Nice – Metz 0:0 (koniec) | Caen – Lyon 3:2 (koniec) | Olympique – Monaco 1:4 (koniec)
Olympique Marsylia
1:4 (1:3)
AS Monaco
Niedziela 15.01.2017, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille. • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 20

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na dalsze sportowe emocje do naszych relacji! (22:54:37)
    AS Monaco wygrywa przekonywująco na boisku OM:

Za nami już to dość jednostronne widowisko na Stade Vélodrome w Marsylii. Miejscowy zespół tylko w pierwszej połowie był w stanie walczyć z wyżej notowanym rywalem. Druga odsłona była już całkowicie kontrolowana przez drużynę z Księstwa i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:1 dla AS Monaco. Dzięki tej wygranej team Jardima wskakuje na pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1 i ma obecnie tyle samo oczek co OGC Nice. Podkreślić należy dobry mecz Kamila Glika, który radził sobie nieźle z aktywnym Gomisem.

90+2

90+1
    Arbiter Turpin zdecydował się jednak oszczędzić zawodników gospodarzy i doliczył do spotkania tylko dwie minuty.

90
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Bernardo Silva, na boisku pojawia się Kylian Mbappé Lottin.

89
    Zmiana w drużynie Olympique Marsylia: z boiska schodzi Florian Thauvin, na boisku pojawia się Saif-Eddine Khaoui.

88
    Jak do tej pory dobre zawody rozgrywa polski reprezentant Kamil Glik. Obrońca tylko raz, na początku meczu, dał się ograć Gomisowi, jednak w dalszej fazie spotkania spisywał się bardzo solidnie.

87
    Sędzia doliczy zapewne do tego spotkania dodatkowe trzy minuty. Wszystko to spowodowane jest zmianami w drugiej połowie rywalizacji.

86
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Radamel Falcao, na boisku pojawia się Guido Carrillo.

85
    Druga zmiana w zespole gości jest już przygotowana. Na murawie pojawi się kolejny zmiennik, a mianowicie Carrillo.

84
    Ambitnie powalczył w tej sytuacji Kamil Glik z Sakai i finalnie zdołał na wślizgu zablokować dośrodkowanie defensora Olympique Marsylii.

83
    Lemar nie zdołał w tej sytuacji wywalczyć nawet rzutu rożnego. W efekcie grę od własnej bramki za moment będzie mógł wznowić Pele.

82
    Wydawało się, że Moutinho będzie w tym sezonie głównym kreatorem gry zespołu z Księstwa. Portugalczyk jest jednak póki co jedynie żelaznym rezerwowym.

81
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Valère Germain, na boisku pojawia się João Moutinho.

79
    Bakayoko ładnie rozpędzał się środkiem pola, ale powstrzymał go faulem jeden z rywali. Za moment będziemy mieli pierwszą korektę w składzie AS Monaco.

78
    Ależ sytuację zmarnował Falcao! Germain wypracował sobie najpierw pozycję strzelecką na piętnastym metrze i jego uderzenie "wypluł" przed siebie Pele! Kolumbijczyk nie był na ofsajdzie i z kilku metrów dobijał on futbolówkę wprost w bramkarza!

77
    Upływają kolejne minuty, a gospodarze nadal nie są w stanie nawet zbliżyć się do bramki Subasicia. Chorwat w drugiej połowie jest kompletnie bezrobotny.

Dawid Czempisz

Gole: 29. Rolando – 15. Lemar, 21. Falcao, 45. B. Silva, 56. B. Silva

Kartki:   65. Maxime López (OMA) – 34. B. Silva (ASM)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 3:9. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 11:6. Spalone: 4:0. Foule: 7:7.
    Olympique Marsylia: Pelé – H. Sakai, Fanni, Rolando, Rekik (59. M. Dória) – Zambo Anguissa, Vainqueur, Maxime López – Thauvin (89. Khaoui), B. Gomis, Cabella (57. B. Sarr).
    Zmiany: Samba – M. Dória, B. Sarr, Khaoui, Machach, Rabillard, Kamara.

AS Monaco: Subašić – Tourè, Glik, Jemerson, Sidibé – B. Silva (90. Mbappé Lottin), Fabinho, Bakayoko, Lemar – Falcao (86. Carrillo), Germain (81. Moutinho).
    Zmiany: De Sanctis – Moutinho, Carrillo, Raggi, Boschilia, Mbappé Lottin, Diallo.

Główny: C. Turpin
    Asystenci: C. Gringore, N. Danos
    Techniczny: J. Miguelgorry

Widownia: 43 814