Bilbao – FC Barcelona 2:1 (koniec)
Athletic Bilbao
2:1 (2:0)
FC Barcelona
Czwartek 05.01.2017, 21:15 • San Mamés Barria, Bilbao. • Puchar Hiszpanii • 1/8 finału

Dziękujemy już Państwu niezwykle serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (23:13:25)
    FC Barcelona przegrywa pierwszy mecz w nowym roku:

Za nami niezwykle emocjonujące widowisko na San Mames w Bilbao! Miejscowy Athletic pokonuje ostatecznie FC Barcelonę 2:1 po fantastycznym spotkaniu. W pierwszej połowie gospodarze prowadzili już 2:0 po trafieniach Aritza Aduriza oraz Inakiego Williamsa. Po przerwie dość szybko kontaktową bramkę zdobył Leo Messi i wydawało się, że Blaugrana powalczy dzisiaj o wygraną. Mieliśmy w końcówce jeszcze dwie czerwone kartki dla miejscowych (Raul Garcia i Iturraspe), a goście marnowali swoje piłki meczowe. Najlepszą okazję miał argentyński skrzydłowy Dumy Katalonii, który w ostatniej sekundzie meczu przymierzył tylko w słupek.

90+3

90+3
    Co tu się wydarzyło w ostatniej sekundzie spotkania! Messi miał piłkę meczową, ale jego potężny strzał z jedenastego metra trafił tylko w słupek! Później dobitka gracza Barcelony z bliska również mija światło bramki!

90+3
    Będzie jeszcze rzut rożny dla Blaugrany w ostatnich sekundach rywalizacji na San Mames!

90+3
    To już ostatnia minuta tego meczu. Barcelona sposobi się do wyprowadzenia ostatniej akcji, ale fatalnie na skrzydło zagrywa Busquets. Piłka wychodzi za linię boczną.

90+2
    Gracze baskijskiego teamu nie potrafią wybić piłkę za swoją połowę boiska. Cały czas bronią się wszyscy we własnym polu karnym.

90+1
    Balenziaga ma jeszcze mnóstwo sił i sam starał się wyjść z szybką kontrą na trzech rywali. Sędzia dolicza jedynie trzy minuty do meczu!

90
    Obaj szkoleniowcy nerwowo spoglądają na zegarki. Regulaminowy czas dobiega końca i za moment dowiemy się ile czasu potrwa jeszcze ten mecz.

89
    Athletic Bilbao wychodzi z szybką kontrą. Po chwili udało się jednak graczom tego teamu zmienić formę na atak pozycyjny.

88
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Umtiti, na boisku pojawia się Alcacer.

86
    To już ostatnie minuty regulaminowego czasu trwania tego spotkania. FC Barcelona grając o dwóch graczy więcej stara się doprowadzić do remisu.

85
    Luis Suarez otrzymał idealne podanie na wolne pole od Messiego! Starał się on lobować Iraizoza z dwudziestu metrów, ale doświadczony golkiper nie dał się zaskoczyć!

85
    Laporte w końcówce potwierdza swoją wysoką klasę. Najpierw odebrał piłkę Suarezowi, a później sam był przez rywala faulowany.

84
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Williams, na boisku pojawia się Elustondo.

83
    Luis Suarez szukał pozycji do dośrodkowania w polu karnym i zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny dla Blaugrany.

82
    To będzie z pewnością trudna końcówka dla miejscowego teamu. Sędzia również powinien doliczyć jeszcze do spotkania cztery lub pięć minut.

81
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Iturraspe (Athletic Bilbao).

Dawid Czempisz

Gole: 25. Aduriz, 28. Williams – 52. Messi

Kartki:   40. Aduriz (ATB), 54. Iturraspe (ATB), 55. Garcia (ATB) – 40. Umtiti (BAR), 45+2. Alba (BAR), 45+2. Busquets (BAR), 45+2. Iniesta (BAR)   74. Garcia (ATB), 81. Iturraspe (ATB)

Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 3:9. Spalone: 0:4. Foule: 20:9.
    Athletic Bilbao: Iraizoz – Bóveda, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San Jose, Iturraspe – Raul Garcia, Williams (84. Elustondo), Saborit (68. Saborit) – Aduriz (78. Eraso).
    Zmiany: Elustondo, Eraso, Beñat, Muniain, Susaeta, Mikel Rico, Arrizabalaga.

FC Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Umtiti (88. Paco Alcacer), Pique, Alba – Iniesta, Busquets Rakitić (71. Rakitić) – Neymar, Suarez, Messi.
    Zmiany: Masip, Arda Turan, Rafinha, Mascherano, Paco Alcacer, Digne, André Gomes.

Główny: Fernández Borbalán
    Asystenci: Raúl Cabañero Martínez, Jorge Canelo Prieto.

Widownia: 45 772