Borussia D. – Hamburg 3:0 (koniec) | FC Koln – Eintracht 1:0 (koniec) | Werder – Schalke 04 3:0 (koniec)
Hoffenheim – Bayern 1:0 (koniec)
TSG 1899 Hoffenheim
1:0 (1:0)
Bayern Monachium
Wtorek 04.04.2017, 20:00 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Niemiecka Bundesliga • Runda 27

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (21:58:26)
    Gospodarze pokonują Bayern Monachium:

To już koniec tej niezwykle emocjonującej rywalizacji. Byliśmy świadkami bardzo zaciętego widowiska i finalnie dość niespodziewanie TSG 1899 Hoffenheim zgarnia komplet punktów. Popularne Wieśniaki pokonują na własnym obiekcie faworyzowany Bayern Monachium. Jedyne trafienie dzisiaj było autorstwa Kramaricia. Goście zaczęli sobie stwarzać sytuacje dopiero w drugiej części meczu, ale było to zdecydowanie zbyt mało na świetnie dysponowanych gospodarzy. Robert Lewandowski dzisiaj bramki nie zdobył, ale miał zdecydowanie najwięcej okazji strzeleckich ze wszystkich graczy bawarskiego teamu.

90+4

90+3
    Jeszcze w ostatnich minutach Bawarczycy mają rzut wolny na czterdziestym metrze od bramki Oliviera Baumanna. Po dośrodkowaniu w szesnastkę znalazł pozycję strzelecką Lewandowski, ale piłka po rykoszecie mija słupek!

90+2
    Sędzia finalnie doliczył do tej rywalizacji jeszcze cztery minuty. Bayern wznowi za moment grę od rzutu wolnego z własnej połowy boiska.
    90+1.

90+1
    Kolejna wyborna okazja dla Bayernu! Mats Hummels oddaje sytuacyjne uderzenie z dziesiątego metra, ale zdołał jeszcze interweniować nogami Baumann!

90
    Nie zrozumieli się w tej sytuacji Baumann i Vogt. Finalnie jednak ten drugi wybił futbolówkę na korner. Po chwili mamy spięcie Vidala i jednego z rywali w szesnastce. Trudno ocenić czy Bayernowi należała się w tej sytuacji jedenastka.

89
    Jeden z ostatnich ataków przyjezdnego teamu. Bawarczycy nie mają jednak zbyt wielkiego pomysłu na rozegranie ofensywnej akcji.

88
    Arturo Vidal podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny, ale sędzia uznał, że przekroczył on przepisy w ofensywie.

87
    To już końcówka tej rywalizacji. Za moment możemy być świadkami niespodzianki bardzo dużego kalibru.

86
    Wyraźnie zaplątał się w dryblingu w tej sytuacji Kramarić i zmarnował on świetną okazję na kontrę trzech na trzech.

85
    To już ostatnie pięć minut tej rywalizacji. Sędzia jednak z pewnością doliczy co najmniej dodatkowe trzy minuty.

83
    Prostym zwodem teraz wywalczył sobie miejsce do dośrodkowania Ribery, ale z jego wrzutką poradził sobie Schwegler.

82
    Trwa seria dośrodkowań w pole karne miejscowego zespołu. Robert Lewandowski nie może jednak wygrać żadnego pojedynku główkowego w szesnastce.

81
    Piękny rajd wyszedł teraz Robbenowi, ale zdecydowanie zbyt długo zwlekał Holender z decyzją o oddaniu strzału i został zablokowany.

80
    Coman znalazł się w tej sytuacji na prawym skrzydle i po zejściu do środka uderzył bez zastanowienia. Piłka finalnie wychodzi na aut.

79
    Mamy spore zamieszanie w polu karnym gości. Z prawej strony boiska centruje piłkę Szalai i przed bramką nie zdołał jej opanować Kramarić.

Dawid Czempisz

Gole: 21. Kramarić

Kartki:   64. Lewandowski (BAY)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 5:8. Rzuty rożne: 7:9. Spalone: 4:1. Foule: 17:12.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Süle, Vogt, Hübner – Toljan, Demirbay (62. Schwegler), Rudy (C) (75. Terrazzino), Zuber – Kramarić, Amiri – Wagner (62. Szalai).
    Zmiany: Stolz – Bičakčić, Polanski, Schwegler, Uth, Terrazzino, Szalai.

Bayern Monachium: Ulreich – Rafinha, Javi Martínez, Hummels, Alaba (75. Bernat) – Alonso, Sanches (72. Ribéry) – Robben (C), Arturo Vidal, Coman – Lewandowski.
    Zmiany: Starke – Lahm, Bernat, Götze, Boateng, Ribéry, Kimmich.

Główny: Sasha Stegemann
    Asystenci: Christian Fischer, Sören Storks
    Techniczny: Guido Kleve