Sassuolo – Bologna 0:1 (koniec) | Inter – Atalanta 7:1 (koniec) | Fiorentina – Cagliari 1:0 (koniec)
Napoli – Crotone 3:0 (koniec) | Chievo – Empoli 4:0 (koniec) | Pescara – Udinese 1:3 (koniec)
US Palermo – AS Roma 0:3 (koniec)
US Città di Palermo
0:3 (0:1)
AS Roma
Niedziela 12.03.2017, 20:45 • Stadio Renzo Barbera, Palermo • Włoska Serie A • Runda 28

Palermo po dość interesującej rywalizacji zgodnie z przewidywaniami przegrywa z AS Romą 0:3. Piłkarze Luciano Spallettiego od pierwszych minut spotkania narzucili rywalom swoje tempo gry i wyraźnie zdominowali wydarzenia na murawie. Po przerwie "Rosanero" wyszło bardziej ofensywnie, ale nie znalazło to potwierdzenia w bramkach. "Giallorossi" wraca na pozycję wicelidera Serie A i utrzymuje ośmiopunktową stratę do Juventusu. Jeszcze parę słów o reprezentantach Polski. Thiago Cionek w barwach Palermo pokazał się w bardzo dobrej strony i niejednokrotnie ratował zespół gospodarzy przed utratą jeszcze większej ilości bramek między innymi zatrzymując El Shaarawy'ego i Dzeko. Natomiast Wojciech Szczęsny po raz kolejny zachowuje czyste konto. Były golkiper Arsenalu nie miał za wiele okazji do wykazania się, ponieważ równie okazale prezentowała się linia defensywy AS Romy. Dziękujemy za uwagę i do usłyszenia. (22:45:30)

90+3

90+2
    Strzał Nainggolana instynktownie paruje Fulignati. Z dobitą chciał ruszył Dzeko, ale ten został uprzedzony przez Cionka.

90+1
    Gol dla Romy!
    Goście zamykają wynik rywalizacji! Strootman w środku pola świetne wypatrzył wybiegającego na skrzydło BRUNO PERESA! Brazylijczyk na pełnej szybkości wpadł w pole karne gospodarzy, wykorzystał zawahanie się Fulignatiego i pokonał go uderzeniem po ziemi.

90
    Trzy minuty doliczone do spotkania.

89
    Palermo bardzo długo konstruuje atak pozycyjny, ale mało z tego wynika. Dośrodkowania w pole karne Szczęsnego są bardzo szybko wybijane.

87
    Gospodarze decydują się na jeden z ostatnich ataków, jednak rywale grają pressingiem. Sędzia przerwał grę, De Rossi faulował Diamantiego na połowie gości.

85
    Dośrodkowanie z prawej flanki Morganellego głową przedłużył Fazio. "Wilki" znów utrzymują się przy piłce. Dalekie zagranie De Rossiego do Dzeko, którego na w spółkę z Cionkiem zatrzymał Fulignati.

83
    Spotkanie po bramce Dzeko zdecydowanie straciło na atrakcyjności. Goście zupełnie zdominowali wydarzenia na boisku, ale piłka krąży na połowie placu gry.

81
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Mohamed Salah, na boisku pojawia się Daniele De Rossi.

80
    Płaskie dośrodkowanie Diamantiego zostaje wybite przez rywali, ale bardzo krótko. Do futbolówki dopadł Gazzi, jednak jego uderzenie daleko od bramki Szczęsnego.

78
    Goście próbują wymieniać podania w środku pola, ale Fazio źle zagrał do Peresa. Palermo wychodzi z kontratakiem i wywalczyło rzut wolny na lewej flance.
    Dzeko strzelił swoją czwartą bramkę w trzech spotkaniach przeciwko "Rosanero".

76. Edin Džeko (ASR) - 0:2

76
    "Giallorossi" w najlepszy dla siebie sposób odpowiadają na ataki Palermo! Wspaniały przerzut gry Nainggolana z środkowej strefy boiska do EDINA DZEKO! Bośniak genialnie przyjął futbolówkę na klatkę i posłał uderzenie obok wychodzącego z bramki Fulignatiego!

75
    Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Bruno Henrique, na boisku pojawia się Simone Lo Faso.

74
    Spotkanie robi się coraz bardziej emocjonujące. Płaska centra Diamantiego zostaje wybita głową przez Fazio tuż przy bramce Szczęsnego.

72
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Stephan El Shaarawy, na boisku pojawia się Kevin Strootman.

Radosław Łączkowski

Gole: 22. El Shaarawy, 76. Džeko, 90+1. Peres

Kartki:   18. Bruno Henrique (PLM), 68. Gazzi (PLM) – 14. Peres (ASR), 54. Leandro Paredes (ASR), 61. Grenier (ASR)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 9:15. Strzały niecelne: 6:10. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 4:3. Foule: 12:12.
    US Città di Palermo: Fulignati – Morganella, Cionek, Anđelković, Aleesami – Gazzi, Čočev – Sallai, Bruno Henrique (75. Lo Faso), Embalo (46. Diamanti) – Nestorovski (C).
    Zmiany: Posavec, Marson – Bonfiglio, Diamanti, G. González, Lo Faso, Jajalo, T. Šunjić, Vitiello, Trajkovski.

AS Roma: Szczęsny – Rüdiger, Fazio, Juan Jesus – Peres, Leandro Paredes, Grenier (63. Džeko), Rui – M. Salah (81. De Rossi), Nainggolan (C) – El Shaarawy (72. Strootman).
    Zmiany: Crisanto, Alisson – De Rossi, Džeko, Emerson, Totti, Strootman, Vermaelen.