Alaves – Deportivo 1:1 (koniec) | Córdoba – Alcorcon 1:2 (koniec) | Villarreal – Sociedad 1:1 (koniec)
FC Barcelona – Bilbao 3:1 (koniec)
FC Barcelona
3:1 (1:0)
Athletic Bilbao
Środa 11.01.2017, 21:15 • Camp Nou (Barcelona) • Puchar Hiszpanii • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:15.

Czas na spotkania rewanżowe w ramach 1/8 finałów Pucharu Hiszpanii! Niezwykle ciekawie zapowiada starcie FC Barcelony z Athletikiem Bilbao, bowiem lekką zaliczkę mają właśnie przyjezdni!

Pierwszy mecz

Zaledwie przed 5 dniami byliśmy świadkami świetnego widowiska, w którym to Athletic zwyciężył 2:1 i Barcelona rozpoczęła rok 2017 od porażki! Zespół z Bilbao prowadził już 2:0, ale Blaugrana zdołała odrobić tylko jedną bramkę, pomimo tego, że gospodarze kończyli ten mecz w dziewiątkę! Czy taka zaliczka wystarczy na rewanż na Camp Nou?
    Ostatnie przygotowania gospodarzy!

Sytuacja w lidze

Jeśli chodzi o La Ligę, to wyżej plasują się podopieczni Luisa Enrique, który aktualnie okupują 3. lokatę z dorobkiem 35 punktów.
    Niewiele gorszy jest Athletic Bilbao, który na ten moment plasuje się na 7. miejscu, a dotychczas zgromadził 27 "oczek".
    Puchar Króla rządzi się jednak własnymi prawami!

Aktualna forma

Obie drużyny są głodne zwycięstwa, ponieważ zarówno Barcelona, jak i Athletic zremisowały swoje weekendowe spotkania ligowe (Barcelona 1:1 z Villarrealem, Athletic 0:0 z Deportivo Alavés). Tym samym Duma Katalonii jeszcze nie zaznała smaku tryumfu w bieżącym roku – przyjdzie przełamanie w Copa del Rey?

Na Camp Nou będzie wielkie granie! Barcelona ma do odrobienia jedną bramkę, a podopieczni Valverde wcale łatwo się nie poddadzą, co świetnie udowodnili w pierwszym spotkaniu. Czy będziemy świadkami niespodzianki i Barcelona odpadnie z Pucharu Króla już w 1/8? Zapraszamy do śledzenia relacji na naszym portalu!
    Tak zagra Barcelona!

Skład gości:

Skład wyjściowy:

FC Barcelona: Cillessen – Alba, Piqué, Umtiti, S. Roberto – Rafinha, Busquets, Iniesta – Neymar, Messi, Luis Suarez

Rezerwowi: ter Stegen, Turan, Paco Alcácer, Denis Suárez, Digne, Mascherano, Rakitić

Athletic Bilbao: Iraizoz – Bóveda, Balenziaga, Laporte, Etxeita – San José, Beñat – Eraso, Williams, Saborit – Sabin Merino

Rezerwowi: Mikel Rico, Elustondo, Unai Simón, Muniain, Aduriz, Susaeta, Mikel Vesga

Sędziowie: Gil Manzano.
    Wszystko jest już gotowe!

Obie ekipy pojawiają się na murawie Camp Nou! Kapitalna atmosfera w stolicy Katalonii, przed nami przywitanie zawodników oraz losowanie stron!

1

1
    Rozpoczynają zawodnicy z Bilbao, którzy grają w biało-czerwonych pasiakach! Barcelona oczywiście w niebiesko-czerwonych strojach. Czy Barcelona zdoła odrobić stratę z pierwszego spotkania?

2
    Przyjezdni rozpoczynają bardzo odważnie, ale tracą futbolówkę na połowie przeciwników! Natychmiast rozpędza się Lionel Messi, ale fauluje go Beñat! Arbiter oszczędza zawodnika Athletiku!

3
    Bardzo wyrównane te pierwsze fragmenty spotkania, ale widzimy, że Athletic wcale nie postawi w tym meczu na skrajną defensywę! Na spalonym gospodarze.

4
    Blaugrana ma spory problem z opuszczeniem własnej połowy, ale w końcu mamy długie zagranie w stronę uciekającego Neymara! Brazylijczyk próbował dogrywać do Suareza, ale nie było szans zgarnąć tego podania!

5
    Kolejna szarża gospodarzy i tym razem podawał Lionel Messi! Suarez znów uprzedzony przez defensorów, brakuje dokładności ze strony piłkarzy Barcelony w tych pierwszych minutach.

6
    Asystent sędziego ponownie podnosi chorągiewkę w powietrze! Luis Suarez znów nie przypilnował linii spalonego, ale błąd był z tych minimalnych! Gramy dalej.

7
    Iraizoz opuszcza własne pole karne i wybija piłkę szczupakiem! Futbolówkę przejął Sergi Roberto, ale to uderzenie na pustą bramkę było zupełnie nieudane! Świetna okazja zmarnowana!

8
    Messi znów wypatruje nabiegającego Luisa Suareza! Laporte interweniuje w ostatniej chwili i uprzedza Urugwajczyka we własnym polu karnym! Nie ma mowy o wskazaniu na wapno!

10
    Dość ciekawe te pierwsze 10 minut, ale akcji mamy jak na lekarstwo! Barcelona zyskuje jednak coraz większą inicjatywę i gospodarze praktycznie już nie oddają futbolówki.

11
    W końcu znaleźliśmy się w polu karnym gospodarzy! To Williams miał piłkę przy nodze, ale podanie do któregoś z partnerów zostało przyblokowane! Z kolejnej akcji pozostają nici!

12
    Znów zakotłowało się przed bramką Cillessena! Błąd popełnił tam Rafinha, ale jego koledzy naprawili tę sytuację! Athletic chce strzelić gola i powiększyć zaliczkę bramkową!

14
    Spotkanie nie ma wielkiego tempa, ale wszyscy wiemy jaka jest stawka tej rywalizacji! Chyba nikt nie wyobraża sobie, żeby Barcelona miała odpaść z Pucharu Króla już w fazie 1/8! A Athletic Bilbao ma ogromną ochotę na awans!

15
    Pierwszy kwadrans spotkania już za nami. Nie mieliśmy jeszcze stuprocentowych okazji którejś z ekip, ale te sytuacje z pewnością przyjdą! Kolejna ofensywa i podanie Jordiego Alby zablokowane!

16
    Z rzutu rożnego rozpoczyna Duma Katalonii! Gospodarzom zupełnie nie wyszedł ten stały fragment gry i futbolówka ląduje w rękach Iraizoza!

17
    Messi rozpędza się z futbolówką przy nodze, ale zostaje powalony przez San José! Arbiter nie decyduje się jednak na przerwanie gry, nie ma rzutu wolnego dla Barcelony!

18
    Futbolówka często poszukuje w ofensywie Williamsa! Ten nie ma jednak większych szans przeciwko dwójce, bądź trójce defensorów Blaugrany. Cillessen wyjaśnia całą akcję.
    Frekwencja dzisiejszych zawodów!

20
    Jordi Alba często podłącza się na lewym skrzydle, ale jego dośrodkowania nie sieją jeszcze spustoszenia! Kolejna wrzutka zablokowana przez pierwszego z obrońców! Na razie bramka Bilbao niezagrożona.

21
    A Barcelona "pali" już którąś sytuację z rzędu. Widzimy jednak, że asystent sędziego nie ma dziś dobrego wzroku. Kilka sytuacji można było puścić!

22
    Podopieczni Luisa Enrique mają spory problem ze sforsowaniem szczelnej defensywy przeciwników. Goście nie mieli problemów pod własną bramką jeszcze ani razu. A może to właśnie Athletic wyprowadzi zabójczą kontrę?

23
    Kolejny raz to Jordi Alba pędzi pod linię końcową! Wrzutka w pełnym biegu, ale to Iraizoz wyłapuje futbolówkę! Znów czegoś brakowało w ataku gospodarzy.

24
    Dość "czyste" jest to spotkanie, ale tym razem Eraso złamał przepisy. Arbiter jeszcze nie decyduje się na pokazanie pierwszych kartek, chyba słusznie, ale w końcówce może być gorąco!

26
    Piłka po raz pierwszy wpada do bramki Iraizoza! Fenomenalną akcję skonstruowali gospodarze i Neymar wyłożył piłkę Luisowi Suarezowi, a ten trafił do pustej bramki! Sędzia uznał jednak, że Neymar w momencie podania był na spalonym – nic takiego!

27
    Iraizoz zostaje upomniany po raz ostatni! Bramkarz Athletiku zdecydowanie gra na czas, ale arbiter jeszcze nie pokaże mu żółtego kartonika. Spore gwizdy z trybun Camp Nou!

28
    Arbiter w końcu otwiera swój notes! Etxeita zdecydowanie przekroczył przepisy na Neymarze i ten zawodnik łapie pierwszą kartkę w tym spotkaniu. Szykuje się jednak pierwsza roszada.

29
    Właśnie Etxeita leży na murawie i wskazuje medykom na problemy mięśniowe. Mamy chwilę przerwy, ale to oznacza koniec meczu dla Etxeity!

29
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Etxeita, na boisku pojawia się Elustondo.

30
    Arbiter rozpędza się z wręczaniem kartek. Tym razem to Umtiti nie nadążył za sytuacją i sędzia główny idzie za ciosem. Robi się coraz goręcej!

31
    Neymar pędzi z futbolówką przy stopie, ale zostaje powstrzymany kilka metrów od pola karnego przyjezdnych! To będzie kapitalna okazja dla Messiego na gola ze stałego fragmentu gry!

32
    Tym razem uderzenie zupełnie nie wyszło Lionelowi Messiemu. Nie będzie powtórki gola Argentyńczyka z weekendu przeciwko Villarrealowi!
    34. Okazja Messiego z rzutu wolnego!

34
    Wciąż czekamy na większe emocje na Camp Nou! Zdecydowanie przydałaby się pierwsza bramka, która zdecydowanie rozgrzałaby tę rywalizację. Na razie jednak gra skupia się na połowie Bilbao.

35
    Gol dla Barcelony!

Mamy otwarcie wyniku w spotkaniu rewanżowym! Kapitalna okazja Barcelony i główna zasługa Rafinhii, który dośrodkował do LUISA SUÁREZA! Urugwajczyk uderzył "nożycami" i pewnie pokonał Iraizoza! Na ten moment mamy awans Barcelony!
    35. Luis Suaréz (BAR) - 1:0

37
    Jak zareagują teraz przyjezdni? Athletic miał przewagę jednego gola, ale w tym momencie jest to historia! Goście ponownie muszą walczyć o swoje trafienia, bo w innym wypadku odpadną z Copa del Rey!
    Pierwszy gol Suareza w 2017 roku!

38
    Blaugrana ma coraz większą przewagę w tym spotkaniu! Zupełnie zdominowana jest środkowa strefa boiska, w której królują wręcz gospodarze. Athletic rozpoczął z animuszem, ale już się wypala.

39
    Przypomnijmy, że drużyna z Bilbao kończyła pierwszy mecz bez dwójki zawodników, których dzisiaj niezmiernie brakuje! Czy goście będą w stanie wyrównać stan meczu w okrojonym składzie?

40
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony! Czy któraś z drużyn przeprowadzi jeszcze odważniejsze ataki i zmieni rezultat jeszcze przed zejściem do szatni?

41
    Mamy kolejny kartonik i kolejny rzut wolny kilka metrów od pola karnego gości! Laporte zostaje wpisany do notesu sędziego, a Messi jest już gotowy do strzału ze stałego fragmentu!

42
    Messi znów mierzył z rzutu wolnego, ale bardzo podobnie, jak przy poprzednim stałym fragmencie! Znów zabrakło dokładności przy uderzeniu Argentyńczyka.

44
    Jeszcze próbują coś zdziałać zawodnicy z Bilbao, którzy marzą o wyrównaniu stanu meczu przed przerwą. Jest jednak mało prawdopodobne, że Athletic zdoła zagrozić! Tym bardziej, że piłkę przejmuje Barcelona.

45
    Iniesta oraz Messi zupełnie mieszają defensywą rywali! Kolejne szarże tych zawodników, lecz tym razem Barcelona zyskuje wznowienie gry z narożnika boiska!

45+1
    1 minutę dolicza arbiter do czasu pierwszej połowy!

45+1
    Podopieczni Luisa Enrique wymieniają podania w środkowej strefie boiska i tak zakończy się pierwsza odsłona. Arbiter zaprasza piłkarzy do szatni!

45+2
    Minimalne prowadzenie Barcelony po 45 minutach!

Całkiem ciekawa pierwsza część gry już za nami! To FC Barcelona zdołała wyjść na prowadzenie, chociaż sędziowie nie rozpieszczają gospodarzy (nieuznany gol w 26. minucie). Athletic Bilbao rozpoczął bardzo odważnie, ale dominacja gospodarzy uwidaczniała się z każdą upływającą minutą.
    Zapowiada się gorąca gra po przerwie, zostańcie z nami!
    Statystyki do przerwy dostępne pod linkiem:

Obie ekipy powoli wracają na murawę. Przed nami decydujące 45 minut. A może będzie dogrywka? Wszystko przed nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Sabin Merino, na boisku pojawia się Aduriz.

46
    Grę wznawia Barcelona, ale to goście przeprowadzają drugą roszadę w tym spotkaniu! Liczymy na grad bramek w tych 45 minutach!

47
    Rzut karny dla Barcelony!!!

47
    Neymar wbiegał w pole karne przy linii końcowej, gdzie został powalony przez Bóvedę! Nie będzie jednak żółtego kartonika, ale rzut karny jak najbardziej zasłużony!

48

NEYMAR bardzo wolno nabiegał do futbolówki, ale Brazylijczyk ze stoickim spokojem wykonuje jedenastkę! Podwyższenie wyniku przez gospodarzy zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy!
    48. Neymar (BAR) - 2:0

50
    Barcelona nie zamierza się zatrzymywać i wywalcza kolejny rzut rożny w tym spotkaniu. Gospodarze chcą rozstrzygnąć ten dwumecz kolejnym golem, nie ma mowy o poluzowaniu tempa gry!

51
    Gol dla Athletic!

Wcale nie koniec emocji na Camp Nou, a wręcz ich początek! Athletic zdobywa bramkę kontaktową i na ten moment mamy dogrywkę! ENRIC SABORIT kapitalnie zamyka głową dośrodkowanie z prawej strony i bez szans był Cillessen!
    51. Enric Saborit (ATB) - 2:1

52
    Kapitalne zawody w Barcelonie! Zupełnie nic nie zwiastowało bramki Athletiku, dlatego tym bardziej cieszymy się z takiego obrotu spraw! Barcelona nieco się cofnęła!

54
    Przyjezdni idą za ciosem i przeprowadzają kolejne ataki! Gdyby Barcelona straciła kolejnego gola, to byłaby w fatalnej pozycji! A dopiero było tak pięknie dla gospodarzy!

55
    Ależ fatalny błąd Busquetsa, który posłał piłkę prosto pod nogi Saborita! Jego uderzenie zostaje jednak w ostatniej chwili zablokowane! Mamy coraz lepszy mecz, oby tak dalej!

56
    Kolejna niepewna interwencja, tym razem Umtitiego, który starał się wybić jedno z dośrodkowań! Fatalny kiks, ale na jego szczęście bez żadnych konsekwencji!

57
    W końcu jakiś atak przeprowadzają miejscowi i dośrodkowanie spada pod nogi Luisa Suareza! Urugwajczyk technicznie uderza, ale sporo metrów od bramki Iraizoza!

58
    Fenomenalny rajd Lionela Messiego, który wpada w szesnastkę rywali! Argentyńczyk zgrywa piłkę na bliższy słupek, ale Bóveda uprzedza Luisa Suareza! Będzie korner dla Barcy!

60
    Busquets faulowany przez Eraso, ale nie będzie żadnego zagrożenia. Wszystko działo się na połowie Barcelony. Godzina gry już za nami, a na razie zanosi się na dogrywkę! Czy padną kolejne bramki?

61
    Barcelonie zaczyna się spieszyć i podopieczni Luisa Enrique za wszelką cenę szukają kolejnego trafienia. Iniesta wypatrzył Jordiego Albę, a ten kontynuuje indywidualnie! Strzał prosto w Iraizoza!

62
    Kolejna sytuacja Barcelony, ale Neymar nie miał pomysłu na rozegranie swojego dośrodkowania. Gospodarze nieco zwalniają, ale wciąż posiadają inicjatywę!

63
    Iniesta jest dziś fenomenalny! Hiszpan widzi wręcz każdego i tym razem posłał podanie do Neymara. Brazylijczyk uderza po ziemi, ale znów w sam środek bramki Iraizoza!

64
    Barcelona musi bardzo uważać, bo ewentualna bramka Athletiku może skutecznie pokrzyżować ich plany. Gospodarze musieliby wówczas wygrać 4:2! A to nie będzie takie łatwe.

66
    Neymar podaje do wbiegającego Messiego, ale w polu karnym przeciwników jest już bardzo ciasno! Nie ma miejsca wbić tu chociażby najkrótszego podania! Wciąż próbuje Blaugrana.

67
    Athletic ponownie się wycofuje. Goście skupiają się głównie na zadaniach defensywnych i wciąż wypatrują okazji do kontrataku. Już raz się powiodło, dlaczego nie kolejny?

68
    Następna akcja Dumy Katalonii nie dociera do celu! Uderzeniem próbował zaskoczyć Luis Suarez, ale uderzenie Urugwajczyka leci kilkanaście centymetrów obok słupka bramki gości!

70
    Tylko 20 minut pozostaje z regulaminowych 90! Czy w tym czasie zobaczymy chociażby jedną bramkę, która będzie oznaczała brak dogrywki w tym dwumeczu? Kto awansuje do ćwierćfinału Pucharu Hiszpanii?

71
    Na murawie leży Williams. Arbiter przerywa akcję gospodarzy i pędzi do zawodnika Athletiku. Będziemy mieli chwilę przerwy.

72
    Możemy wrócić do zawodów! Williams na moment opuścił murawę, ale już powraca na boisko i obie ekipy grają w pełnych zestawieniach. Kiedy Luis Enrique zdecyduje się na pierwsze roszady?

73
    Wracamy do wręczania żółtych kartek. Dość głupie przewinienie Elustondo, który niepotrzebnie przerwał akcję Barcelony. W dodatku zostaje ukarany.

74
    Następne lekkie przewinienia, które jeszcze bardziej spowalniają poczynania boiskowe. Dawno nie widzieliśmy groźniejszej akcji pod którąś z bramek. Brakuje emocji na Camp Nou!

75
    Pod akcję ofensywną gości podłączył się Balenziaga, ale jego wrzutka z lewego skrzydła była zupełnie nieudana. Przyjezdni tracą posiadanie piłki i w dodatku muszą wracać na swoją połowę!

77
    Indywidualna akcja Luisa Suareza i Urugwajczyk zostaje nieprzepisowo powstrzymany przez Beñata! Żółta kartka i rzut wolny kilka metrów od szesnastki drużyny z Bilbao!

78

LIONEL MESSI próbuje dziś po raz trzeci z rzutu wolnego i tym razem trafia! Futbolówka poszybowała obok muru gości i ten strzał zupełnie zaskoczył Iraizoza! Nie będzie dogrywki w tej parze Pucharu Hiszpanii!
    78. Messi (BAR) - 3:1

79
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Saborit, na boisku pojawia się Susaeta.
    Specjalista od rzutów wolnych!

80
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się Rakitić.

81
    Niesamowita akcja indywidualna Neymara, który minął chyba trzech obrońców w ich polu karnym! Brazylijczyk kończy swoją akcję uderzeniem, ale piłka ląduje na bliższym słupku! Gdyby to wpadło! Mielibyśmy gola tygodnia!

82
    Przyjezdni jeszcze nie dają za wygraną! Niedawno wprowadzony Susaeta znalazł się w szesnastce Barcelony, ale skiksował w ostatnim momencie tego ataku! Obrońcy "czyszczą" to zagrożenie!

83
    Obie drużyny fundują nam kapitalne widowisko w tym dwumeczu! Wciąż mamy olbrzymie emocje, bowiem ewentualny gol Athletiku będzie oznaczał awans właśnie drużyny z Bilbao! Jest jeszcze o co grać!

85
    Williams starał się "urwać" obrońcom Blaugrany, ale asystent sędziego dopatrzył się w tej akcji spalonego. Spokojnie wznowią grę gospodarze.

86
    Szykuje się kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Barcelona będzie teraz "kradła" cenne sekundy! Wszystko jest w ich rękach!

87
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Neymar, na boisku pojawia się Denis Suarez.

88
    Przyjezdni domagają się podyktowania rzutu rożnego, ale zdaniem arbitra od bramki rozpocznie Cillessen! Przyjezdni jeszcze "chcą" ukąsić!

89
    Dziwne zachowanie defensywy Athletiku, ale to Luis Suarez miał wyśmienitą okazję na kolejne trafienie! Minął on Iraizoza, ale nie mógł trafić z linii końcowej boiska! Defensor z Bilbao wybija futbolówkę!

89
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Iniesta, na boisku pojawia się Arda Turan.

90
    Williams za wszelką cenę chciał wywalczyć futbolówkę, ale pomagał sobie łokciem! Zdaniem sędziego zbyt ostro i Williams dodatkowo zostaje wpisany do notesu arbitra.

90+1
    3 minuty dłużej potrwa dzisiejsza rywalizacja!

90+2
    Kolejna sytuacja w polu karnym przyjezdnych, ale Messi upada w okolicach 16. metra! Nie będzie wskazania na wapno, gramy dalej! Olbrzymie emocje w tych ostatnich minutach!

90+3
    Chyba już nic się tutaj nie wydarzy! Barcelona skutecznie utrzymuje się w posiadaniu futbolówki i już na pewno jej nie odda! Arbiter gwiżdże po raz ostatni, kończąc tę rywalizację!

90+3
    Barcelona melduje się w ćwierćfinale Copa del Rey! 3:1 w rewanżu!

A jednak, nie będzie niespodzianki w 1/8 Pucharu Hiszpanii! Athletic Bilbao miał zaliczkę 2:1 z pierwszego meczu, ale Barcelona odrobiła straty z nawiązką! Blaugrana prowadziła w rewanżu już 2:0 i wydawało się, że ma ten mecz pod kontrolą. Wtedy gola na 2:1 strzelił Saborit i zanosiło się na dogrywkę! Niezawodny Messi rozstrzygnął ten mecz po rzucie wolnym.
    Barcelona gra dalej, a Athletic żegna się z Copa del Rey! Fantastyczne widowisko na Camp Nou zaprezentowali piłkarze obu ekip! (23:21:05)
    Suarez ustrzelił dziś setną bramkę dla Barcelony!