Bayern – Hamburg 8:0 (koniec) | Bayer – Mainz 0:2 (koniec) | Darmstadt – Augsburg 1:2 (koniec)
Freiburg – Borussia D. 0:3 (koniec) | RB Lipsk – FC Koln 3:1 (koniec) | Hertha – Eintracht 2:0 (koniec)
Hertha Berlin
2:0 (0:0)
Eintracht Frankfurt
Sobota 25.02.2017, 18:30 • Stadion Olimpijski, Berlin • Niemiecka Bundesliga • Runda 22

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (20:21:22)
    Hertha wyprzedziła w tabeli swojego dzisiejszego rywala:

Dawno nie byliśmy świadkami meczu, w którym oba zespoły stworzyły sobie przez pełne dziewięćdziesiąt minut tak mało sytuacji podbramkowych. Ostatecznie jednak skuteczniejsza okazała się Stara Dama i na własnym obiekcie pokonała 2:0 Eintracht Frankfurt. Pierwszą bramkę zdobył tuż po przerwie Vedad Ibisević. Później mieliśmy czerwoną kartkę dla Harisa Seferovicia i ostateczny cios ze strony miejscowego teamu. Gola dla Herthy w końcówce zdobył Vladimir Darida i zapewnił spokojne trzy punkty swojej drużynie.

90

90
    Eintracht Frankfurt kolejny już raz niezbyt dobrze rozgrywa akcję w ataku pozycyjnym i wszystko kończy się prostą stratą.

89
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Vladimír Darida, na boisku pojawia się Ondrej Duda.

88
    Do wejścia na murawę przygotowany jest również Duda. Będzie to debiut tego gracza na niemieckich boiskach.

87
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Sebastian Langkamp, na boisku pojawia się Fabian Lustenberger.

86
    Sędzia nie powinien doliczać zbyt wielu minut do czasu trwania drugiej odsłony rywalizacji. Nie mieliśmy wiele przerw w grze.
    Darida zdobywa drugą bramkę w sezonie:

85
    Goście są już wyraźnie zrezygnowani i raczej nie wierzą sami w odwrócenie losów tej rywalizacji.
    83. Vladimír Darida (HER) - 2:0

83
    Gol dla Herthy!
    Strzelcem bramki VLADIMÍR DARIDA.

Teraz już raczej nic nie jest w stanie odebrać kompletu punktów Herthcie Berlin! Po dokładnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła Mittelstädta kapitalnie do strzału głową złożył się nadbiegający Darida! Pokonał on mocnym uderzeniem bezradnego golkipera gości!

83
    Warto zauważyć, że na chwilę obecną Pal Dardai dokonał tylko jednej zmiany w swojej drużynie.

82
    Próbują jeszcze odważnie atakować goście z Frankfurtu. Na boisku mają oni teraz jeszcze dość dużo ofensywnych zawodników.

81
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Salomon Kalou, na boisku pojawia się Maximilian Mittelstädt.

81
    Spróbowali gospodarze wyjść z bardzo szybką kontrą i finalnie na niewielkim ofsajdzie znalazł się Salomon Kalou.
    Seferović osłabił swój team w kluczowym momencie:

79
    Ciężkie zadanie teraz przed przyjezdnymi piłkarzami. Grając w mniejszej ilości zawodników muszą oni szukać szans na wyrównanie.

Dawid Czempisz

Gole: 52. Ibišević, 83. Darida

Kartki:   4. Brooks (HER), 40. Haraguči (HER) – 59. Gaćinović (FRN), 75. M. Hector (FRN)   78. Seferovic (FRN)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 2:1. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 3:2. Foule: 11:16.
    Hertha Berlin: Almenning Jarstein – Pekarík, Langkamp (87. Lustenberger), Brooks, Plattenhardt – Stark, Skjelbred – Haraguči, Darida (89. Duda), Kalou (81. Mittelstädt) – Ibišević.
    Zmiany: Körber – Esswein, Duda, Allagui, Lustenberger, Stocker, Mittelstädt.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Chandler, M. Hector, Oczipka – Varela (69. Blum), Besuschkow (63. Tarashaj), Hasebe, Gaćinović, Tawatha – Rebić – Seferovic.
    Zmiany: Lindner – Blum, Meier, M. Wolf, Barkok, Tarashaj, Hrgota.

Główny: Sascha Stegemann
    Asystenci: Christian Fischer, Frederick Assmuth
    Techniczny: Harm Osmers