Wisła Pł. – Zagłębie L. 2:1 (koniec) | Lechia – Cracovia 4:2 (koniec) | Wisła K. – Jagiellonia 3:1 (koniec)
Wisła Kraków
3:1 (2:0)
Jagiellonia Białystok
Sobota 25.02.2017, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka
    Wisła lepsza od wicelidera:

Statystyki końcowe:

Wisła Kraków zasłużenie ogrywa Jagiellonię Białystok 3-1. Podopieczni Michała Probierza przez większość spotkania sprawiali wrażenie mocno przestraszonych. Brakowało zawodników, którzy wzięliby ciężar gry na siebie. Odcięty został lider gości, czyli Vassiljev. Z drugiej strony krakowianie pod bramką przeciwników byli niezwykle skuteczni. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (22:25:38)

90+4

90+3
    Żółtko w samej końcówce obejrzał jeszcze Patryk Małecki.
    90+1. Damian SZYMAŃSKI - 3:1

90+1
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki DAMIAN SZYMAŃSKI.

Kolejną asystę zaliczył Vassiljev. Szczęśliwie w polu karnym zachował się Szymański, który sprytnym strzałem zaskoczył Załuskę. Goście mają gola honorowego!

90
    Bezmyślne zachowanie Gonzaleza, który obejrzał drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska!

89
    Za moment rozpocznie się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Dowiemy się, czy Marciniak zlituje się nad przyjezdnymi, czy doliczy dobrych kilkaset sekund.

87
    Vassiljev świetnie centrował z lewej strony boiska. Niewiele brakowało, a wślizgiem sięgnąłby futbolówkę Szymański. Upiekło się Wiślakom.

86
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Okazję na pokazanie się krakowskim kibicom w ostatnich minutach otrzymał Videmont. Brawa za udany występ dostał Boguski.

84
    Kolejne nieudane akcje Jagiellonii. Próbują wszelkimi możliwymi sposobami przedostać się pod pole karne przeciwników, ale robią to ewidentnie bez przekonania.

82
    Ostatnia zmiana trenera Probierza. Mystkowski wchodzi na ostatnie minuty za Chomczenowskiego.

81
    Podania: 261 – 333
    Podania celne: 179 – 250

78
    Biała Gwiazda nie rezygnuje z wyprowadzania następnych groźnych kontrataków. Ponownie ruszyli z przewagą liczebną, ale w ostatniej chwili nie udało im się oddać strzału.

77
    Niepełny kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Można śmiało stwierdzić, że Wisła wzbogaci się o trzy punkty, a Jaga wróci do Białegostoku w ponurych nastrojach.

76
    Bardzo dobra interwencja Cywki, który umiejętnie zastawiał się przed linią końcową. Wygrał pojedynek z Tomasikiem.

75
    Druga zmiana w zespole Wisły. Za poturbowanego Brleka wbiega na plac gry Stilić.

74
    Ależ było gorąco w szesnastce Jagiellonii. Małecki centrował z lewej strony pola karnego, a niefortunnie interweniował Guti. Niewiele brakowało, a skierowałby piłkę do własnej bramki!

Krzysztof

Gole: 21. Paweł Brożek, 35. Małecki, 52. Boguski – 90+1. Szymański

Kartki:   44. González (WIS), 90+3. Małecki (WIS) – 55. Runje (JAG)   90. González (WIS)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 3:2. Foule: 19:12.
    Wisła Kraków: Załuska – Cywka, Głowacki (C), González, Sadlok – Mączyński, Llonch – Boguski (86. Vidémont), Brlek (75. Štilić), Małecki – Paweł Brożek (67. Zachara).
    Zmiany: Miśkiewicz – Uryga, Ondrášek, Zachara, Štilić, Vidémont, Špičić.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Guti Tomelin, Runje, Tomasik – Romanczuk (57. Szymański), Góralski – Novikovas (56. Grzyb), Vassiljev (C), Chomczenowski (82. Mystkowski) – Černych.
    Zmiany: Węglarz – Ziggy Gordon, Mystkowski, Szymański, Grzyb, Wasiluk, Prolejko.

Główny: Szymon Marciniak