Wolfsburg – Darmstadt 1:0 (koniec) | FC Koln – Hertha 4:2 (koniec) | Augsburg – Freiburg 1:1 (koniec)
Werder – RB Lipsk 3:0 (koniec) | Hoffenheim – Bayer 1:0 (koniec) | Eintracht – Hamburg 0:0 (koniec)
1. FC Koln
4:2 (3:0)
Hertha Berlin
Sobota 18.03.2017, 15:30 • RheinEnergieStadion, Kolonia • Niemiecka Bundesliga • Runda 25

Bardzo dobre zawody rozegrał dzisiaj również Paweł Olkowski, który dokłada kolejne, pełne 90 minut w barwach Köln! Prawa strona gospodarzy była dziś zabezpieczona należycie, może w końcówce zabrakło nieco sił Pawłowi. (17:33:42)

Przeciwko takim spotkaniom nie mamy nic przeciwko! Zobaczyliśmy dziś aż 6 goli, a okazji ku kolejnym było jeszcze kilka! Ostatecznie FC Köln zwycięża 4:2 i zdobywa cenne 3 punkty do ligowej tabeli! Hertha walczyła dzielnie, ale chyba 0:3 do przerwy załatwiło sprawę.
    Bohaterem Kolonii zostaje Anthony Modeste, który zanotował dzisiaj hat-tricka i na poważnie zagroził Lewandowskiemu i Aubameyangowi w walce o koronę króla strzelców!
    3 punkty zostają w Kolonii! Kapitalne zawody za nami!

90+4

90+3
    Höger przejął futbolówkę w środkowej strefie boiska, przeholował piłkę przy nodze i w końcu zdecydował się na uderzenie. Sporo od bramki Jarsteina, ale Kolonia wygra ten mecz!

90+2
    Z jeszcze jedną akcją rozpędzają się kolończycy, którzy wykorzystują ofensywne ustawienie Herthy! Będzie następny rzut rożny i znów próbują zwolnić ten mecz miejscowi.

90
    Sędzia postanowił przedłużyć ten mecz o 3 minuty!

89
    Gospodarze maja jeszcze jedną zmianę do wykorzystania. Czy zdecydują się na nią i "skradną" kilka cennych sekund? Ile doliczy arbiter?

88
    I mogło być drugi raz! Następne dośrodkowanie z narożnika boiska spada na głowę Brooksa, a jego strzał kapitalnie na linii wybronił Horn! Mogło być 4:3 i ogromne emocje w końcówce!

87
    Sporo wrzutek w obręb pola karnego gospodarzy! Na razie nie przynoszą one pożytku, ale Hertha zyskuje kolejne stałe fragmenty gry z narożnika boiska! Już raz tak strzelili!

86
    Wydaje się, że kolończycy dowiozą ten rezultat do ostatniego gwizdka sędziego. Niewiele dzieje się w tych ostatnich minutach. Ale jeszcze poczekajmy.

85
    Anthony Modeste jeszcze nie powiedział ostatniego słowa! Uderzenie Francuza było jednak zbyt lekkie, aby mogło napędzić strachu Jarsteinowi! Pewna interwencja i szybki wyrzut piłki do obrońców.

85
    Hertha przechodzi już na długie wrzutki w pole karne rywali. Na razie w szesnastce jest tylko osamotniony Ibišević, to zdecydowanie za mało!

84
    Kolończycy oddalają grę od własnej bramki i starają się poszanować posiadanie piłki na połowie przeciwników. Gospodarze szukają cennych sekund, na razie mają bezpieczny wynik i chcą by tak pozostało.

82
    Berlińczycy walczą i ani na moment się nie poddają! Bardzo dobre zawody widzimy dzisiaj w Kolonii, oby więcej takich meczów! A może nadarzą się okazje do kolejnych goli!

81
    Niewiele brakło, a mielibyśmy gola kontaktowego Herthy! Ibišević otrzymał świetne podanie na bliższy słupek, ale futbolówka jednak nie wpada między słupki bramki Horna! Będzie tylko rzut rożny!

80
    A przyjezdni wciąż utrzymują się przy piłce i ciągle mają problem ze zdobywaniem kolejnych metrów boiska. Kolonia tylko czeka na okazję do kontrataku! Ostatnie 10 minut przed nami!

79
    Wydaje się, że Hertha jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa dzisiejszego popołudnia. Berlińczycy poszukają gola kontaktowego, który naprawdę mógłby tu sporo namieszać!

78
    Paweł Olkowski najprawdopodobniej znów zagra pełne 90 minut. Polak chyba na dobre wszedł do pierwszej jedenastki kolończyków. Może to będzie solidne zabezpieczenie pozycji Piszczka w reprezentacji?

Wiktor Bukowski

Gole: 6. Ōsako, 35. Modeste, 37. Modeste, 63. Modeste – 50. Ibišević (kar.), 69. Brooks

Kartki:   48. Maroh (KLN), 52. Lehmann (KLN) – 32. Haraguči (HER), 41. Langkamp (HER), 76. Allagui (HER)

Posiadanie piłki: 29 % : 71 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 1:2. Rzuty rożne: 2:9. Spalone: 1:1. Foule: 12:12.
    1. FC Koln: Horn – Olkowski, Maroh, Subotić, Hector – Clemens, Jojic (76. F. Sørensen), Lehmann (C), Zoller (62. Höger) – Ōsako, Modeste.
    Zmiany: Müller – F. Sørensen, Höger, Rudņevs, S. Özcan, Klünter, Hartel.

Hertha Berlin: Almenning Jarstein – Pekarík, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Skjelbred (46. Allagui), Stark – Haraguči (73. Mittelstädt), Darida, Kalou (30. Weiser) – Ibišević (C).
    Zmiany: Kraft – Esswein, Allagui, Stocker, Allan, Weiser, Mittelstädt.

Sędziowie: Marco Fritz