Zagłębie L. – Śląsk 1:1 (koniec) | Lech P. – Ruch 3:0 (koniec) | Górnik Ł. – Wisła K. 3:1 (koniec)
Korona – Termalica 0:1 (koniec) | Arka – Wisła Pł. 1:1 (koniec) | Cracovia – Legia 1:2 (koniec)
Pogoń – Lechia 3:1 (koniec) | Piast – Jagiellonia 0:1 (koniec)
Lech Poznań
3:0 (2:0)
Ruch Chorzów
Sobota 22.04.2017, 18:00 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • 30. kolejka

Lech Poznań na zakończenie rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy pokonuje Ruch Chorzów 3:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno Surma (sam.), Jevtić oraz Gajos. Zasłużone zwycięstwo odnoszą dziś podopieczni Nenada Bjelicy. W pierwszej odsłonie Ruch walczył dzielnie i miał też swoje szanse, ale w drugich 45 minutach ekipie Fornalika wyraźnie uszło powietrze i to Lech kontrolował spotkanie. Dziękujemy za wspólne emocje! (19:59:41)

90+3

90+3
    Ostatnia minuta gry. Arak faulował w ofensywie Gajosa i spokojnie sprzed własnego pola karnego zacznie Putnocky.

90+1
    Swojej szansy poszukał Łukasz Trałka, jednak uderzył bardzo niecelnie.

90
    3 minuty doliczone przez sędziego.

89
    Miękka wrzutka Makuszewskiego i Konczkowski nieźle wycofał głową do Hrdlicki.

89
    Indywidualna akcja Makuszewskiego. Pomocnik Lecha wpadł w pole karne i padł, niczym rażony piorunem. Arbiter pozostał jednak niewzruszony. Nie było mowy o rzucie karnym.

86
    Po interwencji Wilusza z powietrza uderzał Moneta, jednak futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką.

85
    Jeszcze 5 minut regulaminowego czasu gry. W ostatnich fragmentach drugiej połowy niewiele się dzieje.

84
    Niezłe dośrodkowanie w szesnastkę Lecha, ale dobrą interwencją, jeszcze po rykoszecie od rywala popisał się Wilusz.

83
    Chorzowianie wywalczyli rzut rożny.

81
    Arak za ostro zaatakował Lasse Nielsena. Lech od rzutu wolnego sprzed własnego pola karnego.

80
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Miłosz Przybecki, na boisku pojawia się Miłosz Trojak.

79
    Ofensywny faul Trałki. Chwila wytchnienia dla defensywy podopiecznych Waldemara Fornalika.

79
    Kolejny fragment spotkania pod absolutną inicjatywą Lecha. "Kolejorz" od dłuższej chwili rozgrywa piłkę.

76
    Mihai Răduţ dość długo holował futbolówkę na 20. metrze i ostatecznie podcinką dograł do Makuszewskiego, który znalazł się na ofsajdzie.

75
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Marcin Robak, na boisku pojawia się Nicki Bille Nielsen.

74
    Teraz Ruch przyspieszył. Przybecki przegrał jednak pojedynek biegowy na prawej flance z Wiluszem.

Piotr

Gole: 7. Surma (sam.), 41. Gajos, 62. Jevtić

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 6:2. Strzały niecelne: 8:8. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 2:0. Foule: 6:2.
    Lech Poznań: Putnocký – Kędziora, L. Nielsen, Wilusz, Kostewycz – Majewski (63. Răduţ), Trałka, Jevtić, Gajos, Kownacki (70. Makuszewski) – Robak (75. Bille Nielsen).
    Zmiany: Burić – Pawłowski, Makuszewski, Răduţ, Bille Nielsen, Tetteh, Wasielewski.

Ruch Chorzów: Hrdlička – Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Oleksy – Surma, Przybecki (80. Trojak), Nowak (66. Gamakov), Urbańczyk, Moneta – Niezgoda (60. Arak).
    Zmiany: Miszczuk – Walski, Arak, Pazio, Gamakov, Trojak, E. Višņakovs.

Sędziowie: Ł. Bednarek