Alaves – Valencia 2:1 (koniec) | Real Betis – Sevilla 1:2 (koniec) | Leganés – Deportivo 4:0 (koniec)
Eibar – Malaga 3:0 (koniec)
Real Betis Balompié
1:2 (1:0)
Sevilla FC
Sobota 25.02.2017, 16:15 • Estadio Benito Villamarín, Sewilla • Hiszpańska LaLiga • Runda 24

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:14:22)

Wszystkie gole w derbach Sewilli padły po stałych fragmentach. Górą uczestnik Ligi Mistrzów, choć po pierwszej połowie miał gola straty do przeciwnika. Wyborne przyspieszenie po przerwie pozwoliło zatriumfować drużynie Jorge Sampaoliego 2:1!

90+3
    Widać frustrację w zawodnikach Realu Betis. Żółty kartonik dla Martina.

90
    Pareja upomniany żółtym kartonikiem, a sędzia zakomunikował ponadto, że dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Ostatnia nadzieja Realu Betis to wprowadzony z ławki rezerwowych Gutierrez za Petrosa.

87
    Upomniany żółtym kartonikiem został operujący na prawej stronie boiska Piccini.

86
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sprytniejsi w polu karnym byli piłkarze Sevilla FC. Piłka trafiła jeszcze do Mandiego, którego próbę z dystansu zatrzymał Sergio Rico!

85
    Iborra sfaulował w bocznym sektorze boiska Alegrię i na takie szanse czeka drużyna w biało-zielonych pasiakach.

83
    Ostatnia zmiana w Sevilla FC. Bardzo długo schodził z boiska Jovetić, a jego dublerem jest Correa.

80
    Real Betis miał szansę na zdobycie gola z rzutu wolnego. Byłaby to czwarta dziś bramka po stałym fragmencie. Sergio Rico pilnował jednak sytuacji w polu bramkowym.

78
    Cicho zrobiło się na trybunach Estadio Benito Villamarin. Kibice są rozczarowani sposobem, w jaki Real Betis oddał rywalom prowadzenie.
    76. Vicente Iborra (SEV) - 1:2

76
    Gol dla Sevilli!
    Strzelcem bramki VICENTE IBORRA.

Druga bramka dla Sevilla FC po rzucie wolnym i faworyt odwrócił wynik meczu! Tym razem futbolówkę do bramki Adana wpakował z bliska zmiennik Iborra. Defensywa Realu Betis ponownie była bierna!

75
    Dwie roszady personalne na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu. Martin za Toscę, natomiast Alegria za Sanabrię.

72
    Dwa, niecelne uderzenia z dystansu gości. Próbują już wykorzystać każdy sposób, by zdobyć gola. Nawet remis jest rozczarowaniem dla 3. zespołu w tabeli Primera Division.

70
    Autor gola na 1:1, czyli Mercado miał apetyt na drugiego. W ostatnim momencie bocznego defensora Sevilla FC zatrzymał Tosca i tylko korner dla gości.

68
    Teraz większą zgryzotę ma trener Realu Betis. Przed przerwą jego podopieczni mieli zdecydowanie więcej do powiedzenia na boisku.

Sebastian

Gole: 36. Durmisi – 57. Mercado, 76. Iborra

Kartki:   45+1. Tosca (RBE), 87. Piccini (RBE), 90+3. Martin (RBE) – 35. N'Zonzi (SEV), 43. Sarabia (SEV), 90. Pareja (SEV)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 9:6. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 1:1. Foule: 19:17.
    Real Betis Balompié: Adán – Piccini, Pezzella, Mandi, Tosca (75. Martin), Durmisi – D. Ceballos, Pardo, Petros (89. Gutiérrez) – Rubén Castro, A. Sanabria (75. Alegría).
    Zmiany: D. Giménez – Á. Martínez, Bruno González, Gutiérrez, Martin, Cejudo, Alegría.

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Rami, Pareja, Escudero – N'Zonzi, Nasri – Sarabia (46. Ben Yedder), F. Vázquez (46. Iborra), Vitolo – Jovetić (83. Correa).
    Zmiany: Soria – Mariano, Kranevitter, Carriço, Iborra, Correa, Ben Yedder.

Sędziowie: Carlos Del Cerro Grande