował się na uderzenie. Niecelnie, ale kilka cennych sekund ukradzione. Bayernowi się spieszy!

90+1
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Marco Reus, na boisku pojawia się Matthias Ginter.

90
    Aż 5 minut doliczone do regulaminowego czasu gry! Przerw nie było praktycznie żadnych.

89
    Wszystkie siły Bayernu są już skierowane w okolice pola karnego przyjezdnych! Gospodarzom brakuje jednego gola aby doprowadzić do dogrywki i kolejnych 30 minut emocji! Czy to się uda?

88
    Fatalne rozegranie stałego fragmentu gry w wykonaniu gospodarzy, którzy zupełnie nie przyłożyli się do tego podania. Nikt nie przejął łatwego podania i piłka ucieka poza linię boczną boiska.
    87. Bürki-show!

87
    Ależ interwencja Bürkiego, który ratuje swój zespół przed utratą gola! To Robben oddawał uderzenie będąc sam na sam z bramkarzem, ale ponownie nic z tego nie będzie!
    Dembélé to przyszłość:

86
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Ribéry, na boisku pojawia się Costa.

Wiktor Bukowski

Gole: 28. Martinez, 41. Hummels – 19. Reus, 69. Aubameyang, 74. Dembélé

Kartki:   30. Robben (BAY), 78. Alonso (BAY) – 14. Weigl (DOR), 25. Dembélé (DOR), 90+4. Bürki (DOR)

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
    Strzały celne: 9:6. Strzały niecelne: 9:3. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 3:0. Foule: 8:12.
    Bayern Monachium: Ulreich – Lahm, Martinez, Hummels (61' Boateng), Alaba – Alonso (79' Müller), Thiago Alcântara, Ribéry (86' Costa), Vidal, Robben – Lewandowski

Zmiany: Starke, Costa, Rafinha, Boateng, Bernat, Müller, Kimmich

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek (80' Pulisic), Sokratis, Bender, Schmelzer – Weigl, Dembélé, Reus (90+1' Ginter), Guerreiro, Castro (46' Durm) – Aubameyang

Zmiany: Weidenfeller, Isak, Pulisic, Kagawa, Merino, Ginter, Durm

Sędziowie: Manuel Gräfe