Guingamp – Monaco 1:2 (koniec) | AS Nancy – Toulouse 0:0 (koniec) | Lille – Bordeaux 2:3 (koniec)
Angers – Bastia 3:0 (koniec) | Rennes – Lorient 1:0 (koniec)
Lille OSC
2:3 (0:1)
Girondins Bordeaux
Sobota 25.02.2017, 20:00 • Stade Pierre-Mauroy • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 27

To już wszystko na dziś z Lille. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy spokojnej nocy. (22:01:56)
    Po fantastycznym meczu, z triumfu mogą cieszyć się goście:

Ani rzut wolny, ani wykonywany chwilę później rzut rożny nie zdołały odmienić losów tego pojedynku. Po wspaniałej drugiej części spotkania na Stade Pierre-Mauroy w ostateczności to goście mogą dopisać sobie trzy punkty do ligowej tabeli.
    Podopieczni Francka Passiego po przerwie wyprowadzili szybkie dwa ciosy, po których prowadzili, wtedy prawdziwym nosem trenerskim wykazał się jego vis a vis Jocelyn Gourvennec posyłając na plac gry Adama Ounasa, ten odwdzięczył się menadżerowi za zaufanie dwoma golami, które w ostateczności przesądziły o zwycięstwie Żyrondystów. Lille straciło jeszcze dwóch graczy, co niewątpliwie przeszkodziło w dążeniu do wyrównania.

90+4

90+3
    Zaostrzyła się nam sama końcówka tego meczu, a przed gospodarzami jeszcze szansa na wyrównanie, gdyż otrzymali oni rzut wolny na wysokości pola karnego. W szesnastkę gości biegnie nawet Enyeama!

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Milan Gajić (Girondins Bordeaux).

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Anwar El Ghazi (Lille OSC).

90+2
    Czerwona kartka dla Rio Mavuba (Lille OSC).

90+1
    Świetna szansa dla gości na zakończenie tego meczu! Kamano przegrał pojedynek oko w oku z goalkeeperem Lille, dobijał jeszcze z linii piątego metra Laborde, ale jego uderzenie trafiło w poprzeczkę.

90
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Sébastien Corchia (Lille OSC).

88
    Powtórki pokazują, że pan Sebastian Desiage słusznie nie odgwizdał jedenastki, gdyż nie powiększył objętości ciała obrońca Bordeaux.

87
    Dośrodkowanie z lewej strony odbija się od ręki Palloisa, faktu tego nie dostrzegł arbiter i pozwala grać dalej.

86
    Groźne uderzenie Contento z dystansu nie bez problemów broni Enyeama.

85
    Nie poddaje się Rony Lopes, Portugalczyk dryblował na skraju pola karnego, ale po drodze sam zagubił się w swojej koncepcji i stracił piłkę.

84
    Przyjezdni spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Lille, wydaje się, że właśnie w taki sposób mogą oni rozgrywać swoje akcje do końca meczu.
    Dwie bramki wchodząc z ławki w wykonaniu Ounasa, miał nosa trener gości:

83
    Teraz wydaje się, że nic nie jest w stanie zapobiec utracie punktów gościom w końcowych minutach.
    82. Adam Ounas (BOR) - 2:3

Bartek Łojewski

Gole: 66. de Préville (kar.), 67. Éder – 16. Vada, 78. Ounas, 82. Ounas

Kartki:   36. J. Palmieri (LIL), 40. Amadou (LIL), 66. Xeka da Silva Rocha (LIL), 89. Corchia (LIL), 90+3. El Ghazi (LIL) – 42. Vada (BOR), 90+3. Gajić (BOR)   80. J. Palmieri (LIL)   90+2. Mavuba (LIL)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 7:14. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 1:1. Foule: 14:12.
    Lille OSC: Enyeama – Corchia, Alonso Mujica, Béria (C), J. Palmieri – Amadou, Xeka da Silva Rocha – El Ghazi, Benzia (60. Lopes), Bauthéac (46. Éder) – de Préville (81. Mavuba).
    Zmiany: Maignan – Kishna, Lopes, Éder, Mavuba, Sliti, dos Santos Magalhães.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Gajić, Jovanović (74. Ménez), Pallois, Contento – Vada (61. Plašil), Toulalan (C), Sankharé – Malcom (75. Ounas), Laborde, Kamano.
    Zmiany: Bernardoni – Plašil, Pellenard, Ounas, Ménez, Lewczuk, Arambarri Rosa.

Główny:S. Desiage
    Asystenci: G. Lang, M. Lamouche
    Techniczny: F. Batta