Bilbao – FC Barcelona 2:1 (koniec)
Athletic Bilbao
2:1 (2:0)
FC Barcelona
Czwartek 05.01.2017, 21:15 • San Mamés Barria, Bilbao. • Puchar Hiszpanii • 1/8 finału

Dziękujemy już Państwu niezwykle serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (23:13:25)
    FC Barcelona przegrywa pierwszy mecz w nowym roku:

Za nami niezwykle emocjonujące widowisko na San Mames w Bilbao! Miejscowy Athletic pokonuje ostatecznie FC Barcelonę 2:1 po fantastycznym spotkaniu. W pierwszej połowie gospodarze prowadzili już 2:0 po trafieniach Aritza Aduriza oraz Inakiego Williamsa. Po przerwie dość szybko kontaktową bramkę zdobył Leo Messi i wydawało się, że Blaugrana powalczy dzisiaj o wygraną. Mieliśmy w końcówce jeszcze dwie czerwone kartki dla miejscowych (Raul Garcia i Iturraspe), a goście marnowali swoje piłki meczowe. Najlepszą okazję miał argentyński skrzydłowy Dumy Katalonii, który w ostatniej sekundzie meczu przymierzył tylko w słupek.

90+3

90+3
    Co tu się wydarzyło w ostatniej sekundzie spotkania! Messi miał piłkę meczową, ale jego potężny strzał z jedenastego metra trafił tylko w słupek! Później dobitka gracza Barcelony z bliska również mija światło bramki!

90+3
    Będzie jeszcze rzut rożny dla Blaugrany w ostatnich sekundach rywalizacji na San Mames!

90+3
    To już ostatnia minuta tego meczu. Barcelona sposobi się do wyprowadzenia ostatniej akcji, ale fatalnie na skrzydło zagrywa Busquets. Piłka wychodzi za linię boczną.

90+2
    Gracze baskijskiego teamu nie potrafią wybić piłkę za swoją połowę boiska. Cały czas bronią się wszyscy we własnym polu karnym.

90+1
    Balenziaga ma jeszcze mnóstwo sił i sam starał się wyjść z szybką kontrą na trzech rywali. Sędzia dolicza jedynie trzy minuty do meczu!

90
    Obaj szkoleniowcy nerwowo spoglądają na zegarki. Regulaminowy czas dobiega końca i za moment dowiemy się ile czasu potrwa jeszcze ten mecz.

89
    Athletic Bilbao wychodzi z szybką kontrą. Po chwili udało się jednak graczom tego teamu zmienić formę na atak pozycyjny.

88
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Umtiti, na boisku pojawia się Alcacer.

86
    To już ostatnie minuty regulaminowego czasu trwania tego spotkania. FC Barcelona grając o dwóch graczy więcej stara się doprowadzić do remisu.

85
    Luis Suarez otrzymał idealne podanie na wolne pole od Messiego! Starał się on lobować Iraizoza z dwudziestu metrów, ale doświadczony golkiper nie dał się zaskoczyć!

85
    Laporte w końcówce potwierdza swoją wysoką klasę. Najpierw odebrał piłkę Suarezowi, a później sam był przez rywala faulowany.

84
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Williams, na boisku pojawia się Elustondo.

83
    Luis Suarez szukał pozycji do dośrodkowania w polu karnym i zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny dla Blaugrany.

82
    To będzie z pewnością trudna końcówka dla miejscowego teamu. Sędzia również powinien doliczyć jeszcze do spotkania cztery lub pięć minut.

81
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Iturraspe (Athletic Bilbao).
    80. Iturraspe za ten faul otrzymał drugie napomnienie:

80
    Iraizoz uspokaja na moment sytuację i wyłapuje futbolówkę we własnej szesnastce. Później jednak traci piłkę w środku pola Eraso.
    79. Messi zbyt długo zwlekał z decyzją o strzale:

79
    Ależ blisko było w tej sytuacji wyrównania! Messi ładnie dryblował na ósmym metrze, ale tuż przed oddaniem strzału uprzedził go na wślizgu Eraso!

79
    W tym momencie Athletic Bilbao nie ma z przodu żadnego typowego napastnika. W tej roli może się jednak odnaleźć Williams.

78
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Aduriz, na boisku pojawia się Eraso.

78
    Nikt nie zrozumiał w tej sytuacji zagrania Sergio Busquetsa. Podanie reprezentanta Hiszpanii ostatecznie padło łupem Iraizoza.

77
    Cała drużyna gospodarzy cofnęła się na własną połowę boiska. FC Barcelona rusza do zdecydowanych ataków.

76
    W takim razie gospodarze muszą sobie radzić w osłabieniu. Do wejścia na boisko przygotowany jest już pomocnik Eraso.

75
    Wydaje się, że sędzia pospieszył się teraz ze swoją decyzją. Przy tym wejściu Raul Garcia nie zasłużył na napomnienie, jednak za sporą ilość fauli również mógł on wylecieć z boiska.
    74. Raúl García po tym przewinieniu otrzymał drugą żółtą kartkę:

74
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Raul Garcia (Athletic Bilbao).

74
    Coraz mniej czasu pozostaje Barcelonie na odrobienie strat w tym meczu. Wszystko wskazuje na to, że to Baskowie będą cieszyć się dzisiaj z wygranej.
    Pierwsza zmiana w ekipie Blaugrany:

73
    Williams otrzymał podanie na linii bocznej boiska i był naciskany przez dwóch rywali. Wywalczył jeszcze wrzut z autu dla swojego teamu.

72
    Jeszcze przed zmianą goście wyprowadzili kapitalną kontrę, ale ostatecznie fantastycznym powrotem we własną szesnastkę popisał się Muniain.

71
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Rakitić, na boisku pojawia się Gomes.

70
    Do końca spotkania pozostaje już tylko dwadzieścia minut. Posiadanie piłki jest już nieco bardziej wyrównane (42%-58%).

68
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Saborit, na boisku pojawia się Muniain.

68
    Warto zaznaczyć, że nie mieliśmy jeszcze w tym spotkaniu ani jednej zmiany. Trenerzy są zadowoleni z postawy swoich podopiecznych.

67
    Czas działa teraz na korzyść miejscowego teamu. Gospodarze starają się utrzymać dobry dla siebie rezultat.

66
    Do wejścia na boisko przygotowany jest już Muniain. Ten młody skrzydłowy w ostatnim czasie był trapiony przez urazy.
    65. Neymar pięknie uderzył zza pola karnego:

65
    Ależ pięknie przymierzył w tej sytuacji Neymar! Huknął on potężnie z dwudziestego metra i Iraizoz wykazał się kapitalną robinsonadą! Barcelona wywalczyła rzut rożny!

64
    Zdecydowanie lepiej powinien się zachować w tej sytuacji Aritz Aduriz. Miał on sporo miejsca i czasu na linii pola karnego, a zdecydował się na słabej jakości uderzenie lobem.

63
    Raul Garcia za poprzedni faul mógł otrzymać spokojnie drugą żółtą kartkę. Musi mieć się na baczności ten pomocnik.

62
    Trwa ostra walka w środkowej strefie boiska. Roberto uprzedził w tej sytuacji Raula Garcie, ale to starszy Hiszpan bardziej ucierpiał w tej sytuacji.
    Messi zdobywa gola kontaktowego:

61
    Nieco ponad godzina tego spotkania za nami. Miał swoją okazję również Suarez, ale pierwszy przy futbolówce był Iraizoz.

60
    Niezbyt dogadali się teraz miejscowi zawodnicy. Aduriz był na wyraźnym ofsajdzie, jednak gdyby jego partner ruszył do zagrania, to stanąłby sam na sam z bramkarzem.

59
    Umtiti ładnie nabrał teraz rywala prostym zwodem i przez to jego team utrzymał się bez większych problemów przy futbolówce.

58
    Baskowie nie podchodzą już tak wysoko z pressingiem na połowę rywali. Barcelona mogła wymieniać szybsze podania, jednak niecelnie na wolne pole zagrywał Busquets.

57
    Gospodarze starają się uspokoić swoje poczynania i rozgrywają przez dłuższy czas futbolówkę na własnej połowie. Ostatecznie jednak niecelnie zagrywa na część gry rywali Iraizoz.

56
    Kolejny rzut wolny będą wykonywać gracze Blaugrany. Teraz jednak Neymar zdecydował się na dość słabej jakości dośrodkowanie.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Garcia (Athletic Bilbao).

55
    Teraz z pewnością FC Barcelona wróci do gry. Zaczęli podopieczni Enrique stosować zdecydowanie wyższe podejścia pressingiem.

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Iturraspe (Athletic Bilbao).
    52. Lionel Messi (BAR) - 2:1

52
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki LEO MESSI!

Ależ szczęście miał w tej sytuacji Messi! Pięknie uderzył ten zawodnik z rzutu wolnego, ale Iraizoz miał futbolówkę już na rękach! Ostatecznie po interwencji bramkarza piłka trafiła w poprzeczkę i później przekroczyła o centymetry linię bramkową! Mamy gola kontaktowego dla Dumy Katalonii!

52
    Neymar kolejny raz w tym meczu szarżuje na swoim skrzydle i był podcinany na 25. metrze przez wracającego Raula Garcie.
    Williams powalczy dzisiaj z Adurizem o tytuł gracza meczu:

51
    Drugi już raz w tym meczu na ofsajdzie znalazł się Jordi Alba. Hiszpański obrońca nie podejmuje dzisiaj najlepszych wyborów.

50
    Ależ ładnie trójkową akcję wyprowadziła Barcelona. Podanie Neymara przepuścił Suarez, ale nie zdecydował się od razu na strzał Messi.

49
    San Jose zagrał świetne podanie na wolne pole do rozpędzonego Aduriza. Hiszpan przegrał jednak pojedynek biegowy z Umtitim.

48
    Spora liczba zawodników FC Barcelony ma już na koncie napomnienia. Z tego względu muszą uważać na ostrą grę Umtiti, Iniesta, Busquets oraz Alba.

47
    Raczej nie mamy żadnych zmian w obu drużynach. Obaj szkoleniowcy nadal ufają swoim wyjściowym jedenastkom.

46
    Druga połowa rozpoczęta.
    Baskowie prowadzą do przerwy:

Za nami zdecydowanie emocjonująca i bardzo ekscytująca połowa spotkania. Athletic Bilbao prowadzi 2:0 z FC Barceloną na własnym obiekcie. Pierwszego gola dla Basków zdobył Aritz Aduriz, który wykończył świetne dośrodkowanie Raula Garcii. Chwilę później gracze Valverde podwyższyli prowadzenie. Tym razem asystę na swoim koncie zapisał doświadczony napastnik, a w rolę egzekutora zamienił się Inaki Williams. Następnie przyszła pora na dwie kontrowersje. Najpierw z boiska powinien wylecieć Aduriz za faul na Umtitim, a później Blaugrana powinna mieć rzut karny. Etxeita wyraźnie faulował w szesnastce Neymara. Liczymy na dalsze sportowe emocje w drugiej części spotkania!

45+3
    Pierwsza połowa skończona.

45+3
    Za moment grę od rzutu wolnego wznowią goście z Barcelony. Leo Messi już przygotowuje się do dośrodkowania.

45+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Iniesta (FC Barcelona).

45+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Busquets (FC Barcelona).

45+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Alba (FC Barcelona).
    45+1. Neymar był faulowany w tej sytuacji przez Etxeite:

45+1
    Szybka kontra gości i to raczej powinien być rzut karny dla gości! Neymar mijał już w szesnastce Etxeite i był faulowany przez defensora. Sędzia nakazał jednak grać dalej!

45+1
    Sędzia zdecydował się doliczyć do pierwszej odsłony tej rywalizacji aż trzy minuty. Mieliśmy jednak sporo przerw w grze.

45
    Kapitalną kontrę wyprowadzili miejscowi piłkarze! Iturraspe zagrał na wolne pole do Balenziagi, a ten szukał dośrodkowaniem przed bramką Williamsa! W ostatniej chwili piłkę wyłapał Ter Stegen!

45
    Messi zagrał kapitalną piłkę do Alby, ale ten zbyt długo zwlekał z decyzją o dośrodkowaniu. Wywalczył jedynie korner, dla swojego teamu. Po jego wykonaniu uderzenie w krótki róg Neymara wybronił Iraizoz!

44
    Pique bardzo ostro walczył z rywalem w polu karnym. Sporo ryzykował w tej sytuacji doświadczony defensor Blaugrany.

43
    Kapitalny mecz rozgrywa dzisiaj Williams. Wydawało się, że nie może on nic zdziałać w starciu z Albą, a jednak udało mu się ugrać korner.

42
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej części rywalizacji. Athletic Bilbao nadal prowadzi 2:0 z FC Barceloną.

41
    Umtiti momentalnie po wejściu na boisko podszedł do Aduriza i doszło do pyskówki ze strony Francuza. Obaj zostali ukarani żółtymi kartkami.

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Aduriz (Athletic Bilbao).

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Umtiti (FC Barcelona).

40
    Rzut rożny wykonuje Duma Katalonii. Ostatecznie po dośrodkowaniu z narożnika boiska faulowany był Laporte.

39
    Umtiti o własnych siłach schodzi z boiska. Za moment powinniśmy oglądać młodego defensora ponownie na murawie.

38
    Jak pokazują powtórki sprawcą całego zajścia był Aduriz. To doświadczony hiszpański napastnik uderzył ręką w twarz Umtitiego, jednak arbiter nie zauważył tej sytuacji.

37
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na boisko upadł Umtiti. Wydaje się, że defensor Barcelony doznał groźnego urazu. Wymaga on natychmiastowej pomocy medycznej.

36
    Miejscowy team starał się wyprowadzić szybką kontrę. Balenziaga długo zwlekał z zagraniem na lewe skrzydło, a tam dopiero Saborit wywalczył korner.

35
    Bóveda był atakowany przez Neymara na skrzydle, jednak i tak zdołał ugrać wrzut z autu dla swojego teamu.

34
    Baskowie wydają się całkowicie kontrolować boiskowe wydarzenia. Gracze Dumy Katalonii nie są w stanie zbliżyć się do pola karnego gospodarzy.

33
    Jordi Alba nie ma w tym meczu zbyt wielu okazji do podłączania się w ofensywne akcje. Tym razem jednak spalił całą akcję.
    Baskowie prowadzą już 2:0 na San Mames:

31
    Fantastyczny pressing stosują w tym meczu gospodarze. Niezwykle często udaje im się odbierać piłkę rozgrywającym gościom.

30
    Już pół godziny rywalizacji za nami. Athletic Bilbao sensacyjnie prowadzi aż 2:0 z faworyzowaną Barceloną.
    28. Iñaki Williams (ATB) - 2:0

28
    Gol dla Athletic!
    Strzelcem bramki INAKI WILLIAMS!

Co się wyprawia dzisiaj na San Mames! Gospodarze grają niczym FC Barcelona z najlepszych lat! Aduriz bardzo szybko odegrał piłkę piętką w polu karnym do wbiegającego Williamsa, a ten potężnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnego Ter Stegena! Defensywa Blaugrany nie wiedziała kompletnie co się stało!
    Ten zawodnik wpisuje się na listę strzelców:

27
    Athletic Bilbao zasłużył swoją grą na to prowadzenie. Goście z Barcelony nadal nie stworzyli sobie odpowiedniej sytuacji strzeleckiej.
    25. Aritz Aduriz (ATB) - 1:0

25
    Strzelcem bramki ARITZ ADURIZ.

Co za akcja baskijskiego teamu! Najpierw Iniesta niecelnie podawał w środkowej strefie boiska, a gospodarze wyszli z niesamowicie szybką kontrą! Raul Garcia finalnie popisał się kapitalnym dośrodkowaniem z linii końcowej boiska, a piłkę do siatki strzałem głową z najbliższej odległości wpakował Aduriz!

25
    Gracze Ernesto Valverde zamknęli swoich rywali na ich połowie boiska. Później świetnie zachował się Bóveda, który zgrał piłkę głową do własnego bramkarza.

24
    Iturraspe posłał bardzo ostrą centrę w szesnastkę Blaugrany, ale żaden z jego partnerów nie miał szans na dojście do futbolówki.

23
    Gracze Athletic starali się teraz przez dłuższy czas utrzymać w posiadaniu piłki. Finalnie faulowany przez rywala był Aduriz.

22
    Gerard Pique jest już gotowy do kontynuowania gry. Musiał on chwilę wcześniej opuścić boisko po wejściu Iraizoza.

20
    Iraizoz starał się dalekim podaniem znaleźć swojego partnera na linii środkowej boiska, jednak przejęli futbolówkę gracze gości. Po centrze na siódmy metr fatalnie chybił ze świetnej pozycji Pique! Wpadł jeszcze w defensora bramkarz Basków przez co ucierpiał zawodnik Barcelony.

19
    Zdaniem sędziego Neymar był faulowany przez wracającego Raula Garcie i za moment Barcelona wznowi grę od rzutu wolnego. Po chwili Blaugrana ugrała rzut rożny.

18
    Obaj szkoleniowcy na stojąco oglądają poczynania swoich podopiecznych. Podkreślmy, że Ernesto Valverde to bardzo dobry taktyk i również na dzisiaj przygotował należycie swoich graczy.

17
    Podopieczni Luisa Enrique mają problemy z wyjściem na połowę rywala. Ostatecznie zdołali podejść na trzydziesty metr pod bramkę Iraizoza. Dośrodkowanie Roberto łapie jednak golkiper.
    Tak wygląda dzisiejsza jedenastka baskijskiego teamu:

16
    Bardzo ciekawie wygląda sytuacja z posiadaniem piłki. Wydaje się, że mecz jest wyrównany, a jednak to FC Barcelona jest zdecydowanie częściej przy piłce (28%-72%).

15
    Groźnie było tym razem pod bramką Iraizoza. Po dośrodkowaniu Roberto musiał piąstkować piłkę na siódmym metrze doświadczony bramkarz.

14
    Duma Katalonii nie stosuje w tym spotkaniu wysokiego podejścia pressingiem. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o Basków.

13
    Nie zrozumieli się w szybkiej akcji na skrzydle Neymar i Suarez. Brazylijczyk dogrywał partnerowi na linię pola karnego, ale ten źle opanował futbolówkę.

12
    Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście z Barcelony. Ostre dośrodkowanie Neymara z lewego skrzydła nie zostało wykończone, a chwilę później strzał z linii pola karnego Messiego minął światło bramki.

11
    Niezbyt dobrze w to spotkanie wszedł Neymar. Brazylijczyk przegrał już drugi z rzędu pojedynek na lewej stronie boiska.

10
    Sytuacja na boisku uległa zmianie. Obecnie to Blaugrana wymienia podania na własnej połowie boiska, a gospodarze szukają swoich okazji do wyjścia z kontrą.

9
    Gospodarze starali się wyprowadzić szybką akcję na lewej stronie boiska. Po centrze w szesnastkę odpowiednio interweniuje młody Umtiti.

8
    Kibice na San Mames od pierwszego gwizdka świetnie dopingują swoich ulubieńców. Baskowie świetnie weszli w ten mecz.

7
    Goście z Katalonii wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska. Nie mają jednak co zrobić z piłką i musieli wycofać ją do Ter Stegena.
    Startujemy:

6
    Ależ rozpoczęcie spotkania ze strony miejscowego teamu! Tym razem Aduriz ładnie wrzucał piłkę na ósmy metr i skutecznie interweniuje bramkarz Blaugrany.

5
    Po ostrym dośrodkowaniu z prawego skrzydła wydawało się, że Ter Stegen zdoła wyłapać futbolówkę. Finalnie popisał się niemiecki bramkarz skutecznym piąstkowaniem.

4
    Początek meczu należy zdecydowanie do gospodarzy. Barcelona nie potrafi odebrać piłki dobrze grającym miejscowym.

3
    Balenziaga starał się przedzierać lewą stroną boiska i próbował go zatrzymać wracający Rakitić. Wszystko skończyło się rzutem rożnym. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska minimalnie obok słupka uderzał Mikel San Jose!

2
    Rozpoczynamy emocje na San Mames w Bilbao. Niezwykle szybko uderzenie oddaje Williams, ale bez większego trudu interweniuje Ter Stegen.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął.

Skład wyjściowy:

Athletic Bilbao: Iraizoz – Bóveda, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San Jose, Iturraspe – Raul Garcia, Williams, Saborit – Aduriz.
    Rezerwowi: Elustondo, Eraso, Beñat, Muniain, Susaeta, Mikel Rico, Arrizabalaga.

FC Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Umtiti, Pique, Alba – Iniesta, Busquets Rakitić – Neymar, Suarez, Messi.
    Rezerwowi: Masip, Arda Turan, Rafinha, Mascherano, Paco Alcacer, Digne, André Gomes.

Sędziowie:
    Główny: Fernández Borbalán
    Asystenci: Raúl Cabañero Martínez, Jorge Canelo Prieto..

Zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie na ten pojedynek już w najbliższy czwartek o godzinie 21:15 do naszej relacji!
    Fani Blaugrany pojawiają się licznie nawet na treningu:

FC Barcelona:

Zespół ten nie może być zadowolony z zajmowanego miejsca w tabeli. Blaugrana zajmuje co prawda drugie miejsce, jednak do prowadzącego Realu Madryt traci trzy oczka. Do tego trzeba dodać, że Królewscy mają jeden mecz rozegrany mniej (z Valencią). Bilans bramkowy Dumy Katalonii również należy do pozytywnych (41:16). W drużynie jest dwóch najskuteczniejszych zawodników, a mianowicie Leo Messi i Luis Suarez. Obaj mają w dorobku po dwanaście trafień. W ostatniej ligowej kolejce team ten pokonał w derbach 4:1 Espanyol, a w poprzedniej rundzie pucharu wygrał 7:0 z Herculesem Alicante.
    Oba teamy będą chciały rozpocząć nowy rok od wygranej:

Athletic Bilbao:

Baskowie w obecnym sezonie nieźle spisują się w rozgrywkach La Liga. Zajmują w tabeli siódme miejsce i do czwartego Villarreal tracą jedynie trzy oczka. Bilans bramkowy graczy Valverde jest dodatni (22:19). W ostatnim ligowym spotkaniu Los Leones pokonali 2:1 groźnych rywali z Vigo. Najskuteczniejszym zawodnikiem teamu jest oczywiście Aritz Aduriz, który ma w dorobku sześć ligowych trafień. W ostatniej rundzie Copa del Rey baskijski team pokonał pewnie 3:0 Racing Santander.
    Sabin dobrze spisuje się w obecnym sezonie:

Już w najbliższy czwartek będziemy świadkami niezwykle fascynującej rywalizacji w ramach rozgrywek Copa del Rey. Athletic Bilbao podejmuje na San Mames FC Barcelone. Faworytem tego meczu są gracze Luisa Enrique, choć wydaje się, że szkoleniowiec tej drużyny może wystawić nieco rezerwowy skład. Ernesto Valverde z kolei powinien posłać w bój będących w najlepszej dyspozycji graczy i zapewne liczy na sprawienie niespodzianki. Zapowiada się więc emocjonujący wieczór!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:15.

Dawid Czempisz

Gole: 25. Aduriz, 28. Williams – 52. Messi

Kartki:   40. Aduriz (ATB), 54. Iturraspe (ATB), 55. Garcia (ATB) – 40. Umtiti (BAR), 45+2. Alba (BAR), 45+2. Busquets (BAR), 45+2. Iniesta (BAR)   74. Garcia (ATB), 81. Iturraspe (ATB)

Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 3:9. Spalone: 0:4. Foule: 20:9.
    Athletic Bilbao: Iraizoz – Bóveda, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San Jose, Iturraspe – Raul Garcia, Williams (84. Elustondo), Saborit (68. Saborit) – Aduriz (78. Eraso).
    Zmiany: Elustondo, Eraso, Beñat, Muniain, Susaeta, Mikel Rico, Arrizabalaga.

FC Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Umtiti (88. Paco Alcacer), Pique, Alba – Iniesta, Busquets Rakitić (71. Rakitić) – Neymar, Suarez, Messi.
    Zmiany: Masip, Arda Turan, Rafinha, Mascherano, Paco Alcacer, Digne, André Gomes.