Lech P. – Górnik Ł. 0:0 (koniec) | Korona – Cracovia 3:0 (koniec) | Lechia – Legia 1:2 (koniec)
Lechia Gdańsk
1:2 (0:0)
Legia Warszawa
Niedziela 19.03.2017, 18:00 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 26. kolejka

Dziękujemy bardzo za spędzenie z nami wieczoru przy LOTTO Ekstraklasie. Mamy nadzieję, że spotkanie przysporzyło wiele emocji! Bądźcie z nami i śledźcie nas na Lajfy com (20:06:41)
    Statystyki po całym spotkaniu.

Po kapitalnym widowisku w Gdańsku to Legia Warszawa wyszarpuje z ogromnie trudnego terenu trzy punkty, które razem z "Wojskowymi" pojadą prosto do stolicy. Pierwsza połowa nie napawała nas optymizmem, ba po prostu była słaba w wykonaniu jednej jak i drugiej drużyny. Pierwszy gwizdek w drugiej odsłonie, bramka, iskra, która naprawdę rozpaliła pożar. Szybka odpowiedź ze strony Legionistów i wydawało się, że Lechia opadła totalnie z sił, ale jak feniks z popiołów odrodziła się i napierała na bramkę Arkadiusza Malarza, który swoimi paradami uratował zespół przed utratą drugiej bramki, słupek Rafała Wolskiego po kapitalnej indywidualnej akcji był momentem kulminacyjnymi, niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić, powiadał klasyk. Kontra Legii, Ofoe zagrywa w pole karne, tam fatalny błąd popełnia Maloca podając pod nogę Kucharczykowi, a ten ze spokojem pokonuje byłego kolegę z drużyny, Kuciaka. Legia jest górą w tym starciu i melduje się na fotelu wicelidera LOTTO Ekstraklasy.
    Legia wygrywa w Gdańsku!

90+4

90+3
    Mak zagrywał w pole karne, tam wybija byle dalej Pazdan, Lechia i napiera na bramkę, ale chyba to już naprawdę ostatnie sekundy.

90+3
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Guilherme, na boisku pojawia się Sebastian Szymański.

90+3
    Kucharczyk przerzucił sobie piłkę nad wychodzącym przed pole karne Kuciakiem, ale wyrzucił się z tą sztuczką do linii końcowej i nic nie mógł z tej akcji zrobić.

90+2
    Od autu na swojej połowie grać będzie Lechia, ale błyskawicznie mistrzowie Polski przejmują i starają się utrzymać jak najdłużej przy piłce.

90+1
    Trzy minuty dłużej pogramy w Gdańsku. Lecha będzie jeszcze walczyć do końca.

90+1
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Miroslav Radović, na boisku pojawia się Jakub Rzeźniczak.

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, za moment dowiemy się o ile dłużej pogramy w Gdańsku.

89
    Ależ tu się dzieje, okładana, sprowadzana do narożnika Legia wychodzi na prowadzenie, w przypomnijmy, że to Lechia prowadziła w tym spotkaniu 1:0.
    87. Michał KUCHARCZYK - 1:2

87
    Gol dla Legii!

Co teraz zrobiła obrona Lechii?! Maloca, który rozgrywał koncert popełnia katastrofalny błąd. Dogranie Ofoe w pole karne, Maloca chciał oddalić głową zagrożenie, ale podał po prostu pod nogi MICHAŁA KUCHARCZYKA, który strzałem przy słupku pokonuje Kuciaka!

86
    Hlousek fauluje Flavio Paixao, krótko rozegrany rzut wolny, ale pomysł Wojtkowiaka nie został zaktualizowany przez Marco Paixao.

85
    Drugi z rzędu rzut rożny, dużo zamieszania, ale radzą sobie bardzo dobrze obrońcy gości, Lechia natomiast ciągle napiera i próbuje wyszarpać trzy punkty.

84
    Znalazł trochę miejsca Sławczew, oddaje strzał zza pola karnego, piłka po rykoszecie ląduje na górnej siatce bramki Malarza.

83
    Flavio faulowany przez Guilherme, nie ma już takiej szarpaniny, nie ma tylu przerw w grze, to wygląda naprawdę bardzo zacnie.

Mateusz Zając

Gole: 49. Hloušek (sam.) – 58. Kucharczyk, 87. Kucharczyk

Kartki:   22. Wojtkowiak (LGD), 53. Janicki (LGD), 78. Sławczew (LGD) – 26. M. Dąbrowski (LEG), 56. Guilherme (LEG)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 11:8. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 5:10. Spalone: 1:3. Foule: 21:18.
    Lechia Gdańsk: Kuciak – Wojtkowiak, Janicki, Maloča, Wawrzyniak – Nunes (59. Sławczew) – Haraslin (70. F. Paixão), Krasić, Wolski (80. Michał Mak), Kuświk – M. Paixão.
    Zmiany: M. Bąk – Sławczew, Michał Mak, F. Paixão, Mila, van Kessel, Stolarski.

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, M. Dąbrowski, Pazdan, Hloušek – Kopczyński, Moulin – Guilherme (90+3. Szymański), Odjidja-Ofoe, Hämäläinen (56. Kucharczyk) – Radović (90+1. Rzeźniczak).
    Zmiany: Cierzniak – J. Czerwiński, Kucharczyk, D. Nagy, Rzeźniczak, Broź, Szymański.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widownia: 37220