Alaves – Deportivo 1:1 (koniec) | Córdoba – Alcorcon 1:2 (koniec) | Villarreal – Sociedad 1:1 (koniec)
FC Barcelona – Bilbao 3:1 (koniec)
Deportivo Alaves
1:1 (1:0)
Deportivo La Coruña
Środa 11.01.2017, 19:00 • Mendizorrotza Stadium, Vitoria • Puchar Hiszpanii • 1/8 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:59:34)

Deportivo Alaves pozostało w grze o Puchar Hiszpanii. Z rozgrywek odpada drużyna Przemysława Tytonia. Zdecydowały bramki zdobyte na wyjeździe. W rewanżu gospodarze bronili się przez prawie całą połowę w osłabieniu, stracili jednego gola, ale uratowali resztki swojej zaliczki. Kompromisowe 1:1 to dla nich zwycięski remis po wyniku 2:2 na wyjeździe. Bezcenna była interwencja Ortolo, który w samej końcówce spotkania zatrzymał uderzenie głową Joselu. Za nami bardzo wyrównany dwumecz, który warto było obserwować. Nawet Ruben próbował przechylić szalę zwycięstwa na stronę Deportivo La Coruna, ale przyjezdni pożegnali się z rozgrywkami.

90+3
    To już objaw frustracji. Guilherme fauluje i otrzymuje żółty kartonik.

90+2
    Faul na połowie gości. Mają do przemierzenia blisko 100 metrów, by zagrozić bramce Ortolo. To wcale nie jest banalne zadanie.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

90
    Laguardia ledwo wbiegł na boisko, a już zapracował na żółty kartonik.
    Drużyna Tytonia może nie zdążyć!

88
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Trener Deportivo Alaves nie przeczuwa dogrywki i wpuszcza Toquero Pinedo za Krsticicia.

87
    Końcowe odliczanie. Atakują oczywiście piłkarze Deportivo La Coruna, ale popełniają błędy techniczne, które wybijają z rytmu.

85
    Przyjezdni wykonali jeszcze korner. Stłoczyli się rywale w polu karnym i nie pozwolili na oddanie następnego strzału głową.

84
    Fenomenalna parada. Najpewniej na wagę awansu Deportivo Alaves! Ortolo wyczekał do końca na nogach Joselu i sparował nad poprzeczkę piłkę po arcygroźnym strzale głową.

82
    Drugi zmiennik w obozie gospodarzy to Laguardia. Zastąpił wspomnianego już Edgara Mendeza.

81
    Zmieniony będzie również Edgar Mendez, ale zanim opuści boisko, dostanie żółtą kartkę za mały teatrzyk.

81
    Więcej strzałów Mosquera Parada nie odda. W jego miejsce wbiegł na boisko ostatni zmiennik u gości Oscar.

79
    Mosquera Parada dopadł do zbyt krótko wybitej piłki. Zdecydował się na bezpośrednie uderzenie zza 16. metra. Wyraźne pudło pomocnika z La Corunii!

78
    Przezwyciężyli chwilowe problemy goście i wrócili do budowania ataku pozycyjnego.

Gole: 45. Mendez – 62. Arribas

Kartki:   28. Pantić (DAL), 35. Dani Torres (DAL), 40. Theo Hernandez (DAL), 81. Mendez (DAL), 90. Laguardia (DAL) – 16. Borja Valle (DEP), 90+3. Guilherme (DEP)   48. Theo Hernandez (DAL)

Posiadanie piłki: 32 % : 68 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 4:11. Rzuty rożne: 0:7. Spalone: 1:2. Foule: 19:12.
    Deportivo Alaves: Ortolo – Vogaray, Pantić, Alexis, Theo Hernandez – Krsticić (88. Toquero Pinedo), Llorente – Dani Torres, Edgar Mendez (82. Laguardia), Katai (56. Kiko Femenia) – Santos.

Zmiany: Pacheco – Kiko Femenia, Laguardia, Camarasa, Toquero Pinedo, Ruben Sobrino, Deyverson.

Deportivo La Coruña: Ruben – Juanfran, Arribas, Sidnei, Luisinho – Mosquera Parada (81. Oscar), Borges (54. Guilherme) – Borja Valle, Emre Colak, Moreno Duran (60. Andone) – Joselu.

Zmiany: Lux – Navarro, Albentosa, Andone, Laure, Guilherme, Oscar.

Sędziowie: Javier Estrada Fernandez