Wisła Pł. – Zagłębie L. 2:1 (koniec) | Lechia – Cracovia 4:2 (koniec) | Wisła K. – Jagiellonia 3:1 (koniec)
Wisła Płock
2:1 (1:1)
Zagłębie Lubin
Sobota 25.02.2017, 15:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka

Dziękujemy za śledzenie relacji ze spotkania! Zapraszamy o 18:00 na kolejny emocje związane z LOTTO Ekstraklasą! Bądźcie z nami! (17:43:43)
    Statystyki po całym spotkaniu.
    Trzy punkty zostają w Płocku.

Koniec! Po fantastycznej pierwszej połowie ostrzyliśmy sobie zęby na drugą odsłonę, która szczerze mówiąc lekko zniesmaczyła całokształt tego spotkania. Dużo niedokładności, walki wręcz, prosty strat i niepowodzeń pod bramką jednej i drugiej drużyny. Zdecydował błysk geniuszu Merebaszwiliego, który kapitalnym rajdem pokonał Polacka i dał w ostatnich minutach zespołowi Wisły prowadzenie. "Nafciarze" nie dali wyrwać sobie trzech punktów do końca i w rezultacie wygrali 2:1.

90+5

90+5
    Arbiter pozwoli jeszcze na wznowienie piłki z rzutu rożnego, kolejnego już, ale za momencik będzie już koniec. Jestem tego pewny.

90+4
    Rogalski wyszedł za linię końcową, ale na korzyść gospodarzy to oni będą egzekwować rzut rożny, bowiem Cotra końcem buta otarł futbolówkę przy zagraniu Rogalskiego.

90+3
    Nagle obok zegara pojawiła się czwórka, a więc podejrzewam, że nie trzy, a cztery minuty dłużej pograją jeszcze oba zespoły.

90+3
    Stefańczyk faulowany przez Woźniaka, bardzo mało czasu ma Zagłębie na wyrównanie.

90+2
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Piotr Wlazło, na boisku pojawia się Bartłomiej Sielewski.

90+1
    No właśnie, arbiter Paweł Gil właśnie dał sygnał i o trzy minuty dłużej pogramy w Płocku.

90
    Za chwilkę dowiemy się ile dłużej potrwa to spotkanie, myślę, że więcej niż trzy minuty na pewno nie.

89
    Furman faulowany w środkowej części boiska przez Janusa. Zagłębie spieszy się z pod koniec spotkania i nie ma się do dziwić.

88
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Jose Kante, na boisku pojawia się Mateusz Piątkowski.
    86. Giorgi MEREBASZWILI - 2:1

86
    Gol dla Wisły Płock!

Cóż teraz się podziało?! Stefańczyk posłał podanie do GIORGIEGO MEREBASZWILIEGO, który wspaniałym rajdem minął Cotrę, Guldana i zewnętrznym podbiciem pokonał wspaniale Polacka! Wisła na prowadzeniu!

86
    Strzał z dystansu Arkadiusza Woźniaka, obok bramki.

85
    Sylwestrzak fatalnie dośrodkował w pole karne Polacka, od piątego metra ponownie golkiper Zagłębia.
    84. Oj tak! Bardzo chętnie.

Mateusz Zając

Gole: 38. Kante, 86. Merebaszwili – 20. Nešpor

Kartki:   19. Merebaszwili (PLO), 28. Rogalski (PLO)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 15:13. Strzały niecelne: 9:4. Rzuty rożne: 9:2. Spalone: 0:1. Foule: 15:14.
    Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Sylwestrzak – Furman, Rogalski – Merebaszwili, Wlazło (90+2. Sielewski), Reca (81. Piotrowski) – Kante (88. Piątkowski).
    Zmiany: Kryczka – Bozic, Sielewski, Kriwiec, Kun, Piotrowski, Piątkowski.

Zagłębie Lubin: Polaček – Tosik, Madera, Guldan, Čotra – Jagiełło (69. Rakowski), Kubicki – Woźniak, Starzyński (83. Vlasko), Janoszka (76. Janus) – Nešpor.
    Zmiany: Hładun – Dziwniel, Jach, Janus, Łukasz Piątek, Rakowski, Vlasko.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin)

Widownia: 3 432